Ana içeriğe atla

aaa

LIONEL HOTEL ISTANBUL TEKRAR TEKRAR TERCİH EDİLİYOR

14.03.2019 - 14:35

LIONEL HOTEL ISTANBUL YÖNETİM KURULU ÜYESİ DEMET UĞUR: “YABANCI MİSAFİRLERİMİZİN SAYISI VE ÇEŞİTLİLİĞİ SÜREKLİ ARTIYOR. İÇ PAZARDA DA ‘REPEAT GUEST’ DEDİĞİMİZ TEKRAR EDEN MİSAFİRLERİMİZ HER GEÇEN GÜN ÇOĞALIYOR. BU DA BİZİ MUTLU EDİYOR.”

Lionel Hotel Istanbul CEO’su Demet Uğur, sorularımızı cevapladı. 
Yeni bir otelsiniz. İşleriniz nasıl gidiyor şu an? 
Kasım 2016’da İstanbul Bayrampaşa’da açıldı otelimiz. Kısa sürede çok yol kat ettik. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için yaptığımız çalışmaların karşılığını da görüyoruz. Her yeni gün, bir önceki günden daha güzel.  

Düğün ve toplantı salonlarınızla ilgili bilgi verebilir misiniz?
Düğün konusunda biz, genel anlamda olduğundan çok daha fazla yol kat ettik. Banket düzeninde 600 kişilik büyük bir salonumuz var. Yüksek tavanlı, kolonsuz, çok şık… Bu salonumuzda geçen yıl 120’nin üzerinde düğün gerçekleştirildi. Yeni bir otel için böyle bir sayı, çok ciddi bir başarı. Düğün yapan tarafın misafirleri, daha sonra bize düğün talebiyle geliyorlar. Demek ki memnun ayrılıyorlar.

Düğün müşterileriniz genel olarak bölgenizden mi?
Boşnakların yoğun yaşadığı bir bölgedeyiz. Boşnak kültüründe düğünler çok kıymetli. Yüksek sayılı düğün talepleri alıyoruz. Düğün sahipleri çok güzel bütçeler ayırıyor. Biz de onlara elimizden gelen yardımı yapıyoruz. Özellikle kendi bölgemizde ikamet eden müşterilerimizi kendimizden görüyoruz. Yapabileceğimizin en iyisini yaparak ve en uygun bütçeler sunarak bölgemizden ve İstanbul genelinden çok sayıda düğüne ev sahipliği yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.
SPA ve fitness alanlarınızdan bahsedebilir misiniz? 
3 bin 500 metrekare SPA ve fitness alanımız var. Fitness alanımız, bölgenin en büyüğü. Hatta İstanbul’da da belli başlı alanlardan biri. SPA ve fitness alanlarımızla da iddialıyız. 
Lokasyon ve ulaşımla ilgili bilgi verebilir misiniz?
Metro durağı otelimize çok yakın. Kolay ulaşılabilir olmak, bir otel için çok önemli bir kriter. Konum olarak biz, İstanbul’un merkezine, kalbine çok çok yakınız. Özel aracıyla gelecek olanlar için de otoparkımız çok müsait. Otelimiz her türlü ulaşım açısından çok avantajlı bir lokasyonda. Cadde üzerinde olmamız, kolay bulunabilirlik açısından başka bir avantajımız. 
Yabancı misafir oranınız ve çeşitliliğiniz nedir?
Yabancı misafirlerimizin sayısı ve çeşitliliği sürekli artıyor. Biz otelcilerin çalışmayı tercih ettiği bir yapıdır bu. İç pazarda da tekrar tekrar tercih edildiğimizi görüyoruz. ‘Repeat guest’ dediğimiz tekrar eden misafirlerimiz her geçen gün artıyor. Şirket misafirleri, kültür turizmi yapanlar tekrar tekrar bizi tercih ediyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor. 
Yeni bir otelsiniz ama yenilikleriniz var mı?
Bizde her zaman yenilikler var ve olmaya da devam edecek. Yeni olmamıza rağmen 8. katımıza panoramik İstanbul manzaralı bir mekân açtık. Orada da düğünler yapıyoruz. Özellikle nişan ve kına gibi organizasyonlara çok iyi yanıt veriyor orası. Bu mekânımızda olduğu gibi konseptimizi hep daha ileriye, daha iyiye taşıma arayışımız devam ediyor.

 

ll

arf

Yukarı