Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Mamaco’dan doğa dostu temizlik hizmetleri

11.10.2017 - 17:43

Mamaco Genel Müdür Yardımcısı Çiğdem Saraç Zorlu, insan sağlığını korumak, hijyeni düzenli ve sürekli olarak sağlamak için doğa dostu ürünler kullandıklarını ifade etti.

Temizlik sektörünün mevcut durumu ve sektörde yaşanan sorunlar hakkında bizlere kısaca bilgi verir misiniz?
Günümüzde sayıları hızla artan iş merkezleri, oteller, konutlar, okullar, hastaneler, AVM’ler temizlik sektörünün gelişimine hem yön vermekte hem de ivme kazandırmaktadır. Temizlik şirketlerinin büyük bir çoğunluğunun büyükşehirlerde faaliyetlerini sürdürmekte olduğunu gözlemliyoruz. Bunun en önemli sebebi sektörün kentleşme ve sanayileşme düzeyi ile temizlik doğru orantılı hareket etmesidir.
Hizmet sektörü büyümeye çok açık olduğundan birçok firma da bu işi yapmaya çalışıyor. Bu sebepten anlamsız rekabet maalesef kaliteyi ve fiyatları olmaması gereken yerlere getiriyor.  Bugün için sektörün en önemli sorunlarından biri çalışanlarının büyük bir bölümünün eğitimin seviyesinin çok düşük olmasıdır. Sektörde eğitilmiş işgücü ihtiyacının önemi ortadadır. Ayrıca yapılan işin gelişmesi için meslek standartları getirilmeli ve uygulanmalıdır. Personel eğitimlerine önem verilmeli, sınav ve belgelendirme uygulamaları geliştirilerek nitelikli personellerin yetiştirilmesine katkı sağlanmalıdır. 

Bu yıl ISSA INTERCLEAN Fuarı’nda ön plana çıkan konulardan biri de yeşil temizlik… Peki, sizin bu konu hakkındaki çözümleriniz neler? Çevreye duyarlı ve geri dönüşümü olan ürün ve hizmetler noktasında ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?
İnsan sağlığını korumak, hijyeni düzenli ve sürekli olarak sağlamak için dünya standartlarına uygun doğa dostu ürünleri kullanıyoruz. Merkezimizin Almanya’da olması bize bu konuda çok büyük bir avantaj sağlıyor. Tüm projelerimizde Avrupa standartlarına uygun profesyonel, endüstriyel sistemleri uyguluyoruz. Endüstriyel olmayan, insan sağlığını tehdit edici kimyasalları kesinlikle kullanmıyoruz. ISO 10002:2004 ve TS EN ISO 9001:2008 sertifikalarına sahip bir firmayız.
Mamaco temizlik hizmetleri olarak personellerimize yeşil çevre ve sürdürülebilir bir yaşam konularında eğitim vererek ve kaliteli çevreci ürünler kullanarak, firmamızı sektöründe öncü ve tercih edilebilir hale getirmeye gayret gösteriyoruz. Doğa dostu ürünler kullanıp, müşterilerimize güler yüzlü hizmet ederek şirket politikalarımızı hedeflerimize ve stratejilerimize yansıtıyoruz.    

Gelecek dönemlere ilişkin ne gibi planlar yaptığınızı öğrenebilir miyiz? 
Almanya’nın Mannheim kentinde 14 yıl önce az sayıda personelle tesis yönetimi ve servis hizmetleri işine adım atan Mamaco, zamanla hizmet alanlarını genişleterek hızlı bir büyüme sergiledi. Mamaco şimdi de kurduğu Mamaco İnvestment&Advisory şirketi ile Almanya’da AVM yatırımı için kolları sıvadı. Yüzde 40 hissesine sahip olduğumuz AVM, ülkenin en büyük 20 şehri arasında yer alan ve perakendede Almanya’nın 9. sırasında olan Mannheim şehrinde faaliyete girecek.   
Proje geliştirme ve varlık yönetimi kolumuzda da yeni yatırımlarımız ve oluşumlarımız devam etmektedir. Avrupa’daki büyük fon yatırımcılarının Türkiye’deki gayrimenkullere yönlendirilmesi, Türkiye’ye yabancı sermayenin kazandırılması faaliyetlerinde emek harcamaktayız. Gelecekteki yönümüz tesislerin servis hizmetleri yanında çeşitli yatırımlar ve gayrimenkul danışmanlığı hizmetleridir. 

GALATA

Yukarı