13 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Tesis Yönetimi

Sürdürülebilir eğitim faaliyetlerimizle kalifiye eleman yetiştirmeye devam ediyoruz

Ayos Holding İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kılıç ile bir araya geldiğimiz Aralık sayımızda Kılıç, Ayos Holding çatısı altında bulunan Ayos Güvenlik olarak insanların daha güvenli ortam arayışları sonucunda ortaya çıkan özel güvenlik sektörüne yönelik çalışmalarını ve bu alandaki eğitim faaliyetlerini okurlarımız için aktardı.

Hizmet sektörünün faaliyet alanlarında kritik bir önem gösteren özel güvenlik hizmetleri, insanların daha güvenli ortam arayışları sonucu ortaya çıkmıştır. Ayos Holding İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kılıç 7 gün 24 saat esasıyla hizmet veren bu sektörün; yaşadığımız siteden çalıştığımız fabrikaya, okuduğumuz okuldan kamu kurum ve kuruluşlarına kadar karşımıza çıktığını belirtti. Bu doğruların ışığında, 2023 yılı içerisinde özel güvenlik sektörünün önemini iştirakleri ve paydaşlarıyla iş birliği içerisinde duyurmaya devam ettiklerini ifade eden Kılıç, “Sektör çalışanlarımızın en temel ihtiyacı olan sürdürülebilir eğitim faaliyetlerimizle birlikte ülkemize kalifiye eleman yetiştirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.

Bütçe planlamalarımızda eğitimli eleman yetiştirme maliyetlerini göz önünde bulundurduk

Bu kapsamda 2023 mali yılı içerisinde bütçe planlamalarını yaparken eğitimli eleman yetiştirme maliyetlerini göz önünde bulundurduklarını vurgulayan Kılıç, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Planlanan teorik ve uygulamalı eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim eğitimlerine de özen gösterdik.

Özel güvenlik personeli, doğası gereği hizmet sektörü ve kamu sektörü gibi alanlarda birçok kritik bilgiye sahip olmaktadır. Veri gizlilik politikasının uygulanması ve istihbarat birimlerinin hedefinde olan güvenlik personelinin ülke dışına veri çıkarmasına engel olmak amacıyla yerli sermayeli özel güvenlik şirketlerinin desteklenmesi gerekmektedir.

Ayos Holding olarak %100 Türk sermayesiyle kurulmuş bir firmayız. Bu nedenle hem yerli yatırımcının desteklenmesi hem de kalifiye eleman artışının sağlanması için 2023 yılında attığımız adımları güçlendirerek 2024 yılında da faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir