Ana içeriğe atla


BANNER

SÜRDÜRÜLEBİLİR HİJYEN

17.11.2016 - 09:26

Trenkwalder Türkiye Genel Müdürü Alper Menemencioğlu, 7’den 70’e tüm tüketicilerin AVM’leri alışveriş yapmanın yanı sıra birlikte bir yaşam ve keyif alanı olarak ziyaret ettiğini söyleyerek, “İnsan faktörünün olduğu alanlarda en önemli kriter tabii ki sağlık ve hijyen oluyor. Bu şartların sağlanması eğitimli ve konusunda uzman personeller, kaliteli temizlik malzemeleri, uygun makineler ve sürekli alan kontrollerinden geçiyor” dedi. 

İDEAL HİJYENİ SAĞLAMAK
AVM ve perakende temizliğinde ideal hijyeni sağlamanın insan sağlığını korumak ve bunun devamlılığı açısından çok önemli olduğuna değinen Menemencioğlu, “Hijyenin en önemli kriteri sürdürülebilir olması. Sürdürülebilir olması için gerekli olan kriterler uygun temizlik kimyasallarının kullanılması, nitelikli temizlik personel seçimi, uygun temizlik ekipmanlarının kullanımı, sürekli kontrol, eğitim ve verilecek hizmetin standartlaştırılmasıdır. Her temizlik kimyasalı hijyenik ortam oluşturacak diye bir kaide yok. Hijyen sağlayacak temizlik deterjanlarının seçimi ve bunların insan sağlığını tehdit etmeyecek olması bizim için önemli kriterlerden birisi. Temizlik uygulamalarında çapraz kontaminasyonu oluşturmayacak standartların belirlenmesi ve uygulanması ideal hijyen için önemli hususlardan bir tanesi. Trenkwalder olarak tüm temizlik süreçleri için oluşturduğumuz iş standartlarımızda vurguladığımız en kritik nokta çapraz bulaşmayı önleyici sistemler. Personelin niteliği ve eğitimi de olmazsa olmazlarımızdandır. Periyodik olarak temizlik ve hijyen konusunda verilen eğitimler ile temizlik personelimiz desteklenmekte ve sürekli alan denetimleri ile hijyenin sürdürülebilirliğini amaçlıyoruz” diye konuştu. 
Menemencioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “İş ortaklarımızın temel isteği en uygun maliyet ile en iyi hizmeti alabilmek. Akabinde temizlik ve hijyen kalitesi gelir. Yapılan akademik çalışmalar tüketicilerin AVM’leri tercih sebeplerinde ilk sırayı temizlik, ikinci sırayı eğlence, üçüncü sırayı da güvenliğin aldığını gösteriyor. Bu sebeple iş ortaklarımız temizlik ve hijyene maksimum önemi göstermektedir. Temiz ve ferah bir ortamda sürdürülen yaşam, verimlilik, motivasyon ve en önemlisi huzuru artırıyor. Aynı zamanda tesisin dokusunun korunması, alanların yaşam ömürlerinin uzatılması ve bakım maliyetlerinin düşürülmesi açısından temizlik iş ortaklarımız için ayrı bir öneme sahip.” 

arf

Yukarı