Ana içeriğe atla

autorola

2017 YILINDA YOĞUN BİR ÇALIŞMA TEMPOSU SERGİLENDİ

19.01.2018 - 10:09

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2017 yılında yoğun bir çalışma temposu sergileyerek pek çok projeye imza attı.

2017 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir çalışma temposu sergilediklerini belirten Başkan Çakır mesajında şu görüşlere yer verdi: “Önceki yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir çalışma temposu sergiledik. Geleceğin modern Malatya’sını oluşturmak için merkez başta olmak üzere ilçelerimiz ve kırsal mahallelerimizde aynı şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Tüm proje ve yatırımlarımızda şehrimizi bir bütün olarak ele aldık. Altyapısıyla, üstyapısıyla, projelerimizle, tarihi ve turistik değerlerimizle, sanat ve kültürel etkinliklerimizle Malatyamızı Anadolu’nun yükselen değeri konumuna getirdik. 
Hemşerilerimizin de fikir ve önerileri doğrultusunda şehrimizle ilgili aldığımız kararlar ve uyguladığımız projelerle ortak sevdamız Malatyamızı hep birlikte geleceğe taşıyoruz. 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak yatırım, hizmet ve projelerimiz yoğun bir şekilde devam edecektir.”

EMEKLİLERE ÖZEL SOSYAL TESİS
Malatya’nın sosyal ve kültürel dokusuna büyük hizmetler sunan Malatya Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Yıllarca yeni evlenen çiftlere hizmet veren Hürriyet Parkı’ndaki eski nikah dairesi,  Büyükşehir Belediyesi tarafından emekli vatandaşlara tahsis ediliyor. Yeni nikah sarayının yapılmasıyla boşa çıkan binanın tadilatı yapılarak, emekli vatandaşların zamanlarını geçirebilecekleri bir mekan haline dönüştürülüyor.
Eski nikah dairesinde yapılan tadilat sonunda emekli vatandaşlar için her türlü sosyal imkan düşünüldü. Yapılan düzenleme çalışmaları kapsamında; emeklilerin gün içerisinde birçok sosyal aktivitede bulunacakları, televizyon izleyip sohbet edecekleri 175 metrekarelik ortak kullanım alanı, 63 metrekare şark odası, 64 metrekare okuma odası, sağlık odası, mescit, çay ocağı, bahçe ve yeşil alanlar bulunuyor.
Yaptığı yatırım, hizmet ve uygulamalarda engellileri ön planda tutan Büyükşehir Belediyesi, eski nikah dairesindeki düzenleme çalışmalarını da engellilere uyumlu bir şekilde yaparak, bu hizmetlerden engelli vatandaşların da faydalanmasını sağlayacak. Tadilatı büyük oranda tamamlanan binanın en kısa sürede hizmete girmesi planlanıyor.

TAKSİ VE MİNİBÜS EVLERİ
Toplu ve bireysel ulaşımın önemli unsurlarından olan minibüs ve taksi şoförlerinin rahat ve sağlıklı bir ortamda mesleklerini sürdürebilmeleri için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından taksi ve minibüsler için ayrı ayrı evler yapılıyor.
Malatya merkezde faaliyet gösteren T plaka taksiler ve M plaka minibüs şoförlerinin yaşam standartlarının yükseltilmesinin yanı sıra kent estetiğine katkı sunmak amacıyla; taksi duraklarına ‘Taksi Evi’ minibüs duraklarına da ‘Minibüs Evi’ inşa ediliyor.

KÜLTÜR MERKEZLERİ İLÇELERE DEĞER KATIYOR
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından her ilçeye yapılması planlanan kültür merkezi projesi Malatya genelinde yaygınlaşıyor. 
Çok amaçlı kültür merkezlerinin ilçelere ciddi manada değer kattığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “İlçelerimizde birçok faaliyetin bir arada yapıldığı çok amaçlı kültür merkezlerinin eksikliği hissediliyordu. Büyükşehir Belediyesi olarak bu eksikliğin giderilmesi için birçok ilçemizde ve mahallelerimizde çok amaçlı kültür merkezi projesini hayata geçirdik” dedi. 

autorola

Yukarı