Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Tepe Servis Nanoteknoloji ile Temizlikte Fark Yaratıyor

08.11.2017 - 14:33

Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Nanoteknoloji ürünü dezenfektan kullanarak tüm alanlarda, insan sağlığını tehdit eden bakteri ve virüslere karşı tamamen hijyenik bir yaşam alanı sunabiliyoruz” dedi.

Tepe Servis ve Yönetim,  2008 yılından bu yana temizlik başta olmak üzere, yönetim hizmetleri, teknik bakım/işletim, bahçe bakım, opsiyonel hizmetler ve destek hizmetleri gibi entegre tesis yönetimi kavramının kapsadığı tüm hizmetleri sunuyor. Şirket ayrıca çağrı merkezi ve akıllı kart alanlarında da faaliyet gösteriyor. 
8 bine yaklaşan çalışan sayısı, 200’ün üzerindeki kurumsal müşterisi ile yüzde 100 yerli bir şirket olan Tepe Servis ve Yönetim, özellikle ülkemizdeki büyük çaplı projeler söz konusu olduğunda Bilkent Holding Kurumsal Hizmetler Grubu şirketleriyle güç birliği yapabilen, proje özelinde tüm çözümleri bir arada sunabilecek çevik bir yapıya sahip.

NANOTEKNOLOJİK DEZENFEKTAN KULLANAN TEK ŞİRKET
Sektörümüzde nanoteknoloji ürünü dezenfektan kullanan ilk ve tek şirketiz. Tepe Servis olarak sunduğumuz hizmetleri daha üst bir noktaya taşımak amacıyla Sabancı Üniversitesi laboratuvarlarında geliştirilen nanoteknolojik bir ürün olan Antimic’i temizlik hizmetlerinde kullanıyoruz.
AVM temizliğinde ilk akla gelenler WC ve food court alanları olsa da aslında merdivenler ve çocuk oyun alanları da hijyen anlamında özellikle eğilinmesi gereken alanlar. Bu yüzeylerin özel tasarlanmış makine, ekipman ve kimyasal kullanılarak temizlenmesi ve bakteri oluşumunun minimizasyonu için koruyucu uygulamalar yapılması gerekiyor. 
Kullandığımız nanoteknolojik ürün, uygulandığı tüm yüzeylerde, bilinen bakteri, virüs ve mikropların yüzde 99’unu yok eden ve üremelerini durduran, güçlü etkiye sahip antimikrobiyal bir koruyucu. Antimic’in en önemli özelliklerinden biri, uygulandığı yüzeyleri renksiz, kokusuz ve toksik olmayan nano boyutta küçük kalkanlar ile kaplayarak, bakterilerin tutunmasını engellemesi ve üremelerine engel olması.

TAMAMEN HİJYENİK BİR YAŞAM ALANI SUNULUYOR
Yapılan testler sonucunda Antimic’in mikropları büyük ölçüde yok edip uzun süre koruma sağladığı görüldü. Özellikle genel alanlar gibi farklı ve birçok insanın kullandığı, kış ayları ve geçiş mevsimlerinde sıklıkla karşılaştığımız bulaşıcı hastalıklara neden olan mikroorganizmaları yok eden Antimic sayesinde ekstra dezenfeksiyon için ek bir kimyasal kullanımına gerek kalmıyor. Bu şekilde ekstra insan gücü ve kimyasal kullanımının önüne geçilirken, verimlilik de sağlanıyor. 
Sunduğumuz temizlik hizmetlerinde ürünün kullanımını artırarak (hastaneler, ambulanslar, okullar, oteller, AVM’ler vb.) tüm alanlarda, insan sağlığını tehdit eden bakteri ve virüslere karşı tamamen hijyenik bir yaşam alanı sunabiliyoruz. Antimic, hijyen sağlanacak yüzeyi kaplayarak, her türlü mikrop ve bakteriye karşı uzun süreli koruma sağlıyor. Antimic’in kalıcılığı ortalama 60 gün. Ancak Tepe Servis olarak bu süreyi 30 gün ile sınırlandırıyoruz.

GALATA

Yukarı