Ana içeriğe atla

arf

HER TÜRLÜ TATİL VE ETKİNLİK İÇİN İDEAL BİR ADRESİZ

26.06.2018 - 10:59

RADISSON BLU HOTEL & SPA İSTANBUL TUZLA SATIŞ DİREKTÖR YARDIMCISI SERKAN DUMLUPINAR: “OTELİMİZ; TOPLANTI, KONGRE, ÖZEL ETKİNLİK, AİLE TATİLİ, GRUP BULUŞMALARI VE ROMANTİK BİR HAFTA SONU İÇİN İDEAL BİR ADRES.”

Radisson Blu Hotel & Spa Istanbul Tuzla Satış Direktör Yardımcısı Serkan Dumlupınar, yaz sezonuyla ilgili sorularımızı cevapladı. 

Sezon nasıl başladı? Doluluk oranlarınız ne durumda? 
İstanbul için turizm sezonunun ümit vaat ettiğini söyleyebilirim. İlk 5 ayda doluluk oranlarımızdaki yükselişle birlikte yüzde 14 gelir artışı gerçekleşti. Fiyatlarda ise yüzde 27 artış söz konusu. Uzakdoğu grupları tekrar İstanbul’a gelmeye başlıyor ve Ortadoğu gruplarının rezervasyonları gelmeye devam ediyor. Yazın doluluk oranlarımızın yüzde 70’in üzerinde olacağına inanıyorum.

Yaz dönemiyle ilgili kampanya ve indirimleriniz var mı? 
Özellikle hafta sonlarına özel yüzde 50’ye varan indirimlerle standart odada 2 kişi konaklama ve açık büfe kahvaltı, açık-kapalı yüzme havuzları, sauna, locanium, Türk hamamı, jakuziler, fitness salonu ve muhteşem Zen bahçesi kullanımı sunuyoruz. Sadece havuz ve SPA kullanımı için gelen konuklarımıza da çok özel indirimli paketlerimiz ve ikramlarımız oluyor. Havalimanı ve alışveriş merkezlerine ücretsiz ulaşım imkânı da sunuyoruz.

Müşterilerinize unutamayacakları eğlenceler anlamında ne tür imkânlar sunuyor ve aktiviteler düzenliyorsunuz?
Otelimizin açık havuzunda aqua gym, aqua zumba ve su voleybolu gibi aktivitelerin yanı sıra çim alanda pilates ve nefes aktiviteleri düzenliyoruz. Çocuklar için de mini havuz ve oyun parkımız bulunmakta. Ayrıca açık havuz alanımızda lezzetli barbekü partileri düzenliyoruz.

Otelinizin mimari ve tasarım olarak öne çıkan özellikleri neler?
SPA konseptini odalara kadar taşıyan, resort otel mimarisi özelliklerine sahip bir oteliz. Şık, modern ve gün ışığı alan lobimiz otele gelen misafirleri etkilemeyi başarıyor. Oda koridorlarının atrium konseptinde tasarlanmış olması şıklığın yanı sıra ferahlık da katıyor. Geniş ve konforlu odalarımız, balkon ve hamam kurnalı banyolarıyla dikkat çekmekte. Gerçek bitkilerden oluşan peyzaj çalışmaları ise otelimize ayrı bir güzellik katıyor. SPA alanımız ve modern açık havuzumuz, misafirlerimizin vazgeçilmez tercihi.

Otelinizin lokasyonuyla ilgili bilgi verebilir misiniz?
Otelimiz, şehrin kalabalığından ve stresinden uzaklaşmayı mümkün kılan bir konumda yer alıyor. Otoyol bağlantı yolları sayesinde kolayca ulaşılabilen, trafikten uzak bir lokasyonda bulunuyor. Üstelik bölgenin önemli ve modern alışveriş merkezlerine sadece 10 dakikalık mesafede. Otelimiz toplantı, kongre ve özel etkinliklerin yanı sıra münferit misafirlerimize hizmet ettiğimiz aile tatilleri, grup buluşmaları veya romantik bir hafta sonu için de ideal bir adres olarak öne çıkıyor.

Yaz sezonuyla ilgili beklentileriniz neler?
2017’ye kıyasla 2018’in daha iyi geçeceği inancındayız. Yaptığımız tanıtımların geri dönüşünü aldığımız, misafir memnuniyetini artırdığımız, müşterilerimizde sadakat sağladığımız ve her geçen gün daha da talep edilen bir otel olma yolunda ilerlediğimiz bir sezon beklentisi içerisindeyiz. 

hhh

arf

Yukarı