Ana içeriğe atla

rize

Turizm

EGE’NİN İNCİSİNDE 12 YILLIK TECRÜBE

20.07.2017 - 12:23

Ege’nin incisi Çeşme’de hayallerinizdeki tatili gerçekleştirebileceğiniz huzur ve eşsiz manzaralı odalara sahip ödüllü otel Boyalık Beach Hotel adına görüştüğümüz Genel Müdür Orhan Belge ile turizmin mevcut durumu ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte otelde yaşanan hareketlenmeler üzerine özel bir söyleşi gerçekleştirdik. Belge, sezonun bir önceki seneye oranla daha verimli geçeceğini öngördüğünü dile getirdi.

Yeniden söz sahibi olabiliriz

20.07.2017 - 12:18

Nikonya Turizm Acenta Müdürü Ezgi Ayşe Gökmen: “Ülkemiz; Asya, Avrupa ve Ortadoğu arasındaki jeopolitik konumunu da kullanacak şekilde, gerek tarihi zenginlikleri gerek doğal zenginlikleriyle turizm alanında tekrar söz sahibi olmak için büyük avantajı elinde bulunduruyor” dedi.

Huzurlu, eğlenceli ve konforlu…

20.07.2017 - 12:17

Tatillerini kalabalıklardan uzak, uzun otobüs yolculukları yapmadan, şıklık ve konfor içerisinde, her güne başka bir limanda, yeni bir kentte uyanarak geçirmek isteyen seyahat severler tercihini cruise turlarından yana kullanıyor.

Turizm Anadolu’da

20.07.2017 - 12:16

Kültür ve Turizm Bakanlığı; Eskişehir, Bursa ve Afyon illerinin turizm potansiyelinin geliştirilmesi için çalışma başlattı. Türkiye Otelciler Birliği’nin de (TÜROB) destek verdiği çalışma kapsamında, Eskişehir merkez olmak üzere bu üç ilde turistik değerlerin ortaya çıkarılması hedefleniyor.

“Türk kalitesi ve çalışkanlığına herkesi hayran bırakmak en büyük hedefim”

20.07.2017 - 12:10

Başta beş yıldızlı otel projeleri olmak üzere mobilya konusunda ülkemizde ve yurt dışında birçok seçkin projeye imza atmış olan Hotelya Kurucusu ve Genel Müdürü Yüksek Mimar Zümrüt Doyran, yapmış oldukları faaliyetler noktasında bizlere bilgi verirken, aynı zamanda şirketin büyüme planlarına ve gelecek dönem hedeflerine ilişkin düşüncelerini bizlerle paylaştı.

TÜRK TURİZMİ BÜYÜK BİR BAŞARI HİKAYESİ

13.06.2017 - 11:49

1970’lerde Türkiye’nin yatak kapasitesi 50-60 bin civarındayken o dönemde sadece Rodos adasında 100 bin yatak vardı. Turizmde asıl yükseliş 1980’lerde başladı. Oteller artmaya başlayınca hızlı bir pazarlama stratejisiyle bugün 1 milyonun üzerinde yatak kapasitesine ulaşıldı. 2014 yılında öyle bir noktaya gelindi ki, artık Türkiye turizmine kimse durduramaz gözüyle bakılıyordu. Yani Türk turizmi büyük başarılara imza attı. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, 2016 yılında verilerdeki kaybın, sadece turizm sektörünün değil, Türkiye’nin kaybı olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Bu yıl artıya geçmemiz zor, ancak gelecek yıllara yönelik umutsuz değiliz.”

Subscribe to Turizm

rize

 

Yukarı