Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Dünya markaları İstanbul’da buluşuyor

15.08.2017 - 18:06

Dünya markaları Ekim’de İstanbul’da buluşacak... ISSA INTERCLEAN Fuarı Marka Direktörü Hatice Dinçer sektör ve yapacakları fuar hakkında bilgiler verdi.

Ulusal Temizlik Zirvesi-ISSA/INTERCLEAN Fuarı hakkında bilgi veren ISSA INTERCLEAN Fuarı Marka Direktörü Hatice Dinçer, “ISSA INTERCLEAN Fuarları dört farklı ülkede organize edilmektedir. Portföyün en büyük ve köklü fuarı olan Amsterdam Fuarı elli yıllık geçmişi ile dünyadaki en önemli endüstriyel temizlik fuarıdır, iki yılda bir Mayıs ayında Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam’da düzenlenmektedir. Las Vegas, Orlando ve Şikago olmak üzere ABD’de üç farklı şehirde gerçekleşen fuarlarımızın yanı sıra, Amerik kıtasındaki bir diğer fuarımızı da Meksika’da organize etmekteyiz” dedi ve fuarın hangi sektörleri kapsadığı hakkında bilgiler verdi:

“Fuarımız konsept olarak yerli ve yabancı endüstriyel temizlik makineleri (iç ve dış temizlik makineleri, cila makineleri endüstriyel süpürgeler), kimyasalları (dezenfektanlar, endüstriyel kimyasallar, cilalar, anti bakteriyeller), dispanser (peçetelik, tuvalet kağıtlığı, sabunluk ve kağıt dispanserleri), ekipman (moplar, mop aparatları, çöp kovaları, fırça), ve yedek parça (temizlik makinesi aküleri, süpürge hortumları, makine ve dispanser aparatları), üreticileri, ithalatçıları ve distribütörleri olmak üzere ev dışı temizlik endüstrisinin tümünü kapsamaktadır.”

FUARA KİMLER KATILABİLİR?

“ISSA INTERCLEAN İstanbul fuarımıza stantlı katılımcı olarak, ev dışı temizlik sektöründeki üreticiler, distribütörler, ithalatçılar katılabilir” diyen Dinçer, “Fuarımızın ziyaretçi kitlesini ise; alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar, perakende zincirleri, horeca grubu ( hotel, restoran, cafe), fabrikalar, lojistik depoları, inşaat firmaları, site yönetim firmaları ,holdingler, zincir spor salonları, bankalar, kamu kurumları, belediyeler ve bu işletmelerin idari işler, satın alma departmanları ile otellerin ek olarak housekeeping departmanları oluşturmaktadır. Ayrıca İstoç, Gimat İzmir Gıda Toptancıları Sitelerinin yanı sıra Anadolu’dan da toptancılar fuarımızın ziyaretçi kitlesini oluşturmaktadır. Yurt dışından ihracatçılar, toptancılar ve distribütörler ziyaretçi olarak beklenmektedir” açıklamasını yaptı.

18-20 Ekim tarihleri arasında yeni fuar alanında, İstanbul Kongre Merkezi, ICC’de gerçekleştirecek fuara 30’dan fazla ülkeden katılımcı bekleniyor. Özellikle Irak, İran, Cezayir, İsrail, Türki Cumhuriyetler, Doğu Avrupa ve Rusya’ya yönelik ziyaretçi çalışmaları ile bu bölgelerden önemli sayıda uluslararası ziyaretçi beklenmektedir.

ISSA/INTERCLEAN NE GİBİ AVANTAJLAR SAĞLIYOR?

 “Bu yıl gerçekleştireceğimiz fuarımızda da yabancı ziyaretçi ilgisinin artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Yaptığımız anket çalışmalarında gelen ziyaretçilerin yüzde 54’lük bölümü yeni ürün ve firma bulmak için, yüzde 40’ı da fiyat alıp, sipariş vermek için fuarı ziyaret ettiğini gördük” diyen Dinçer, “Fuarımıza gelen yabancı ziyaretçilerin dağılımına baktığımızda ziyaretçilerin ağırlıklı olarak Rusya, Fas, Cezayir, Romanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Lübnan, Nijerya İtalya ve Yunanistandan geldiklerini görmekteyiz.

Ziyaretçilerimizin yüzde 95’i yeniden ziyaret edeceklerini belirttiler. Gelen ziyaretçilerimizin ağırlıklı fuarda aradıkları ürün grupları makine, temizlik araçları, deterjanlar ve kimyasal temizleyiciler oldu. Tüm bu veriler ışığında ISSA INTERCLEAN İstanbul 2017’nin katılımcılarına ve ziyaretçilerini iş ağlarını genişletmek için gereken imkanları sunacağını ve sektörün ilerlemesine katkı sağlayacağını söyleyebiliriz.

Sektörün gelişmesine yardımcı olmak ve yenilikleri desteklemek adına fuar alanında, ISSA INTERCELAN İstanbul bünyesinde ‘İnovasyon Alanı’ oluşturarak katılımcı firmalarımızın en yeni ürünlerini sergileyebilecekleri bir alan yaratmış olacağız. Katılımcı firmalarımızın ürün ve hizmet lansmanlarını da yapabilecekleri bir platform olarak ISSA INTERCLEAN İstanbul, endüstriyel temizlik endüstrisinin buluşma noktası olmaya devam edecek” dedi.

ISSA ile ortaklaşa düzenlenecek seminer programı ile sektörün ve yeni trendlerin nabzını tutuyor olacaklarını söyleyen Dinçer, “Seminer programlarımıza pek çok üretici firmanın Ar-Ge departmanlarından yetkililerinin katılımını bekliyoruz. Sektörün geleceği açısından çok önemli bilgilerin ele alınacağı seminer programımız ile endüstriyel temizlik sektörünün büyümesine katkı sağlıyoruz” açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE’DEN FUARA KATILMAK İSTEYEN FİRMALARIN YAPMASI GEREKENLER

Türkiye’den fuara katılmak isteyen firmaların neler yapması gerektiği noktasında bilgiler veren Dinçer, “Fuarımızda katılımcı olarak yer almak isteyen firmalarımız satış ekibimizle temasa geçerek yerlerini ayırtabilirler. Satışları devam eden fuarımızda katılımcı firma olarak yer alarak, ağırlayacağımız hem uluslararası hem de yerel pazardaki en önemli satın almacılarla kendi stantlarında bir araya gelerek ticaret hacimlerini arttırabilirler. Bunun yanı sıra ziyaretçi olarak fuarımızı ziyaret etmek isteyen sektör profesyonelleri, ISSA INTERCLEAN İstanbul resmi web sitesindeki ziyaretçi formunu doldurarak fuarı ücretsiz olarak ziyaret edebilirler” dedi.

 CLEANER MAGAZINE

yurtiçi

Yukarı