8 Aralık 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Öne Çıkarılanlar Otomotiv Son Dakika

‘TOGG TÜRKİYE’DE YENİ BİR DEVRİMİN ÖNCÜSÜ’

Türkiye’nin en büyük otomotiv üreticilerine ev sahipliği yapan Bursa, 29 Ekim’de Togg’un banttan indirileceği özel güne de ev sahipliği yapacak.

TOGG’un Gemlik’te açılacak tesisinin açılışına katılacak olan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, yerli otomobil TOGG’un Bursa’da üretilme kararın da üretim üssü olmasının yanında bir teknoloji kenti de olabileceğinin göstergesi olduğunu belirtti.

KRİTİK ÖNEMDE

Otomotiv ana ve yan sanayiinin yıllardan beri Bursa’nın en önemli üretim alanlarından birisi olduğunu hatırlatan Çevikel, “Şehrimiz, bu alanda çok önemli teknolojik ve yetişkin insan gücü birikimine sahip olduğu için ön planda yer alıyor. Teknolojik dönüşümün en hızlı şekilde geliştiği ve rekabetçiliğin gün geçtikçe daha da zorlu hale geldiği otomotiv sektörümüz için bölgemiz DOSAB da kritik önemde. Ülkemizin önde gelen otomotiv devlerinden TOFAŞ’a ev sahipliği yapmanın yanı sıra bölgemizde otomotiv yan sanayii kollarının üretiminde de önemli görevler üstleniyoruz” dedi.

BURSA’NIN DA GURURU

TOGG’un Türkiye’de yeni bir devrimin öncüsü olduğunu vurgulayan Çevikel, “TOGG, ülkemizin olduğu kadar Bursa’nın da gururu. Dünya otomotiv sektörüne yeni bir soluk getirecek hatta trend belirleyen konuma yükseleceğimiz bu dev yatırımda emeği geçen herkesi kutluyoruz. DOSABSİAD olarak bu başarının sürdürülebilirliğine katkı sunmak adına her türlü çalışmaya destek vermeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini sürdürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir