21 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Tesis Yönetimi

SODEXO, MÜŞTERİLERİNİN İHTİYAÇLARINA UYGUN HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR

Entegre tesis yönetiminde 100’e yakın farklı hizmeti çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerine sunan Sodexo, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ve hizmet ağını geliştirecek yatırımlar yapmaya devam ediyor. Sodexo Türkiye CEO’su Ahmet Zeytinoğlu’nu ağırladığımız Mayıs sayımızda Zeytinoğlu; hizmetlerine değer katacak, inovasyon odaklı kültürleriyle uyumlu ve değişen çalışma hayatına yönelik çözümlere yatırım yapmayı tercih ettiklerini ifade etti.

Mayıs ayı içerisinde kutlanan Dünya Tesis Günü kapsamında sektörünüzün Türkiye’deki konumu, vizyonu ve geleceğine dair görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi olarak geçtiğimiz yıl Türkiye’de faaliyetimizin 30. yılını kutladık. Türkiye’de tesis yönetimi pazarının kurucularından ve sektörün önemli oyuncularından biriyiz. Yemekten teknik mühendislik hizmetlerine, temizlikten tesis yönetimine kadar entegre tesis yönetiminde 100’e yakın farklı hizmeti sunan alanında tek firmayız. Hastanelere, okullara, sanayi kuruluşlarına ve fabrikalara kadar plaza ve işletmelere sunduğumuz hizmeti geliştirmek için çalışıyor, hizmet ağımızı geliştirecek yatırımlar yapıyoruz. Sodexo’nun global organizasyonunda, Türkiye gelişen performansı ve pazar potansiyeliyle önemli ülkelerin başında geliyor. Sodexo olarak uluslararası alandaki tecrübemizle tesis yönetimi sektörüne yön veren iş takip modelleri geliştirmek için çalışıyoruz. Dünya Tesis Yönetimi Günü bizim için tesis yönetim firmalarının müşterilerine sağladığı standardizasyon, verimlilik, güncel teknolojiye ulaşım, iş süreçlerini iyileştirme gibi konulardaki katma değerin vurgulanması için bir fırsat. Sodexo gibi tecrübeli kurumların bu tecrübesini ve iyi uygulamalarını sektörle paylaşması sektördeki farkındalığın ve katma değerin de artmasına katkı sunuyor. Biz Sodexo olarak hizmet verdiğimiz kurumlarda kullanıcı deneyimlerini ön planda tutan teknoloji

ile desteklenmiş çözümler üretiyor, çevre ve sürdürülebilirliği destekleyecek çözümler geliştiriyor ve çalışma alanlarını dönüştürüyoruz. Müşterilerimizin karbon ayak izini azaltmaya yönelik taahhütleri çerçevesinde bu hedefi destekleyecek, sorumlu kaynak kullanımı ve çevresel etkiye katkıda bulunacak adımlar atıyor, müşterilerimizin taahhütlerini benimseyerek uyguluyoruz. Bu çerçevede de geçtiğimiz yıllarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan Enerji Verimliliği Danışmanlık Yetki Belgesi’ni aldık; böylece tesislerdeki enerji ve su verimliliğine uzman bakış açımızı da getiriyoruz. Birçok müşterimizde sağladığımız verimliliğin ve çevre odaklı yaklaşımımızın sonuçlarını da net bir şekilde ortaya koyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda sektördeki bu öncü hizmetlerimizin daha çok yaygınlaşacağına ve doğru tesis yönetiminin değerinin daha çok anlaşılacağına yürekten inanıyorum.

Sodexo olarak 2023 yılı hedefleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

2022 yılı pandemi sonrası normalleşmeyle beraber hem büyüme hem karlılık anlamında bizim için oldukça başarılı geçti. 2023 yılında da hedeflerimizin üzerinde bir performansla devam ediyoruz. Bu hedefimizi yenilikçi çalışmalarımızla da destekliyoruz. Restoran dönüşümlerinden çalışma ortamı düzenlemelerine, kasiyersiz ödeme sistemlerinden yemek uygulamalarına kadar müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun yatırımlara devam ediyoruz. Hizmetlerimize değer katacak, inovasyon odaklı kültürümüzle uyumlu ve değişen çalışma hayatına yönelik çözümlere yatırım yapmayı tercih ediyoruz. Sodexo Türkiye, global organizasyonda gerek gelişen performansı gerekse pazar potansiyeliyle önemli ülkelerin başında geliyor. Türkiye operasyonu çalışanlarımızın yüksek performansı ve özverili çalışmaları ile büyümeye devam edeceğiz. Bu konuda gerek bölge yönetimi gerekse global yönetim tarafından finansal ve organizasyonel olarak destekleniyoruz. Entegre tesis yönetimi konusunda verdiğimiz tüm hizmetlerde Türkiye’nin en iyi kadrosuna sahibiz. Yeni çalışma sistemi dönüşümü, enerji yönetimi, teknik hizmetler konularında daha da hızlı büyümeye devam edeceğiz. Yaptığımız yatırımlar da büyüme çizgimizi destekliyor. Yatırımlarımızın ışığında pazar payımızı artıracağımıza inanıyoruz.

Lider bir marka olarak verdiğiniz hizmetlerdeki kalitenizi korumak adına ne gibi çalışmalar yürütüyorsunuz?

Hizmet ağımızı ve verdiğimizi hizmeti geliştirmek için çalışıyor, dünyadaki trendleri yakından takip ediyor, yenilikçi çalışmalar geliştirmeye odaklanıyoruz. İş ortaklarımızla ve paydaşlarımızla beraber çevre odaklı ve bulunduğumuz topluma katkı sağlayan bir yönetim anlayışı sürdürüyoruz. Birçok yerel firma ve startup’lar ile de partnerlikler geliştiriyor, bilgi birikimimizi paylaşarak iş modellerinin sektörde kullanılabilir olmasına rehberlik ediyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizle de toplumsal faydamızı her gün güçlenen projelerle artırmayı hedefliyoruz. Hem ülke ekonomisinin gelişmesine ve hem de sektörümüzün ilerlemesine katkı sağlamayı sürdüreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir