Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

İSTANBUL KONGRE TURİZMİNDE CİDDİ POTANSİYELE SAHİP

10.05.2017 - 15:20

Dedeman Turizm Yönetimi AŞ Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, “İstanbul kongre turizmi için ciddi bir potansiyele sahip. Fakat son yıllarda yaşanan terör olayları nedeniyle İstanbul’da gerçekleşen kongrelerde ciddi bir azalma oldu. Kongre turizminde yaşanan bu düşüşün yaşanan güvenlik problemlerinin giderilmesi ile birlikte tekrar yükselişe geçeceğine inanıyoruz” dedi.

Kongre, toplantı ve seminerlerde misafirlerinize sunduğunuz imkan ve ayrıcalıklardan bahseder misiniz? Diğer otellere nazaran farklılaştığınız noktalar nelerdir?
Tecrübeli ve güleryüzlü ekibimizle iş toplantılarınızı daha verimli hale getiriyoruz. Misafir her zaman haklıdır anlayışı ile onları memnun etmek amacıyla elimizden gelenin en iyisi yapıyor, gelen istekleri mümkün olduğunca geri çevirmemeye çalışıyoruz. Sakin ve ergonomik çalışma alanı ve otel genelinde herkesin kullanımına açık yüksek hızlı, geniş ağ bağlantılı internet hizmeti sunuyoruz.
Diğer otellere nazaran farklılaştığımız noktalar, misafirlerimize, çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza verdiğimiz değerdir. Onlara profesyonel ekibimiz ve teknolojik altyapımızla kusursuz bir deneyim sunuyoruz.

Kongre turizminde Türkiye’nin durumunu değerlendirir misiniz? Kongre turizminin geleceğini nasıl görüyorsunuz? 
İstanbul kongre turizmi için ciddi bir potansiyele sahip. Fakat son yıllarda yaşanan terör olayları nedeniyle İstanbul’da gerçekleşen kongrelerde ciddi bir azalma oldu. Kongre turizminde yaşanan bu düşüşün yaşanan güvenlik problemlerinin giderilmesi ile birlikte tekrar yükselişe geçeceğine inanıyoruz.

Toplantı salonlarınızın kapasitesi hakkında bilgi verir misiniz? Yararlandığınız teknolojinin boyutları hakkında bilgi alabilir miyiz?
Dedeman İstanbul otelimizde 13 toplantı salonumuzda gerçekleştirilen toplantı ve konferanslarda 5 ila bin 100 katılımcıya hizmet verebiliyoruz. Düğün organizasyonlarımızda ise maksimum 800 katılımcıyı ağırlayabiliyoruz.  Gerçekleştirilen organizasyonlarda kahve, çay, atıştırmalık, kahvaltı ve öğle yemeği servisi yapabiliyoruz.
 

GALATA

Yukarı