Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

NANOTEKNOLOJİ ÜRÜNÜ DEZENFEKTAN KULLANAN İLK VE TEK ŞİRKET

11.10.2017 - 17:40

“Sektörümüzde inovasyona inanıyor ve bu doğrultuda yatırımlarımıza yön veriyoruz” açıklamasını yapan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, Sabancı Üniversitesi Laboratuvarları’nda geliştirilen, inovatif bir ürün olan Antimic ile hijyenik bir yaşam alanı sunduklarını belirtti.

Tepe Servis’in temizlik hizmetleri alanındaki başarısının ardında; birbirinden farklı ihtisas gerektiren referansların yanı sıra, uluslararası know-how, kaliteli temizlik ekipman ve ürünleri, profesyonel kadro, titiz bir çalışma ve denetim anlayışının yattığını belirten Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Sektörümüzde inovasyona inanıyor ve bu doğrultuda yatırımlarımıza yön veriyoruz. Sabancı Üniversitesi Laboratuvarları’nda geliştirilen, inovatif bir ürün olan Antimic ile hastanelerde,  insan sağlığını tehdit eden bakteri ve virüslere karşı tamamen hijyenik bir yaşam alanı sunabiliyoruz. Antimic kullanımı ile ortak kullanılan tuvaletlerde, tuvalet kapı kollarında, musluk başlarında, rezervuar ve klozet kapaklarında, asansör butonlarında, turnikelerde, yürüyen merdiven bantlarında, yemek bölümlerindeki masa ve sandalyelerde ve bunun gibi pek çok alanda, toplu yaşamın getirdiği olumsuzluklardan biri olan, insan sağlığını tehdit eden çapraz bulaşma denilen risk faktörünü en aza indirgiyoruz. Ürün hemen hemen her yüzeye uygulanabiliyor. Antimic, hijyen sağlanacak yüzeyi kaplayarak, her türlü mikrop ve bakteriye karşı uzun süreli koruma sağlıyor. Bu ürünümüz, uygulandığı yüzeylerde 60 gün süreyle koruma sağlıyor. Ancak Tepe Servis olarak bu süreyi 30 gün ile sınırlandırıyoruz. Antimic ile hastane temizliğinde yüzde 100 hijyen sağladığımızı söyleyebilirim” açıklamasını yaptı.

NANOTEKNOLOJİK ÜRÜN ANTIMIC İLE ÜST SEVİYEDE TEMİZLİK HİZMETİ
Nanoteknolojik dezenfektan yöntemi hakkında bilgi veren, “Sektörümüzde nanoteknoloji ürünü dezenfektan olarak kullanan ilk ve tek şirketiz. Tepe Servis olarak sunduğumuz hizmetleri daha üst bir noktaya taşımak amacıyla Sabancı Üniversitesi Laboratuvarları’nda geliştirilen nanoteknolojik bir ürün olan Antimic’i temizlik hizmetlerinde kullanıyoruz.
Ev tipi temizlik malzeme ve metotları ile toplu kullanım alanlarının temizliğinin beklenilen seviyede sağlanması çok zor.  Antimic kullanımıyla, insanların yoğun bulunduğu alanlarda (okul, hastane, AVM, havaalanı… vb.) geçiş mevsimlerinde sıklıkla karşılaşılan ve bulaşıcı hastalıklara neden olan mikroorganizmalar yok edilebiliyor. 
Ürün, uygulandığı tüm yüzeylerde, bilinen bakteri, virüs ve mikropların yüzde 99’unu yok eden ve üremelerini durduran, güçlü etkiye sahip antimikrobiyal bir koruyucu. Antimic’in en önemli özelliklerinden biri, uygulandığı yüzeyleri renksiz, kokusuz ve toksik olmayan nano boyutta küçük kalkanlar ile kaplayarak, bakterilerin tutunmasını engellemesi ve üremelerine engel olması.
Yapılan testler sonucunda Antimic’in mikropları büyük ölçüde yok edip uzun süre koruma sağladığı görüldü. Özellikle genel alanlar gibi farklı ve birçok insanın kullandığı, kış ayları ve geçiş mevsimlerinde sıklıkla karşılaştığımız bulaşıcı hastalıklara neden olan mikroorganizmaları yok eden Antimic sayesinde ekstra dezenfeksiyon için ek bir kimyasal kullanımına gerek kalmıyor. Bu şekilde ekstra insan gücü ve kimyasal kullanımının önüne geçilirken, verimlilik de sağlanıyor.
Antimic, ağır metal ve gümüş içermeyen doğa dostu bir ürün. Zehirli madde ve kimyasal kalıntı bırakmaması, kanserojen etkisi olmayan bir formüle sahip olması,  kokusuz olması gibi özelliklere sahip” dedi ve sözlerine son verdi. 

GALATA

Yukarı