Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

ENDÜSTRİYEL TEMİZLİKTE YÜKSEK KALİTELİ ÜRÜNLERİ EN İYİ FİYATA SUNUYORUZ

22.09.2020 - 12:43

Yerli sermayeyle kurulan Noix, endüstriyel temizlikte her geçen gün daha geniş bir ürün yelpazesi ile büyümeye devam ediyor. Ürün ve hizmetleri hakkında bilgi aldığımız Noix Genel Müdürü Cem Topçu, “Müşteri memnuniyet oranımız çok yüksek. Bayiler ile müşterilerin beklentilerini iyi bilen bir yönetimimizin olması, yüksek kaliteli ürünleri iyi fiyata müşterilerimize ulaştırmamız bunun sebeplerinden birkaçı.” dedi.

Noix’ten kısaca bahsedebilir misiniz?

Noix, endüstriyel temizlik sektöründe faaliyet gösteren, her zaman kaliteli ürünleriyle adından söz ettirmek iddiasına sahip; doğa dostu, iyi hizmeti amaçlayan, kalite standartlarını belgelendirmiş, müşteri odaklı hizmet veren, samimi bir firmadır.

Endüstriyel temizlik kimyasalları sektöründe ne tür ürünler üretiyorsunuz?

Mutfak hijyeni ürünleri, çamaşırhane hijyeni ürünleri, yüzey bakım ürünleri, kişisel bakım ürünleri, teknik kimyasallar üretmekteyiz.

Noix’in tercih edilme nedenleri nedir?

Küresel pazarda yer edinmiş ünlü markalar ile karşılaştırıldığında; fiyat-kalite performansımız, ulaşılabilirliğimiz ve güvenilirliğimiz, müşteri odaklı hizmet anlayışımız, özel proje yönetimlerimiz ile müşteriler tarafından takdir görmekte ve tercih edilmekteyiz. Yerli bir firma olarak yaptığımız çalışmalar ve ürettiğimiz ürünler, yerli sermayenin global rekabette iyi bir örneğidir.

Müşteri memnuniyeti ile ilgili ne söyleyebilirsiniz?

Yaptığımız müşteri memnuniyeti anketlerinde Noix’i tercih eden müşterilerin memnuniyet oranlarının çok yüksek çıktığını görüyoruz. Bunun nedenini sorarsanız; sektörde deneyimli kadromuzun varlığı, bayiler ile müşterilerin beklentilerini iyi bilen bir yönetimimizin olması, yüksek kaliteli ürünleri iyi fiyata müşterilerimize ulaştırmamız, teknik destek hizmetlerimiz, tüketicilerimize yaptığımız eğitim çalışmalarımız, standart üretimimiz, ulaşılabilirliğimiz gibi nedenler sayabiliriz. Müşterilerimizin memnuniyetlerini bizimle paylaşmaları, işimize daha çok sarılmamızı sağlıyor. Müşterilerimizden duyduğumuz “Noix bizim vazgeçilmezimizdir”, “Noix ile işlerimiz artık çok daha kolay” gibi güzel dönüşler bizi çok memnun ediyor.

ÜRÜN YELPAZEMİZ HER GEÇEN GÜN GENİŞLİYOR

Kısa ve orta vadeli hedeflerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Hedeflerimizden biri, üretim anlayışımızın üstüne koyarak geliştirmek. Yeni teknolojiler ve daha geniş bir ürün yelpazesi ile büyüyerek yolumuza devam etmek. Bir başka hedefimiz ise başlattığımız ihracat çalışmalarının ilerlemesi, hem ülkemize hem de firmamıza en faydalı olacak şekilde sürmesi.

Pandemi, sektörü ve müşteriyi nasıl etkiledi?

