Ana içeriğe atla

arf

DÜĞÜN VE NİŞANDA YİNE ÇOK İDDİALIYIZ

11.04.2018 - 17:16

İstanbul Gönen Otel Genel Müdürü Koray Çetiner; konaklama, toplantı ve sağlık kulübünün yanı sıra düğün, nişan ve kına organizasyonlarında da çok iddialı olduklarını söylüyor.

Düğün, nişan, kına, toplantı, konferans, lansman, SPA, fitness ve konaklamada en iddialı otellerden biri, 5 yıldızlı İstanbul Gönen Hotel. Genel Müdür Koray Çetiner ile İstanbul Yenibosna’da bulunan otelin hizmetlerini konuştuk.  

İsterseniz, düğün organizasyonlarınızdan başlayalım. Bahar geliyor, düğün mevsimi yaklaşıyor. İddialı mısınız?
İstanbul Gönen Hotel, geçtiğimiz yıllarda bu bölgede en fazla düğün, nişan ve kına organizasyonları yapan otellerden biri oldu. Bu sene de iddialıyız tabii ki. 

Düğün organizasyonlarında farklılıklarınız olacak mı?
Süsleme anlamında olacak. Düğün sahiplerine çok daha farklı alternatifler sunacağız. Standart süslemelerimizi bu sene çok geliştirdik. Daha ihtişamlı şamdanlar, suplalar, sandalyeler kullanmayı planlıyoruz. Ve bunların hepsi, sattığımız fiyatların içinde olacak. Aynı zamanda çok güzel bir balo salonumuz ve deneyimli bir ekibimiz var. Balo salonumuza ek olarak, şu anki mevcut salonumuzdan çok daha büyüğünü bu sene içinde hayata geçirme projemiz var. Böylelikle, yıllık 100 civarında gerçekleşen düğün sayımız daha da artacak inşallah.

Balayı ile ilgili hizmetleriniz, sürprizleriniz nelerdir?
Biz balayı için ekstra bir ücret almadan odayı süslüyoruz. Ayrıca, çifte bir akşam yemeği hediye ediyoruz. Başka ufak sürprizlerimiz de oluyor tabii. Bunlar, düğünün hemen ardından otelimizde kalmayı tercih eden gelin ve damat için de geçerli. 

‘WEB SİTEMİZDEN EN İYİ FİYAT GARANTİSİ VERİYORUZ’
Sloganınız ‘İş Dünyasının Kalbinde’. Biraz açabilir misiniz?

Otelimiz havalimanına ve fuar merkezlerine çok yakın bir mesafede. Havalimanına 3, CNR Fuar Merkezi’ne 2,5 kilometre uzaklıkta. TÜYAP Fuar Merkezi’ne de 15 kilometre kadar bir mesafemiz var. Fuar dönemlerinde yoğunluk yaşıyoruz. Ayrıca otelimiz; gerek oda sayısı, gerek toplantı salonları, gerek sağlık kulübüyle iş amaçlı konaklamaların dışında ailevi ve gezi amaçlı konaklamalara da hizmet veriyor. 

Sitenizde bir kampanya duyurusu var. Nedir bu kampanya?
Belli dönemlerde internet sitemizden promosyonlarımız oluyor. Buradaki amaç, rezervasyonlarımızı web sitemiz üzerinden almak. Web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlarda müşterilerimize en iyi fiyat garantisini veriyoruz. Müşterilerimiz, hiçbir aracı kurum olmadan en uygun fiyatlara otelimizde konaklayabiliyor. 

Toplantı organizasyonlarından bahsedebilir misiniz?   
Biraz önce bahsettiğimiz büyük balo salonlarımızda sadece düğün, nişan, kokteyl gibi organizasyonlar değil, büyük toplantılar da düzenlenebiliyor. Yeri geliyor, büyük firmalar personellerine uzun süreli eğitim toplantıları yapıyor. Yeri geliyor, devlet ve bakanlıklar tarafından bize yönlendirilen işler oluyor. Ayrıca, bir ürünün tanıtımı olabiliyor. 700 kişiye kadar kullanabildiğimiz bu büyük salonun dışında irili, ufaklı 7 salonumuz daha var. Bunlardan biri 150-200 kişilik. Biri 100 kişilik. Aynı zamanda bu salonlar gün ışığı da alıyor. Bu salonlarda yine lansman ve eğitim toplantıları gibi hizmetler veriyoruz. Genelde hepsi dolu oluyor. 

