Ana içeriğe atla

BANNER

CURIO COLLECTION BY HILTON MARKASI DORAK HOLDİNG İLE SULTANAHMET’TE

20.12.2019 - 15:32

Hagia Sofia Mansions ISTANBUL, Curio Collection by Hilton Genel Müdürü Melis Okay Sultanahmet’te büyük bir proje hakkında bilgiler verdi.

Kapadokya Bölgesi başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve Kuşadası’ndaki yatırımlarıyla turizm sektörünün güçlü markalarından olan Dorak Holding, Sultanahmet’te büyük bir projeye imza atıyor. Aralarında Yeşil Ev’in de olduğu tarihi Soğuk Çeşme Sokağı’ndaki konakların işletim hakkını Dorak Holding, Turing’den devraldı. Yeşil ev  ve 16 konaktan oluşan Soğuk çeşme Sokağını, Sofia Garden Kafe, Sofia Teras Restoran, tarihi spası ile  asıllarına uygun olarak restore etti. Orjinal görünümleri muhafaza edilerek tek bir çatı altında 78 odalı otele dönüştürülen  sokak, Hagia Sofia Mansions - Curio Collection By Hilton olarak hizmete açıldı. Hilton markası, Türkiye'deki ilk  Curio koleksiyonuna ait olarak , Hagia Sofia Mansions ile hayat buldu.
Sokak’ta, Dorak Holding'in diğer bir yatırımı olan, 1500 yıllık Su Sarnıcı da,  Sarnıç Restoran olarak misafirlerini beklemektedir.

HAGIA SOFIA MANSIONS
Tarihin kalbinde yer alan Arnavut kaldırımlı bu sokak, şimdi Dorak Holding sayesinde yeni bir çehreye bürünüyor. Bir kültür mirasını korumak için özenle hazırlanan proje kapsamında, sokakta bulunan tüm konaklar tek bir turistik işletme olarak misafirlerini ağırlıyor. Toplam 9 bin metrekarelik bir alanda yer alan ve 78 oda ile hizmet veren Hagia Sofia Mansions - Curio Collection By Hilton,  farklı bir İstanbul deneyimi sunacak. Dünya standartlarının üzerinde bir hizmet kalitesi ile misafirlerini ağırlayacak olan Hagia Sofia Mansions, konuklarına Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı’na komşuluk etme imkanı vermektedir.
Hagia Sofia Mansions- Curio Collection by Hilton , 78 oda kapasitesi, Yeşil Ev Garden Restoran,  Sofia Teras Restoran ve Sofia Garden Kafe ile fitness center ve tarihi Roma stili masaj odaları, Sarnıç havuzu ile misafirlerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Yine bünyesinde bulunan, Sofia Store’da, Hagia Sofia Mansions - Curio Collection by Hilton’da kullanılan bir çok obje, özel tasarım ürünler, misafirlerin satışına sunuluyor.

Guest Ambassador Servisi
‘Misafir Elçileri’ tarafından karşılanmakta ve çıkışlarına kadar, her tür hizmeti, benzersiz ve yüz yüze iletişim ile sağlamaktadırlar.
Misafirler girişlerinde, geleneklere uygun olarak, özel kolonya ve Türk Lokumu,  şerbet ile karşılanan misafirler,  uğurlamalarında arkalarından “Su gibi gidip, su gibi çabuk dönmeleri için" su dökülerek uğurlanıyor.

arf

Yukarı