Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Boyalık Beach Hotel’e ‘Yeşil Anahtar’

15.11.2016 - 17:35

Verdiği kusursuz hizmetin yanı sıra çevreye göstermiş olduğu duyarlılığı daha önce Mavi Bayrak ve Yeşil Yıldız ile taçlandırılan Boyalık Beach Hotel, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yapılan inceleme sonucunda çevrenin korunması yönündeki girişimleri gerçekleştiren kurumlara verilen Yeşil Anahtar ile ödüllendirildi.

Sürdürülebilir çevre ve turizmin önemini uyguladığı projeyle ortaya koyan TÜRÇEV, çevre yönetiminden personel eğitimine, misafirlerin bilgilendirilmesinden su tasarrufuna kadar 12 ana kritere sadık kalarak ‘Yeşil Anahtar’ almaya hak kazanan kurumları açıkladı.
Misafirlerine sunduğu 5 yıldızlı servisiyle ‘En İyi Resort Hotel’ unvanına sahip olan Boyalık Beach Hotel, 2011 yılından bu yana çevreye duyarlı bir yönetim sağlayan ve belirlediği kriterlerin tamamına uyan kurumlara verilen Yeşil Anahtar’a sahip oldu.

TÜRKİYE’DE 74 OTELDE VAR
Yeşil Anahtar programının çevrenin korunması yönündeki girişimleri ödüllendirerek destekleyen, iklim değişikliğinin önlenmesi ve sürdürülebilir turizme katkıda bulunmayı amaçlayan uluslararası bir eko-etiket olduğunu ifade eden Boyalık Beach Hotel Genel Müdürü Orhan Belge, 2016 yılı itibari ile Türkiye’de sadece 74 tesiste Yeşil Anahtar Ödülü bulunduğunu ve böylesine özel bir ödüle sahip olmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi.
İşletmenin yönetimindeki üstün hizmet anlayışı ve çevreye olan duyarlılığı sürdüreceklerini belirten Orhan Belge, “Boyalık Beach Hotel olarak 2014’te çevreye duyarlı tesis olarak ‘Yeşil Yıldız’ simgesini almaya hak kazandık. 2016 itibari ile de Türkiye’de Yeşil Anahtar ödülü alarak sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir turizm konaklama tesisi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

GALATA

Yukarı