Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Masalsı düğünlerin efsane adresi Çırağan Sarayı

11.04.2017 - 16:45

Çırağan Sarayı’nda masalsı düğünlerin sınırını hayaller belirliyor ve imkansızı istemek mümkün! Sadece Türkiye’nin değil Hint sosyetesinden Tayland’ın, Yunanistan’ın ya da Brezilya’nın önde gelen ailelerine her yıl yüzlerce gelinle damat hayallerindeki düğün için Çırağan Sarayı’nı tercih ediyor. 

Türkiye’nin tek Saray Oteli Çırağan Palace Kempinski’nin deneyimli, uluslararası trendleri yakından takip eden “düğün planlama uzmanları” Çırağan Sarayı’nın eşsiz olanaklarıyla bu özel günün sahiplerinin arzu ve ihtiyaçlarına göre kişiye özel sunumlar yaratıyor. Çırağan Sarayı’nda standart paketler ve çözümler yok. Çırağan Palace Kempinski’de her davet, ilk bilgi edinme telefonundan düğün sonrası memnuniyet takibine gelin ve damadın tercihlerine özel olarak adım adım kurgulanıyor, her aşamada gelin ve damadın beklentilerinin karşılandığından ve “aynı dilin konuşulduğundan” emin olunuyor.

DÜNYA MUTFAKLARINDAN SEÇKİN ÖRNEKLER
Dünya mutfaklarının seçkin örneklerinden oluşan kişiye özel menüler, düğün sahipleriyle yapılan aşamalı tadımlar doğrultusunda şekilleniyor. Düğün gününü tören bitimine dek telaşsız ve keyifli kılmak için ise pek çok servis ve pratik çözüm sunuluyor. Rahat hazırlanmaları için ailelere tahsis edilen günlük kullanım odaları, davet öncesi gelinle damadın yakın arkadaşlarını mini bir kokteylle ağırladıkları Balayı Süiti, beklenmedik bir hava muhalefetine karşı tutulan kapalı bir salon, trafiği düşünmemek ya da bu güne özel bir başlangıç yapmak isteyenler için helikopter, tekne ya da limuzin ile Saraya ulaşma imkanı, kişisel ihtiyaçlar için tüm gün geline tahsis edilen bir “nedime” ve son dakika istek ve ihtiyaçlarını anında yerine getirebilecek “kahya hizmeti” bunlardan bazıları. 
Çırağan Sarayı’nın ihtişamlı mekanları her milliyetten gelin ve damadın her mevsim hizmetinde. Sultanlara ev sahipliği yapmış gerçek bir Sarayda “Saraylı olmanın” hazzını yaşatan ihtişamlı mermer merdivenleriyle Boğaz’ın yanı başındaki dillere destan Saray Teras; Boğaz’a nazır ulu palmiye ağaçları altında, tarihi Saray gölgesindeki Doğu Bahçesi; yıl boyunca karlar altında bir kış rüyasından masallar alemine bin bir atmosfere bürünen, eskiden V. Murat’ın piyano odası olan görkemli Çırağan Balo Salonu; İstanbul’a Boğaz’a uzanan köprünün üstünden bakan Enderun Balo Salonu; tercihi aile ve arkadaşlar arasında samimi bir düğün olanlar için kendine has Osmanlı motifli duvar süslemeleri ve Boğaz havasının estiği balkonuyla Ottoman Salonu ve diğerleri... 

ÇİFTLERE YEPYENİ AYRICALIKLAR
Tüm bunların yanı sıra çiftlere bu yıl yepyeni ayrıcalıklar da sunulacak. Bunlardan en göz alıcıları; çiftler düğünden önce altı kişilik sevdiklerinden oluşan bir grup ile özel bir Akşam Üstü Çay Saati eşliğinde düğün pastalarını ayrıcalıklı bir şekilde tadabilecekler. Bunun yanı sıra çiftler düğünlerinden sonraki sabah, süitlerinde enfes bir kahvaltı alabildikleri gibi tercih etmeleri dahilinde İstanbul’un masmavi Boğaz’ı üzerinde süzülecek özel bir yat ile gezinerek romantik bir kahvaltı ile güne başlayabilecekler. 
Dünya turizmine yön veren dünyanın farklı yerlerinden liderlerin katıldığı World Tourism Forum’un ödül töreninde “En İyi Düğün Oteli’’ de seçilen Çırağan Sarayı’nın bu konudaki iddası da taçlanmış oldu.

GALATA

Yukarı