Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

BAFRA 2023 YILINA HAZIRLANIYOR

19.01.2018 - 09:45

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yapılan çalışmalar, devam eden ve planlanan projeler hakkında önemli açıklamalar yaptı. Şahin, ”Baframızı, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023 yılına hazırlıyoruz. Bu hedeflere ‘Biz Bafra olarak büyük bir aileyiz’ anlayışı ile ulaşacağız. Bu anlayışla hareket ediyoruz” dedi.

9 YILDA 30 YILDA YAPILANDAN DAHA FAZLA HİZMET…
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yapılan asfalt, beton yol, kaldırım çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “İlçemizin merkezinde 450 kilometre, yeni mahalle olan köylerimizde ise 2 bin 550 kilometre olmak üzere 3 bin kilometre yolumuz var. Göreve geldiğimizde ilk olarak ilçemizin doğal gaza kavuşması için çalışmalara başladık. Merkezi hükümetimiz ve belediyemiz iş birliği ile ilçemiz çevre dostu, temiz ve ekonomik bir yakıt olan doğal gaza kavuştu. Doğal gaz çalışmalarımız yüzde 98 oranında tamamlandı. Bu tarihi hizmet için Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetimize, siyasi irademize, enerji bakanlarımıza ve Samsun milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. 6 yıllık süreçte 400 kilometreden fazla dikey ve yatay olmak üzere doğal gaz hattı kazı çalışmaları yapıldı. Yollarımızın bir kısmı bozuldu. Önemli bir kısmında ise zaten yeni asfalt ihtiyacı vardı. Çalışmalar başlamadan önce biz de hazırlıklarımızı yaptık. Modern bir asfalt şantiyesi ve plenti, kilitli parke taşı ve bordur tesislerimizi kurduk. İçlerinde asfalt serme makinesi, silindirler, asfalt bakım aracı, iş makineleri, kamyonlar olmak üzere 61 yeni iş makinesi araç aldık. Araç filomuzu yüzde 80 oranında yeniledik ve kapasitemizi artırdık. Asfalt ve parke taşında dışa bağımlılığa ve araç kiralamaya son verdik. Bu öngörümüz ve hazırlıklarımız sonucunda 400 bin ton asfalt 80 bin metre beton yol, 130 bin metrekare satıh kaplama asfalt ve 300 bin metre kare kaldırım yaptık. 9 yıl içerisinde 30 yılda yapılandan daha fazla asfalt, sathi kaplama asfalt ve beton yol ile kaldırım yapmak nasip oldu. Şehir merkezimizde yol problemini yüzde 80 oranında çözdük. 139 mahallemizde ki tüm çalışmaları planladık. 2018 yılında şehir merkezimizde tüm asfalt çalışmaları tamamlanacak. Yeni mahalle olan 118 mahallemizde ise 2018-2019-2020 yıllarını kapsayan çalışma programlarımızı yaptık” dedi.

8 YENİ PROJE İLE BİR BELEDİYEDEN DAHA FAZLASI…
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Bafra’yı 2023 yılına hazırladıklarını ifade ederek şunları söyledi: “İlçemiz için ortak akıl ile 5 ana hedef belirledik. Bunlar tarım, sanayi, eğitim, turizm ve kentleşmedir. Bu hedeflerimiz ile Baframızı Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023 yılına hazırlamaktayız. 2023 yılında Bafra olarak; Karma ve Medikal Organize Sanayi Bölgesi’ni tamamlayarak sanayi, yeni sebze ve meyve toptancı hali, Sera OSB ve Tarım Tekno Park’ı ile tarım, Bafra Kızılırmak Üniversitesi ile üniversite, turizm alt yapısını tamamlayarak turizm şehri olacağız. Sosyal donatılarımız, Kızılırmak Sedde Projesi, ulaşım, yeni otogar, kültür merkezi, BAKDEM, kent ormanları ve yeni yeşil alanları ile kentleşme hedefine tamamen ulaşmış bir şehir haline geleceğiz. Bu konularda önemli adımlar attık. Atmaya da devam ediyoruz.”

GALATA

Yukarı