Ana içeriğe atla

autorola

2018 gerçek verilerin ortaya çıkacağı bir yıl olacak

19.01.2018 - 09:29

2017’nin, çok kötü geçen 2016 yılından sonra toparlanma sürecine girilen bir yıl olduğunu belirten Eser Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Alıcı, 2018 yılı içinse, gerçek verilerin ortaya çıkacağı ve önümüzdeki yıllar için daha doğru verilerin elde edileceği bir yıl olacağından bahsetti.

Eser Premium Hotel hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz? Otelin bulunduğu konum, oda ya da toplantı kapasitesi, sunmuş olduğu hizmetler (SPA& Fitness, restoran… vb.) neler?
Eser Premium Hotel&Spa, İstanbul Büyükşehir sınırları içerisinde seçkin bir sahil ilçesi olan Büyükçekmece’de bulunuyor. Özellikle mavi bayraklı deniz kıyısına ve TÜYAP International fuar alanına olan yakınlığı, çevrede konumlanmış olan sanayi, iş, endüstri ve alışveriş merkezleri için önemli bir konaklama, spor, SPA, dinlenme ve eğlence merkezidir.  Otelimiz TÜYAP fuar alanına 4 dakika, Atatürk Havalimanı ve CNR fuar alanına 20 dakika uzaklıktadır. Eser Premıum Hotel&SPA’nın 144 exclusive oda (engelli odalar, sigara içilmeyen odalar dahil), 12 superior, 5 junior suite ve 11 senior suite olmak üzere toplam 172 oda, 434 yatak kapasitesi bulunmaktadır. 4 bin 500 metrekarelik SPA merkezi, aynı anda 2 bin 100 kişiye hizmet verebilen toplantı salonu kapasitesiyle otelimiz misafirlerine hizmet vermektedir. 

Bu sezonki doluluk oranlarınız hakkında bilgi verir misiniz? 2017 sizler için nasıl geçti?
Şirketler ve fuar konaklamaları bazında iyi gelişmelerin olduğu, yeni şirketleri portföyümüze kattığımız bir yıl oldu, ancak tur seri ve yabancı turist anlamında beklentilerimizin altında kaldı.

Otelinizde konaklayan misafir profili kimlerden oluşuyor?
Otel misafir profilimiz yüzde 50 yerli yüzde 50 yabancıdır. Özellikle fuar dönemlerinde çok fazla Avrupalı misafirimiz otelimize gelmektedir. Yaz dönemlerinde ise Türk ve yabancı turistlere hizmet veriyoruz.

Nasıl bir fiyat politikası uyguluyorsunuz? Fiyat politikanızın otelinizin doluluk oranlarına etkisi nedir?
Hizmet standartlarımızdan ödün vermeden, piyasa koşullarını iyi derecede tahlil ederek, en satılabilir fiyatı belirliyoruz. Doluluk oranını artırmanız için doğru fiyatı uyguluyor olmanız çok önemli.

Son olarak 2018 yılının turizm sektörü için nasıl bir yıl olacağına dair öngörülerinizi alabilir miyiz? Bu yıl için turizm sektörüne yönelik hamleler neler olacak? Siz neler yapmayı düşünüyorsunuz?
2017 yılı, çok kötü geçen 2016 yılından sonra yavaş yavaş toparlanma sürecine girilen bir yıl oldu. 2018 ise gerçek verilerin ortaya çıkacağı ve önümüzdeki yıllar için daha doğru verileri elde edeceğimiz bir yıl olacak. Eser Hotels olarak tercih edilirliğimizi artırmayı ve hem doluluk hem de ADR olarak daha üst seviyeleri görmeyi hedefliyoruz. Bunu yaparken de misafir memnuniyetini en üst seviyede tutmaya gayret ediyoruz.

autorola

Yukarı