Bu dönemde müşteriler özellikle dezenfektan ihtiyaçlarının karşılanması noktasında, samimi bir şekilde yardımcı olmaya çalışan firmalar ile bu krizi fırsata çevirmeye çalışan firmalar arasındaki farkı gördüler. Tüm dünya, temizlik ve dezenfeksiyonun hayatımızın olmazsa olmazı olduğunu bir kez daha fark etti. Hijyen, basit görülecek ve fiyat kıyaslamalarıyla kaliteden taviz verilecek bir alan değildir. Kalite, bakılması gereken en önemli unsurdur. Pandemi sürecinden sonra da temizlik hassasiyetinin aynı ciddiyette devam etmesi arzumuzdur.

Bu dönemde nasıl hareket etmektesiniz?

Hitap ettiğimiz sektörler gereği hedef müşterilerimizin birçoğunda sıkıntılı bir dönem yaşandı. Okullar, gıda işletmeleri, konaklama tesisleri vb. birçok müşterimiz maalesef işlerine ara vermek zorunda kaldı. Bu durum tabii ki, bu işletmelere hizmet veren birçok firmayı da finansal olarak ciddi şekilde olumsuz etkiledi. Uzun vadeli planlar yapan firmalar, bu durumların geçici olduğunu göz önünde bulundurarak, ona göre stratejiler geliştirmeli. Biz de pandemi döneminin geçici olacağını bilerek planlarımızı buna göre devam ettiriyoruz. Noix olarak pandemi bittiğinde daha güçlü, daha organize ve daha şaşırtıcı ürünler üreten bir durumda olmamız gerektiğini düşündük. Pandemi döneminde yeni tesis yatırımlarımıza devam ettik; aydınlık, sağlıklı günler için tüm hazırlıklarımızı tamamladık.

HEDEFİMİZ BAYİ SAYIMIZI ARTTIRMAK

Bayilik veriyor musunuz? Veriyorsanız şartlarınız neler?

Evet, veriyoruz. Bayi sayımızı arttırarak öncelikle büyük şehirlere ve sonrasında tüm Türkiye’ye yayılarak ağımızı tamamlamak istiyoruz. Kurumsal portföyü olan kişi ve şirketler ile satış ortaklığı yapıyoruz. Doğru firmalarla ve kişilerle yapılan iş birliğinin büyük faydalar doğuracağına inanıyoruz. Bayilik avantajlarımız ve keyifli çalışma ortamımızın detayları için, ilgilenen kişilerin bize ulaşmasını isteriz.

Son söz olarak ne söylemek istersiniz?

İzninizle son sözden biraz daha fazlasını söylemek isterim.

Birincisi, restoran, otel, fabrika, okullar, vb. işletmelere: Sizlere ürünlerimizi tanıtmak birinci hedefimiz, çünkü bu aşamadan sonra sizinle bir noktada buluşacağımızı ve yıllarca süren ticaret yapacağımızı düşünüyoruz. Sizlere en iyi hizmeti, en uygun koşullarla ulaştırmak hedefimizdir.

İkincisi, bayilerimize: Siz değerli bayilerimizle güçlüyüz; hep beraber, çok daha fazla çalışarak büyük başarılara imza atacağımızı umuyor, yıllardır bizimle birlikte olan sizlere de bu vesileyle teşekkür ediyorum.

Diğeri de yeni bayi adaylarımıza: Konuyla alakalı yaptığı işi geliştirmek, yeni hedefler koymak isteyenlerin bizimle iletişime geçmesini umuyorum. Bizi, yaptıklarımızı, projelerimizi, hayallerimizi, sizlere anlatmak ve bu başarıda sizleri de aramızda görmek için gerekli şartları oluşturmak isterim. Sizleri tanımak bizim için keyifli olacaktır.

Vakit ayırıp bu röportajı okuduğunuz için şahsım ve şirketimiz adına teşekkür ederim. Noix olarak ülkemiz, şirketimiz ve şahsımız için bir değer oluşturma ve bu değeri daima arttırma çabamız devam edecek.

GALATA

Yukarı