Ana içeriğe atla

rize

Turizm

“Hepimiz birer elçi gibi çalışmalıyız”

06.09.2017 - 11:06

Son dönemlerde yaşanan olumsuz birtakım olaylardan dolayı ülkemizin MICE turizmindeki olumlu imajının zedelendiğini ancak yavaş yavaş toparlanmaların başladığını dile getiren 10 Karaköy Genel Müdürü Eylem Atalay, ülke imajının pozitife çevrilmesi noktasında da önerilerde bulundu. Atalay, “Güvenlik direktörlerinin, Türkiye’nin artık güvenli bir ülke olduğuna ikna edilmesi gerekiyor” dedi. 

“Trend takip etmek yerine trend yaratıyoruz”

06.09.2017 - 11:03

İstanbul Marriott Hotel Şişli Satış ve Pazarlama Direktörü Nur Bilgin, “İstanbul MarrIott Hotel Şişli olarak Marriott International’ın Avrupa’daki pilot oteli seçilmemiz sebebiyle, misafirlerimize başarılı organizasyonlar için her türlü teknolojik donanımı ve hayatlarını kolaylaştıracak uygulamaları herkesten önce sunuyoruz” dedi.

“MICE sektörü için Türkiye cazibesini koruyor”

06.09.2017 - 11:02

Türkiye’nin MICE sektöründe dünya standartlarında bir alt yapıya sahip olduğunu ve küresel rekabette iddialı olunan bölgeler arasında yer aldığını belirten Lionel Hotel İstanbul Pazarlama ve Satış Direktörü Burçak Atak, “Konumu ve donanımı açısından bakıldığında İstanbul, MICE sektörünün tercih ettiği diğer Avrupa ülkeleri içinde 7. sırada yer alıyor.  Güçlü olan alt yapımıza rağmen asıl ihtiyacımız şüphesiz MICE pazarlamasına yönelik doğru bir eylem planı…” dedi. 

Bir Fuardan Çok Daha Fazlası

22.08.2017 - 09:09

Turizm Medya Grubu organizasyonuyla, 2014 yılından itibaren her yıl gerçekleştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük üçüncü kongre, toplantı ve etkinlik fuarı olan ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın beşincisi, 21-23 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi- ICC’de düzenlenecek.

Bayram rezervasyonları yüzde 80'i aştı

12.08.2017 - 09:33

TÜRSAB Başkanı Ulusoy, "Şu anda sahil bandında yer alan tesislerde doluluk oranı yüzde 80'leri aşmış durumda. Kurban Bayramı ile birlikte doluluk oranının yüzde 100'e ulaşacağı düşüncesindeyiz" dedi.

TUROYD-Çin BTL Hospitality projesi imzalandı

28.07.2017 - 15:12

Türkiye genelinde otel yöneticilerinin ilk kez bir araya gelerek oluşturduğu, Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) ile bünyesinde Çin'in en lüks otel zinciri WEI Retreat, Hotels&Preference ve Dormitory markalarını barındıran Çin merkezli BTL Hospitality, arasında ülke turizmini geliştirmek amacıyla işbirliği anlaşmasını imzaladı.

EGE’NİN İNCİSİNDE 12 YILLIK TECRÜBE

20.07.2017 - 12:23

Ege’nin incisi Çeşme’de hayallerinizdeki tatili gerçekleştirebileceğiniz huzur ve eşsiz manzaralı odalara sahip ödüllü otel Boyalık Beach Hotel adına görüştüğümüz Genel Müdür Orhan Belge ile turizmin mevcut durumu ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte otelde yaşanan hareketlenmeler üzerine özel bir söyleşi gerçekleştirdik. Belge, sezonun bir önceki seneye oranla daha verimli geçeceğini öngördüğünü dile getirdi.

Subscribe to Turizm

rize

 

Yukarı