Ana içeriğe atla

GALATA TAŞIMACILIK

BOYALIK BEACH HOTEL, KENDİNE AİT İSKELE VE PLAJIYLA GÜVENLİ TATİL SUNUYOR

16.07.2020 - 18:16

Koronavirüse karşı aldıkları önlemleri konuştuğumuz Boyalık Beach Hotel&SPA Çeşme Genel Müdürü Orhan Belge, misafirlerinden gönüllerinin rahat olmasını istedi: “Otelimiz, kendine ait iskele ve plajında misafirlerimizi güvenle ağırlıyor.”

Açılış için hangi hazırlıkları yaptınız? Misafirlerinizin sağlığını koruma adına çözümleriniz nelerdir?

Boyalık Beach Hotel&Spa Çeşme olarak; otel içerisinde misafirlerimizin otele giriş işlemlerinden çıkış işlemleri de dahil olmak üzere ateşlerinin ölçülüp kayıt altına alınması, 14 gün seyahat öyküleri kayıtlarının alınması; odaların, genel alanların, lavobaların, asansörlerin vb. dezenfekte işlemleri (sisleme – Ulv Pülverizetör ); restaurant alanında büfelerin plexiglass denilen sistem ile düzenlenmesi ve yemeklerin görevli aşçılar tarafından misafirlere sunulması; kapalı veya açık alanların otel içerisindeki tüm genel alanlar dahil sosyal mesafe kurallarına göre oturma düzenlerinin oluşturulması; havuz ve plaj kısımlarında şezlong oturma düzenlerinin oluşturulması gibi birçok noktada hazırlıklarımız yapılmıştır. Aynı zamanda düzenli olarak personellerimizin hem de misafirlerimizin sağlık ve hijyeni için personelimizin düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılır ve hijyen eğitimleri de verilmektedir. Özellikle personelimiz ve misafirlerimiz için en önemli kuralımız maske-hijyen ve sosyal mesafedir.

Havuz, plaj, SPA ve fitness merkezi için aldığınız özel tedbirlerden bahsedebilir misiniz?

Havuz ve plaj alanlarımızda Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar doğrultusunda şezlong sosyal mesafe oturma düzenine göre hazırlanmıştır. Tüm bu alanlarımızda el dezenfektan üniteleri ve maske atık istasyonları bulunmaktadır. Plaj kısmında misafirlerimize ambalaj içerisinde peştemalleri sunulmaktadır. Spa alanlarında bulunan kapalı havuz, jakuzi ve masaj odaları olmak üzere kişi kapasitesine göre girişler sağlanır.

Menülerinizi oluştururken ve sunumunda hijyeni nasıl sağlıyorsunuz?

Otel içerisinde tüm odalarda ve genel alanlarımızda mevcut olan barkodlu menü sistemiz oluşturmuş bulunmaktayız. Misafirlerimiz sadece telefonlarının kamera kısmını kullanarak barkodu gösterdiklerinde karşılarına direk olarak menü içerikleri çıkacaktır. Sunum esnasında da steril paketlerin içerisinde çatal, bıçak, peçete, ıslak mendil ( 80 derece alkollü olarak yenilenmiştir) ve tek kullanımlık tuz-karabiber bulunur. Servis sırasında görevli olan tüm servis personelleri maske ve eldiven kuralına dikkat etmektedir.  Aynı hijyen kuralları açık büfe alanımızda restoranda da yer almaktadır. Tüm yiyecek büfelerinin ön kısmında plexiglass olarak adlandırılan koruyucular bulunmaktadır. Misafirler yiyeceklerle direk olarak temas etmezler, talep etmiş oldukları yiyecekler görevi aşçılar tarafından sunulur.

Otelinizin lokasyonunun bu süreçte ne tür avantajları var?

Çeşme bölgesinde merkeze yakın olmasının avantajı yanı sıra Boyalık Beach Hotel Spa’nın kendine ait iskele ve plaj imkanının olması sayesinde misafirlerimiz otel içerisinde kalarak başka bir bölgeye gitmeden izolasyonlarını tüm sosyal mesafe kurallarına uyarak sağlayabiliyorlar.

Pandemi sonrası turizm sektörünü nasıl bir gelecek bekliyor?

Öncelikle pandeminin dünya ekonomisini olumsuz yönde etkilediği bir gerçektir. 2020 yılının kayıp yıldan çok tamir yılı diye görmekte fayda var. Pandemiden sonra daha sağlıklı ve insan ömrünün buna bağlı olarak daha uzayacağı yönünde öngörüm vardır. Bu sene bir taraftan ekonomik sorunları en aza indirmekle birlikte aynı zamanda virüs ile ilgili her gün yeni bir önlem alarak yolumuza devam edeceğiz.

GALATA TAŞIMACILIK

Yukarı