Ana içeriğe atla

autorola

NİLFİSK LİBERTY SC50 İLE ‘AKILLI’ ZEMİN TEMİZLİĞİ

15.10.2020 - 14:53

Nilfisk Türkiye Genel Müdürü Fatih Durgun ile zemin temizliğinde çığır açan son teknolojik ürünleri Liberty SC50 hakkında konuştuk.

Nilfisk’ten kısaca bahseder misiniz?

Nilfisk, profesyonel temizlik ekipmanlarının 110 yılı aşkın süredir global tedarikçisi konumundadır. Zemin temizleme makinelerinden profesyonel ve endüstriyel kullanıma yönelik süpürgelere, basınçlı yıkama makinelerinden otonom çalışabilen robotik temizlik makinelerine kadar geniş yelpazedeki ekipmanların üretim, satış ve satış sonrası hizmetlerini vermektedir. Güçlü satış sonrası teknik servisimiz ile her tip tesisin temizlik makineleri anlamında ihtiyaçlarına en doğru çözümler sunmaktayız. Nilfisk Türkiye olarak ise bu yıl ülkemizdeki ticari faaliyetimizin 15. yılını kutlamaktayız. Vizyonumuz uzun ömürlü ve yüksek kaliteli ürünler üreterek, müşterilerimizin işini daha hızlı, daha güvenli ve daha akıllı yapmalarını sağlamak. Son dönemde otonom temizlik makineleri ile kendi endüstrimizde akıllı temizliğe yeni bir kapı açmış bulunmaktayız.

Başlıca ürünleriniz neler? En fazla çalıştığınız sektörler hangileri?

Bizim için stratejik konumda olan bazı segmentler var. Gıda üretimi, ilaç üretimi, metal mekanik, otomotiv gibi durmaksızın çalışan ve sürekli bir temizlik hizmetinin gerektiği tesisler ya da eğitim ve sağlık kurumları, kamu kuruluşları ve süpermarketler gibi hijyenin çok öncelikli olduğu noktalar. Biz tüm bu tarz tesislerde temizliğin yapılabilmesine yardımcı hemen hemen tüm ekipmanları sağlayabiliyoruz. Zemin temizleme makineleri, halı yıkama makineleri, süpürgeler, basınçlı yıkama makineleri ve otonom makineler makine gruplarımız arasında.

Pandemi döneminde hizmete sunduğunuz ve Liberty SC50 adını verdiğiniz zemin temizliğine yönelik ürününüzden ve içeriğinden bahseder misiniz?

Kendi başına temizlik yapabilen robotik Nilfisk Liberty SC50, sadece Nilfisk dünyasında değil aynı zamanda geleceğin temizliğinde de stratejik bir konuma sahip. Pandemi döneminde insan trafiğinin yoğun olduğu alışveriş merkezleri, hastaneler, eğitim kurumları, havaalanları gibi tesislerde virüsün yayılımını önlemek için birtakım tedbirler alındı. Nilfisk Liberty SC50, bu gibi tesisler başta olmak üzere hemen hemen her tip alanda zemin temizliği görevini üstlenerek, ekipteki diğer temizlik personelinin daha kritik temizlik görevlerine yoğunlaşmasına yardımcı olur. Temizlik kadrosunun yeni bir üyesi olarak düşünebileceğimiz Liberty SC50 ile temizlik personeli kapı kolları, asansörler gibi temasın yüksek olduğu alanlara daha çok vakit ayırırken, zemin temizliği gibi çok vakit alan bir görev SC50 tarafından otonom bir şekilde yapılır. Bu sayede toplamda daha hızlı bir temizlik yapılmış olur.

GECE KARANLIĞINDA TEMİZLİK

Dünyada üçüncü partiler tarafından onaylanmış güvenlik sertifikasına sahip tek makine olan Nilfisk Liberty SC50, hareketli veya hareketsiz nesneleri ve düşme riskinin olduğu merdivenleri kolayca algılayabilir, nesnelere asla çarpmadan görevini tamamlar. Güvenli olmasının yanı sıra tutarlı temizlik hizmeti sunar, tek bir noktayı bile atlamadan işi bitirir. Son derece basit kullanımı ile farklı modlar sayesinde gece karanlığında ya da gün içinde her zaman hizmet vermeye hazırdır. Tam korumalı bir servis paketi ile piyasaya sunulan Liberty SC50 ile müşterilerimiz, makinelerinin sertifikalı Nilfisk yetkilisi tarafından kusursuzca bakımlarının yapıldığından emin olabilirler.

autorola

Yukarı