Ana içeriğe atla

FFF

argos in Cappadocia özel konseptiyle toplantıları keyifli hale getiriyor

14.09.2018 - 12:00

Özel konseptiyle etkinlik ve toplantı için gelen gruplara bir deneyim yaşattıklarını ifade eden argos in Cappadocia Otel Genel Müdürü Canan Kutlu, otellerinin özellikle üst düzey toplantı grupları tarafından tercih edildiğini söylüyor.

Çoğu toplantı organizasyonları otellerde gerçekleştiriliyor. Bu durum sizin oteliniz içinde geçerli mi?
“İçinden köy geçen otel” olarak tanımladığımız argos in Cappadocia klasik bir turizm mekanı olmanın ötesinde, konseptindeki manastır, yeraltı tünelleri ve mahzen gibi özel bölümleriyle etkinlik ve toplantı amacıyla gelen gruplara bütünlüklü bir deneyim yaşatıyor. Bünyesinde bulunan 1500 yıllık manastır yerleşkesi Bezirhane, bir zamanlar kervansaray olarak kullanılan, keşişlerin ve rahiplerin barındığı, İpek Yolu üzerinde deve kervanlarının konakladığı, beziryağının üretildiği bir mekan. Bu tarihi yapı, olağanüstü akustiği ve iki dev kubbesiyle alışılmışın dışında konseptlerle gerçekleştirilen toplantı, davet ve düğünlere, konser ve performanslara ev sahipliği yapıyor. Bu kadar çok tarihi doku ve mekanı içinde barındırması sebebiyle bölgenin toplantılar ve özel etkinlikler için tercih edilen en lüks oteli olarak, butik ve üst düzey toplantı gruplarını otelimizde sık sık ağırlıyoruz.  Otelimiz özellikle üst düzey toplantı grupları tarafından ilk sırada tercih ediliyor. Toplantı grupları için özel konaklama, toplantı yemek paketleri, şarap tadımı, otel turu özel partiler ve kokteyller düzenliyoruz. Grubun isteklerine göre paket içeriğinde değişiklikler yapabiliyoruz.
 
Konferans salonu ve fuaye alanınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
argos in Cappadocia,  restorasyonlar yoluyla Uçhisar ve bölgeye kazandırdığı yeni tarihi mekan, müze salon, zemininde tarihi bezirhanenin toprak altında kaldığı için yüzyıllardır çok iyi korunmuş değirmen yataklarını ve katır kanallarını sergiliyor. Muhtemelen Osmanlı dönemine ait bir endüstri yapısının zemin detaylarını yansıtan kaya oyma detaylar, keten tohumundan bezir yağı üretilen bir üretim atölyesinin izlerini gözler önüne seriyor. Müze salon için maksimum kişi kapasitemiz toplantılarda 80, kokteyller için 110 kişiliktir. Bunun yanında 1500 yıllık eski bir manastır kilisesi olan Bezirhane de yine toplantılarda 85, kokteyl ve partilerde 120 kişilik kapasitesiyle özel organizasyonlarda misafirlere tarihi bir yolculuk yaptırıyor. 

İş toplantıları ya da görüşmeleri için otelinizi tercih eden müşterilerinize sunmuş olduğunuz imkan ve ayrıcalıklara yönelik bilgiler verebilir misiniz?
Konaklamanın yanı sıra kültür ve sanat faaliyetlerine önem veriyoruz. Tarihi mekânlarımız konserlere, sergilere, film gösterimlerine vb. etkinliklere ev sahipliği yapıyor. İş toplantısı için otelimizi tercih eden misafirlerimiz bu etkinliklerimize katılıp günün yorgunluğunu geride bırakabilirler. Ayrıca otelin kendi üzüm bağlarında sezona göre bağ bozumu ve şarap tadımı, otelin organik bahçelerine gezinti, dolunay yürüyüşleri, balon ve bölge turları gibi ayrıcalıklı hizmetler sunuyoruz. Şarap tadımlarımızı grubun büyüklüğüne göre otelimizin sınırları içerisinde bulunan 1200 yıllık Şapel’de veya Türkiye’nin en zengin kavlarından biri olan Seki mahzeninde organize ediyoruz. 

arf

Yukarı