‘SAĞLIK KULÜBÜMÜZ, BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ’
SPA ve fitness konusunda da iddialısınız.
Evet. Sağlık kulübümüz, bu bölgenin en büyüğü. Hatta İstanbul’un ilk ikisine, üçüne girebilecek kapasitede. Yaklaşık 6 bin 500 metrekare bir alanda kurulu. Otelimizin üç katını kapsıyor. 13 tane masaj salonumuz var. Onun dışında 3 tane havuzumuz mevcut; ikisi açık, biri kapalı. Kulübümüz her türlü teknolojik cihazlara sahip. Deneyimli bir ekibimiz ve hocalarımız var. Sadece otel misafirlerimiz değil, dışarıdan üyelerimiz de faydalanıyor sağlık kulübümüzden. Dışarıdan yaklaşık bin üyemiz var. 

Odalarınızla ilgili bilgi alabilir miyiz?
305 oda var. 6’sı süit, 52’si superior veya deluxe dediğimiz odalar. Diğerleri de standart odalar. Odalarımız 28, 40, 52 ve 80 metrekare olarak değişiyor. Bu seneki projelerimizden biri de oda sayımızı artırmak. Dışarıdan bakıldığında otelimiz iki ayrı bina şeklinde. Gerekli izinleri alarak iki bina arasındaki boşluğa 40 oda daha takviye etme düşüncemiz var. İnşallah 2019’a 345 oda olarak gireceğiz. 

2018’İN ÇOK İYİ GEÇECEĞİNE İNANIYORUM
Doluluk oranlarınız nasıl?

Biliyorsunuz, dolulukla ilgili 2016’da ülke genelinde bir sıkıntı yaşandı. Sadece turizm değil, her sektör bir sekteye uğradı. 2017 bizim için biraz daha iyi geçti. 2018’den ise umutluyuz. 

Geçen yılın ilk çeyreğiyle, bu yılın ilk çeyreğini kıyaslayabilir misiniz?
2018’in ocak, şubat ve mart aylarını bütçelediğimiz rakamların üzerinde kapattık. Beklediğimiz gibi oldu bu yılın ilk üç ayı. Beklediğimizden daha iyi hatta. İlk üç ayda yüzde 83 civarında bir doluluk oranı yakaladık. 

Mevsimlere göre doluluk oranınız değişiyor mu?
İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde daha yoğun oluyoruz. Yaz döneminde de özellikle Ortadoğulu misafirlerimizi ağırlıyoruz. Genel anlamda baktığınız zaman Türkiye ve İstanbul talep gören birer marka. Beklenmedik olaylar yaşanmadığı takdirde, ben 2018’in çok iyi geçeceğine inanıyorum.

HER ANLAMDA KENDİMİZE ÇOK GÜVENİYORUZ
Daha önceki bir röportajınızda bölgedeki otel yoğunluğundan bahsetmiştiniz. Şu anki durum ne?

Artmaya devam ediyor (gülüyor). Yatırımcılar mutlaka fizibilite çalışması yapıyordur. Atatürk Havalimanı bölgesinde halen inşaatı devam eden projeler var. Yakın zamanda açılan oteller var. Biliyorsunuz, havalimanı yakın zamanda taşınacak. Yerine kongre merkezi yapılacağı söyleniyor. Yapılırsa, işlerin eskisinden daha iyi olacağını düşünüyorum; her ne kadar fazla otel olmuş olsa da… Ama biz İstanbul Gönen Otel olarak hizmet kalitemize, fiziki yapımıza ve kendimize çok güveniyoruz. Bölgede ne kadar çok otel açılırsa açılsın, o bizi ilgilendirmiyor. Hizmet kalitemizle ve eğitimli personelimizle her zaman üst sıralarda olacağımızdan eminiz zaten.

arf

Yukarı