14 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik Son Dakika

TTS LOJİSTİK, YIL SONUNDA İZİNLİ GÖNDERİCİ
KİMLİĞİ İLE ÇIKIŞLARA BAŞLIYOR

Şekerpınar depolarından bu sene sonu itibariyle izinli gönderici kimliği ile çıkışlara başlayacak olan TTS Lojistik, müşterilerine sağladığı butik lojistik hizmetiyle de hizmet kalitesini üst seviyelere taşıyor. TTS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Demirel’i konuk ettiğimiz Kasım sayımızda hem yeni projelerini hem de güvenlik önlemlerini konuştuk.

TTS Lojistik olarak butik lojistik sektörünü ülkemiz açısından değerlendirir misiniz, bünyeniz dahilinde sizin müşterilerinize sağladığınız avantajlar nelerdir?

Hem ithalat hem de ihracat taşımalarında müşterilerimizin zaman zaman rutin yürüyen hizmetlerimizin haricinde farklı talepleri olabiliyor. Butik hizmeti, iletişimi sürekli etkin tutarak zamanında yükleme, evrakların istenildiği gibi hazırlığı ve kontrolü, kısa transit süre, hızlı tahliye gibi benzeri hizmetlerin bir bütün olarak sunulması olarak tanımlayabiliriz. Bunlara, müşteri talebine göre haftalık veya aylık raporlama, geçmişe dönük evrak temini, problemli konularda hızlı ve yeterli aksiyon alma gibi kalemleri de ekleyebiliriz. Biz TTS Lojistik olarak 28 senedir bu saydığımız hizmetleri fazlasıyla verdiğimize inanıyoruz. Uzun süredir kontratlı olarak yurt içi ve yurt dışı pek çok saygın şirketin bizi seçmesinde bu hizmet kalitemizi koruma arzumuz etkilidir. Personel seçimimizde de şirketimizin bu özelliğini koruyacak, bünyemize uygun takım arkadaşları seçmeye çalışıyoruz.

Özellikle en çok tercih edilen kara yolu taşımacılığında taşınan ürünlerin ve çalışanlarınızın güvenliğini sağlamak adına kullandığınız sistemlerden ve aldığınız önlemlerden bahseder misiniz?

Şirketimiz YYS belgesine sahip olduğu için zaten bu konu en çok önem verdiğimiz konulardan biri. Araçlarımızın yurt içi ve yurt dışı park ve dinlenme yerleri önceden mümkün olduğunca bellidir. Özellikle son yıllarda mülteci olarak ülkemiz üzerinden Avrupa’ya gitmek isteyen kişilerin kaçak olarak araçlara binmeye çalışması en büyük sorunlarımızdan birisi. Güvenli parklarda dinlenme sürelerini geçiren sürücü arkadaşlarımız bu konuda oldukça dikkatli ve eğitimlidir. Ayrıca bütün araçlarımızda hem treyler içi hem de dış tarafı gösteren kameralar sayesinde hırsızlık, kaçak mülteci gibi konularda maksimum önlem aldığımızı söyleyebilirim. Bunun dışında hem yurt içi hem de yurt dışı depolarımız da 24 saat güvenlikli tesislerdir.

Bulunduğunuz sektör kapsamında bünyeniz dahilinde yeni amaç ve hedefleriniz var mı, yeni proje ve çalışmalar geliştirmeyi düşünüyor musunuz?

Bu sene hem treyler hem de çekici ve minivan olarak toplam 24 adet araç alımı yaptık. Ayrıca sene sonu itibariyle mevcut hatlarımıza Fransa’yı da ekleyerek parsiyel ve komple olarak hizmet vermeye başlıyoruz. Hızlı ama bir o kadar da kontrollü olarak büyüme stratejimiz var. İyi yaptığımıza inanmadığımız hiçbir servisi müşterimize sunmuyoruz.

Ayrıca Şekerpınar depomuzdan bu sene sonu itibariyle izinli gönderici kimliği ile çıkışlarımıza başlıyoruz. Bu bize gümrük sahasına girmeden ve kapılarda uzun süre beklemeden öncelikli olarak geçiş hakkı verecek. İhracat müşterilerimize daha kısa transit süre imkânı sunabileceğiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Lojistik ülkemizin en dinamik sektörlerinden birisi. Sürekli büyüyor ve gelişiyor. Ayrıca teknolojiyi en etkin kullanan sektörlerin de başında geliyor. İnsan kaynağı ihtiyacı çok fazla, biz TTS Lojistik olarak genç, yeni mezun ve öğrenmeye açık arkadaşlara şans veriyoruz. Bu alanda de çalışmak isteyen genç arkadaşlarımız için eğitim programlarının düzenlenmesi hem sektör hem de eğitim kuruluşlarının öncelikli konusu olmalı. Biz firma olarak bu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir