Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Fiyat dengesindeki kötü gidişat düzelmezse toparlanmadan bahsetmek güç…

19.01.2018 - 09:42

Otellerini tercih edenlere sunmuş oldukları imkan ve ayrıcalıklardan bahseden DoubleTree By Hilton İstanbul Avcılar Genel Müdürü Zehra Küçükali, turizm sektörünün 2018 yılı değerlendirmesini yaptı.

Şehirde yaşasa bile hafta sonu kentin yorucu gündemine mola vermek isteyenlerin sayısında bir artış gözleniyor. Peki, hafta sonu tatili için gelenlere nasıl bir paket sunuyorsunuz?
Trend değişiyor ve siz de o değişime göre aksiyon almak zorunda kalıyorsunuz. Bundan üç sene önceki paket ya da stratejiden şimdi söz etmek mümkün değil. Özellikle İstanbul için bir trend söz konusu… Bunun en büyük nedenlerinden biri de otellerin SPA’larının olması ve buna çok büyük yatırım yapmaları. Yani şu an baktığınız zaman SPA’sı olmayan, buna yatırım yapmayan otel yok. Çünkü gerçekten iyi bir gelir kaynağı. Özellikle hafta sonu, işin dışında keyif almak için otelde konaklamaya gelen misafirler SPA ve otelin diğer outletlerinden yararlanıyorlar. Bir numarada SPA, havuz, sauna geliyor. Biz de hafta sonu tatili için gelen misafirlerimize otel-spa trendini tırmandıran sürpriz paketler sunuyoruz. 

İş toplantıları ya da görüşmeleri için otelinizi tercih eden müşterilerinize sunmuş olduğunuz imkan ve ayrıcalıklara yönelik bilgiler verebilir misiniz?
DoubleTree Hilton Avcılar için tam bir konferans oteli diyebiliriz. İki büyük ana salonumuz var. Dolayısıyla aynı anda farklı sektörlere hitap eden iki üç konferansı eş zamanlı olarak otelimizde yapabiliyoruz.
Bu salonlarımızın çoğu seperatörler ile bölünebilir özellikte ve ön kısımlarında geniş fuaye alanları bulunmakta. Gün ışığı alan teras katımızda, direkt terasa çıkabilecekleri ve coffee breaklerini açık alanda alabilecekleri bir ortam sunuyoruz. Akşam teras barın önünde açık alanda kokteyl yapabilirler. Çeşitli eventlere hitap edecek farklı salonlar var. Amaca göre özel sunum ve bütçeye göre esnek paket oluşturabiliyoruz. 

Otel seçimi aşamasında sizce hangi kriterleri baz almalı, nelere dikkat etmelidir?
Otel seçimi aşamasında; “İş mi, eğlence mi, dinlenme mi, fuar-kongre-toplantı mı?” sorularına yanıt arayarak, amaç belirlenmeli ve amaca uygun olarak otelin fark yaratan özellikleri ön plana çıkartılmalıdır.

Son olarak son iki yıldır durağanlık yaşayan turizm sektörü için 2018’in nasıl bir yıl olacağını düşünüyorsunuz? Sizce sektör 2018’de bir toparlanma yaşayacak mı?
2017 yılı için doluluk anlamında bir hareketten söz ediliyor, fakat fiyat dengesi oldukça kötü seyretti. 2018’de de fiyat artışından söz edilemiyorsa toparlanma için daha çok yol ve yıl kat etmemiz gerekiyor.

GALATA

Yukarı