Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Turizm

HALKBANK’TAN SEYAHAT ACENTALARINA FİNANSMAN DESTEĞİ

24.02.2021 - 13:13

Turizm sektörü, Covid-19’un neden olduğu küresel düzeydeki kısıtlamalar nedeniyle en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Sektörün yaşadığı sıkıntıları aşmak amacıyla Halkbank ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) arasında bir protokol imzalandı. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya tarafından imzalanan protokol uyarınca, TÜRSAB üyesi seyahat acentalarının finansman ihtiyaçları uygun şartlarla karşılanacak.

2021 İÇ TURİZMLE ÇIKIŞ YILI OLACAK

29.01.2021 - 08:59

Hükümetlerin aldığı karar ve getirdiği düzenlemelerden başka, yurttaşların kendisi de aşı ile ilgili gelişmelere karşın seyahati riskli gördüğü için ülkesinde kalmaktan yana. Bu durum, önemli uluslararası kuruluşların raporlarına da yansıdı.

ANTALYA, SPOR TURİZMİNDE DE GÜVENLİ ADRES

20.01.2021 - 15:08

İklimi ve doğal güzellikleri bakımından sporcuların kamp yapmak istediği Antalya, FIFA kriterlerine sahip sahaların bulunması, teknik imkanların çokluğu ve Covid-19 konusunda otellerin aldığı tedbirler sayesinde güven veriyor. Antalya’nın hazırlık kamplarının da vazgeçilmez adresi olduğunu belirten Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan ile sektörün durumunu konuştuk.

HEDEFİMİZ NİSAN AYINDA TURİZM SEZONUNU AÇMAK

20.01.2021 - 15:06

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hedeflerinin 2021 turizm sezonunu Nisan ayında başlatmak olduğunu söyledi: “Nisan ayına kadar dünyada aşılamanın belli noktaya gelmesi hızla olumlu bir havanın esmesine yol açacak. Pandemi sonrasına çok hazırlıklı girersek ‘V tipi’ bir yükselişe geçebiliriz.”

TÜROB BU YIL AİDAT ALMAYACAK

08.01.2021 - 14:24

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, TÜROB’un kuruluşunun 50. yılı onuru ve Covid-19 pandemisinin olumsuz koşulları dikkate alınarak, üyelerden 2021 yılı için yıllık üye aidatı alınmayacağını açıkladı.

MUHAFAZAKÂR TATİLCİLERİN YENİ TERCİHİ: ALKOLSÜZ HER ŞEY DAHİL OTELLER

23.12.2020 - 08:56

Tatiliniz sırasında ana ve ara öğünlerde özel lezzetler tatmak, açık büfe seçenekleri ile “ne yesem” derdi yaşamadan rahat bir tatil planlamak isterseniz, tercih seçeneklerinizden biri de alkolsüz her şey dahil oteller olmaktadır. Yiyecek hizmetlerinin yanı sıra sıcak ve soğuk içecek ikramlarını da dilediğiniz gibi tadacağınız bu tesisler tüm tatillerinizde rahatlık ve konfor sağlamaktadır. 

SPOR ORGANİZASYONLARI TURİZMCİYE MORAL OLDU

18.12.2020 - 18:13

İstanbul’un F1 ve 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin ardından 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nı da alması turizmcileri sevindirdi. TÜROB Başkanı Müberra Eresin, “Pandemi nedeniyle sıkıntılı olduğumuz bir dönemde sektörümüz üzerindeki moral etkisi çok fazla olacak” dedi.

TURİZMDE YENİ BİR SENARYO YAZMAYA İHTİYAÇ VAR

18.12.2020 - 18:11

TUROYD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu: “Pandemiden sonra turizmi destekleyecek argümanlardan birinin kültür olduğunun farkındayız. Biz profesyoneller eskiden olduğu gibi bugün de üretmek zorundayız. Turizm hafızamız bu süreç ile silinmiştir. Turizmde yeni bir senaryo yazmaya ihtiyaç var. Sektörün desteklenmesi çok önemli yoksa ayakta duramaz.”

TATİLİN BEYAZ HALİ: KIŞ TURİZMİ

18.12.2020 - 18:08

İlkbahar ve yazın yeşilliği, güzle birlikte sarıya döndü. Eylül, ekim derken kasım da gitti. Ve geldik aralığa. Aralık demek, kış demek. Kış demek, kar demek. Kar demek, eğlence demek, dinlence demek, kış turizmi demek. Birçok kişi, aralıkla birlikte kış tatili planları yapmaya başladı. Biz de bu sayımızda kış turizminin en cazip otellerini ve kayak merkezlerini tanıtmaya çalışacağız.

Subscribe to Turizm

GALATA

Yukarı