24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Tesis Yönetimi

ŞEHİR HASTANELERİNİN İHTİYAÇLARINI ENTEGRE BİR YAPIDA KARŞILIYORUZ

Başlıca inşaat, sağlık, teknoloji, üretim ve eğitim gibi sektörlere hitap eden geniş bir hizmet ağı bulunan CCN Group; işletmekte olduğu Mersin ve Ankara Şehir Hastaneleri projelerinde teknik, servis, klinik destek ve teknoloji hizmetleri ile farklı ihtiyaçları entegre bir yapıda karşılayacak çözümler sunuyor. CCN Group Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Adanalı ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide, sağlık sektöründe hayata geçirdikleri çalışmaların detaylarını konuştuk.

CCN Group’u tanıyabilir miyiz, hangi alanlarda sunduğunuz hizmetlerle iş birliği içinde olduğunuz sektörlerin çözüm ortağı konumundasınız?

CCN Group, güçlü ve dinamik organizasyon yapısı ile inşaat, sağlık, teknoloji, üretim, eğitim ve hizmet sektörlerinde entegre yapı ve hizmet çözümleri sunan bir şirketler topluluğudur. 2017 yılından beri işletmekte olduğumuz Mersin Şehir Hastanesi ve 2019 yılından beri işletmekte olduğumuz Ankara Şehir Hastanesi projelerimizde teknik, servis, klinik destek ve teknoloji hizmetleri ile farklı ihtiyaçları entegre bir yapıda karşılayacak çözümler sunuyoruz.

Kamu-özel iş ortaklığı ile kurulan entegre sağlık kampüsleri için sağladığınız hizmetlerden bahseder misiniz, projelerin hangi süreçlerinde CCN Group imzasını görüyoruz?

Şehir Hastanelerinde CCN Servis şirketimiz aracılığıyla Genel Destek Hizmetleri (temizlik, güvenlik, çamaşır, vb.), CCN Klinik şirketimiz aracılığıyla Klinik Destek Hizmetleri (laboratuvar, görüntüleme, sterilizasyon ve dezenfeksiyon), Dias Teknoloji şirketimiz aracılığıyla Hastane Bilgi Yönetim Hizmetleri ve CCN Teknik şirketimiz ile de Teknik Destek Hizmetleri (bina bakım, biyomedikal, vb.) sunuyoruz.

Komplike tesisler arasında yer alan hastanelerin yönetiminde uyguladığınız stratejiler nelerdir, bu stratejiler sizi sektörde nasıl bir konuma taşıdı?

Ankara ve Mersin gibi çok büyük ölçekli hastanelerde karmaşık süreçlerin etkin yönetilmesi ve hasta ve sağlık çalışanlarının memnuniyetinin sağlanması ancak uygulanabilir bir sorumluluk yönetim matrisi kurgusu ile mümkündür. Bu nedenle, tüm hizmetlere ilişkin süreçler dijital çözümler kullanılarak detaylı bir şekilde analiz edilmiş ve etkileşim halinde oldukları noktalar belirlenerek süreç haritaları hayata geçirilmiştir. Tamamen sağlık hizmeti odaklı deneyimli kadromuz ile sektörde güçlü bir şekilde konumlanmış durumdayız.

Sağlık sektörüne özel uyguladığınız teknolojik çözümleriniz ve bu alandaki yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Dünya standartlarında sertifikasyonu olan en büyük sağlık veri merkezleri, laboratuvar süreçlerinde kullanılan pnömatik sistemi, RFID teknolojisi destekli Ameliyat Hasta Takip Süreci, trijenerasyon ve ileri teknoloji bina otomasyon sistemleri ile sağlanan enerji verimliliği, Covid-19 gibi pandemi süreçlerinde kullanılan negatif basınçlı yeni nesil yoğun bakım odaları ve teknoloji şirketimiz tarafından sunulan dijital çözümler teknolojik bileşenlerimizi oluşturmaktadır.

Sağlık sektöründe sürdürülebilir bir marka değeri oluşturmak CCN Group için ne ifade ediyor?

CCN Group kurulduğu günden itibaren yenilikçi ve ilham veren projeleriyle, ülkemizi temsil ettiği bütün alanlarda hak ettiği konuma getirme amacı ile hizmet vermektedir. Etik değerlere bağlı, sosyal sorumluluğunun bilincinde, güvenilir ve tüm faaliyet alanlarında kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen CCN Group, hizmet verdiği tüm sektörlerde “Önce İnsan ve Çevre” ilkesini benimsemekte; geleceğin sağlık, eğitim ve hizmet ortamlarını dünya standartlarında yaratan ve yaşatan ve bu anlamda ilklere imza atan öncü bir kuruluş olma hedefi ile hareket etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir