Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

1K Kimya’dan doğal hijyen sağlayıcı; Sirkelim

13.12.2017 - 10:03

Ortak kullanım alanlarında hijyenin oldukça önem arz ettiğini,  hijyen sağlamada ise doğal ürünlerin revaçta olduğunu belirten 1K Kimya A.Ş. CEO’su Sevginar Baştekin, bu ihtiyaç doğrultusunda doğal temizleyici Sirkelim’i ürettiklerini belirtti. Sirkelim 10 farklı amaçla kullanılabiliyor.

Ortak kullanım alanlarının temizliğinde özellikle nelere dikkat edilmelidir? Bu konudaki önerileriniz neler?
Ortak kullanım alanlarının temizliğinde hijyen oldukça önem arz etmektedir. Çünkü bu alanlar, sağlığa zarar verici mikropları almamız için en elverişli ortamlardır. Hastalık yapan mikro organizmalar gözle görülmeyecek kadar küçük olduklarından herhangi bir yüzey temiz görünse de hastalık etkenlerini barındırıyor olabilir. İşte hijyen de burada devreye giriyor. Hijyen, sağlığı tehdit edebilecek mikro organizmalardan korunmak için yapılan uygulamalar ve alınan temizlik önlemleridir. Hijyenik bir ortam sağlamak için çeşitli temizlik malzemeleri kullanılır. Çamaşır suyu bu konuda güvenilen temizlik malzemelerinin başında gelir. Ancak bu malzemeleri kullanırken çok dikkatli olunmalıdır. Hijyen sağlamanın en zor olduğu yerler tuvaletlerdir. Bu alanlar mutlaka antibakteriyel ürünlerle temizlenmelidir.

İnsan sağlığının korunması bilinciyle “hijyenik dokunuş” konseptli ürünler üretmek oldukça önem arz ediyor. Peki, sizin bu konuda üretmiş ya da sunmuş olduğunuz çözümler neler?
Özellikle son zamanlarda doğal ürünlerle hijyen sağlamak revaçta. En çok tercih edilen ve en bilinen doğal hijyen sağlayıcı ise kolayca her zaman her yerde bulabileceğimiz, üstelik son derece ekonomik olan “sirke”. Biz de bu içerikte doğal bir temizleyici ürettik. Adı “Sirkelim Organik Sirkeli Temizleyici”. Sirkelim; boya, koruyucu madde, sentetik parfüm ve petrol türevleri gibi insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermeyen çok amaçlı ve organik esanslı yeni nesil bir temizleyici. Ancak sirke, her ne kadar temizleyici özellik barındırsa da keskin kokusu sebebiyle çoğu kişi için rahatsız edici. HighGenic’in yeni geliştirdiği Sirkelim ise, yine organik yağlar kullanılarak yapılmış “Lavanta” ve “Limon” olmak üzere iki farklı kokuya sahip. Sirkelim özellikle, evcil hayvanların yaşadığı mekanları temizleyerek hijyen sağlıyor ve bu alanlardaki istenmeyen kokuları yok etmeye yardımcı oluyor. Sirkelim, tam 10 farklı amaçla kullanılabiliyor.

Ürün ve hizmet fiyatlandırmasını neleri baz alarak yapıyorsunuz?
HighGenic markası adı altında “Yüksek kalite, uygun fiyat, maksimum müşteri memnuniyeti” politikası ile ürettiğimiz ürünlerin bugüne kadar gördüğü beğeni ve yoğun talep bizim en büyük motivasyon kaynağımız. Ürünlerimizi discount marketlerde konumlandırmayı tercih ederek, geniş bir tüketici kitlesine sahip olabiliyoruz.  Böylelikle yüksek kalitemizi uygun bir fiyata farklı kesimlerdeki tüketicilerle buluşturabiliyoruz.

GALATA

Yukarı