Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Cumhurbaşkanı Erdoğan turizmcileri ağırladı

03.02.2017 - 16:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de turizmcileri ağırladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, turizm sektör temsilcileri ile düzenlenen konferansta konuştu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında satır başları:

Yeni Havalimanı, halen faaliyette olan 55 Havalimanımız, duble yollarla iyi bir yere vardık. Türkiye olarak bu sıkıntılı süreçten kurtulmanın yolunun, krizi fırsatı çevirerek yeni bir atılım dönemine girmekten geçtiğine inanıyorum. İhracatta, turizmde diğer bütün alanlarda bu yaklaşıma yöneliyoruz. Mevcut turizm destinasyonlarımız yeniden canlandırmanın çabası içindeyiz.

Turizm tamamen kendi imkanlarıyla ürünleriyle hizmet üretmektedir. Bu da ortaya çıkan kaynağın gücünü ve değerini artırmaktadır.

KRİZİ FIRSATA ÇEVİRECEĞİZ

2002 yılında turizmin üç tane başlığı vardı. Kum, deniz, güneş. Bunun dışında hareket alanı turizmde yoktu. Ne zaman ki çeşitlenmeye başladık, turistlerin sayısı artmaya başladı. Dikkat edilirse dünyada ilk 10'a girmeyi hedeflerden turizmde ilk 3'e oynuyoruz. Son yıllarda turizmdeki düşüşün nedeni biz değiliz bulunduğumuz coğrafya nedeniyle düşüşler yaşandı.

Ülkemiz içinde de turizm kültürünün giderek yaygınlaştığını görüyoruz. Ara tatilde vatandaşın nasıl bir hareketlilik içinde olduğunu görüyoruz. 

BAKANLIK KAMPANYA BAŞLATIYOR

İlk etapta turist sayımızı 8 milyon artıracağız. Bunun için de bakanlığımız biz kampanya başlatacak. Turizmcilere ve tüm turistlere sesleniyorum. Türkiye en güzel denizlerin, dağların, ırmakların, toprakların olduğu topraklardır.

Türkiye tarihi coğrafyası ve insanıyla özel bir ülkedir. Genlerimizde böyle bir özelliği var. Başka yerlerde kolay kolay germezsiniz.

HEPSİNİ ÜLKEMİZE TATİLE BEKLİYORUM

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı aileleriyle birlikte vatanlarını ziyaret etmeye çağırıyoruz. Yurt dışındaki vatandaşlarımıza komşunu al gel kampanyası başlatıyoruz. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızdan bir ricam daha var. Düğün, nişan gibi etkinlikleri de ülkemizde yapmalarını bekliyorum. Ülkemizde çalışan yabancılara da çağrımız var. İşin de burada tatilin de burada olsun.

Bakanlığımızın yürüttüğü bu kampanyanın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” 

GALATA

Yukarı