Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

İDEAL HİJYENİ SAĞLAMAK...

07.03.2017 - 14:17

Trenkwalder Genel Müdürü Alper Menemencioğlu, “İdeal hijyeni sağlamak insan sağlığını korumak ve bunun devamlılığını korumak açısından çok önemli. Hijyenin en önemli kriteri sürdürülebilir olması” dedi.

AVM temizliğine yönelik sunduğunuz ürün ve hizmetlerde hangi kriterler ön plana çıkıyor?
Günümüzde alışveriş merkezleri tüketicinin ilgisini çekebilmek adına imza günleri, mini konserler, hediye çekilişleri, resim vb. sergiler, çocuk aktiviteleri gibi çeşitli etkinlikler düzenliyor. Ayrıca birçok dünya markasının yiyecek ve içecek sunumu da bu merkezlerde gerçekleştiriliyor. Bu sebeple 7’den 70’e tüm tüketiciler AVM’leri alışveriş yapmanın yanı sıra birlikte bir yaşam ve keyif alanı olarak ziyaret ediyor. İnsan faktörünün olduğu alanlarda en önemli kriter tabii ki sağlık ve hijyen oluyor. Bu şartların sağlanması eğitimli ve konusunda uzman personeller, kaliteli temizlik malzemeleri, uygun makineler ve sürekli alan kontrollerinden geçiyor. 

Müşterilerden ne yönde talepler alıyorsunuz? Müşteri memnuniyeti konusunda ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?
İş ortaklarımızın temel isteği en uygun maliyet ile en iyi hizmeti alabilmektir. Akabinde temizlik ve hijyen kalitesi gelir. Yapılan akademik çalışmalar tüketicilerin AVM’leri tercih sebeplerinde ilk sırayı temizlik, ikinci sırayı eğlence, üçüncü sırayı da güvenliğin aldığını gösteriyor. Bu sebeple iş ortaklarımız temizlik ve hijyene maksimum önemi gösteriyor. Temiz ve ferah bir ortamda sürdürülen yaşam, verimlilik, motivasyon ve en önemlisi huzuru artırıyor. Aynı zamanda tesisin dokusunun korunması, alanların yaşam ömürlerinin uzatılması ve bakım maliyetlerinin düşürülmesi açısından temizlik iş ortaklarımız için ayrı bir öneme sahip. 

AVM temizliğinde ideal hijyeni sağlama noktasında yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz?
İdeal hijyeni sağlamak insan sağlığını korumak ve bunun devamlılığını korumak açısından çok önemli. Hijyenin en önemli kriteri sürdürülebilir olması. Sürdürülebilir olması için gerekli olan kriterler uygun temizlik kimyasallarının kullanılması, nitelikli temizlik personel seçimi, uygun temizlik ekipmanlarının kullanımı, sürekli kontrol, eğitim ve verilecek hizmetin standartlaştırılması. Her temizlik kimyasalı hijyenik ortam oluşturacak diye bir kaide yoktur. Hijyen sağlayacak temizlik deterjanlarının seçimi ve bunların insan sağlığını tehdit etmeyecek olması bizim için önemli kriterlerden biridir. Temizlik uygulamalarında çapraz kontaminasyonu oluşturmayacak standartların belirlenmesi ve uygulanması ideal hijyen için önemli hususlardan bir tanesi. Trenkwalder olarak tüm temizlik süreçleri için oluşturduğumuz iş standartlarımızda vurguladığımız en kritik nokta çapraz bulaşmayı önleyici sistemler. Personelin niteliği ve eğitimi de olmazsa olmazlarımızdan. Periyodik olarak temizlik ve hijyen konusunda verilen eğitimler ile temizlik personelimiz destekleniyor ve sürekli alan denetimleri ile hijyenin sürdürülebilirliğini amaçlıyoruz.
 

GALATA

Yukarı