Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Medeniyetlerin yaşatıldığı şehir…

19.01.2018 - 09:55

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğde’de gerçekleştirmiş oldukları hizmet ve yatırımlar konusunda bilgiler aktararak, medeniyetlerin şehri olan Niğde’yi kalkındırmak için çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini aktardı.

NİĞDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİĞDE’NİN TARİHİ GEÇMİŞİNE SAHİP ÇIKIYOR
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğde’nin geçmiş dönemlerinden kalan tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılmasının ve Niğde’de tarihin canlanmasının artık sağlanacağını belirtti. Niğde’nin geleceği için tarihi dokusunun da korunması gerektiğini söyleyen Belediye Başkanı Rifat Özkan, “Yıllar öncesi varolan ama yıllar geçtikçe yok olmaya yüz tutmuş tarihi eserlerimizi tekrar gün yüzüne çıkartma adına çalışmalarımıza başladık” dedi. 
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt, “Muhteşem Niğde Konağı’nı tekrar özgün hale getirmek için Niğde Belediyemizle ortak çalışma yapacağız. Ne gerekiyorsa restorasyonda teşhir, tanzimde yardımcı olacağız. Maddi ve teknik bütün katkımızı buraya vereceğiz ve tekrar o eski haline konak gelecek ve Niğde içinde çok önemli bir kültürel yapı olarak hizmete girecektir. Bunun müjdesini verebiliriz” dedi.

MÜZELER GENEL MÜDÜRÜ KURT BEDESTEN’İ GEZDİ
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt ile birlikte Niğde Belediyesi’ne ait tarihi Bedesten çarşısını gezdi.
Bir dizi incelemelerde bulunmak için Niğde’ye gelen Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt tarihi Bedesten Çarşısı’nın bölümlerini inceledi. İnceleme sırasında Niğde Belediyesi Gönül Kapısı Sosyal Market, El Emeği Ürünler Pazarı ve Çay ve Okuma Salonları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğde’nin tarihi yapısına sahip çıktıklarını vurguladı. 
Belediye Başkanı Rifat Özkan, Niğde Belediyesi tarafından ihtiyaç sahipleri için uygulanan Askıda Ekmek uygulamasını anlatırken Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt Askıda Ekmek uygulaması için bağış yaptı. El Emeği Ürünler Pazarı’nda da alışveriş yapan Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt böyle bir sistemi uygulamaya koyduğu için Belediye Başkanı Rifat Özkan’a teşekkür etti. 
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yalçın Kurt’a ziyaret sırasında Belediye Başkanı Rifat Özkan’ın yanı sıra AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, Belediye Başkan Yardımcıları ve Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü Basri Akdemir eşlik etti.

BAŞKAN ÖZKAN’DAN ANKARA TEMASLARI
Belediye Başkanı Rifat Özkan, AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin ile birlikte Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’ı ziyaret etti. Belediye Başkanı Özkan ziyarette Kültürhan Projesi, Tarihi Konakların Onarımı ve Niğde için yapılması planlanan çeşitli projeler hakkında Hüseyin Yayman ile istişarelerde bulundu.
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, “Kültür Bakan Yardımcımız Hüseyin Yayman’ı ziyaret ederek Niğdemizde yapılması planlanan projeler ilgili görüşmeler yaptık. Şehrimize en iyi hizmeti kazandırmak için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÖZKAN’DAN SANAYİ ESNAFINA ZİYARET
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan her fırsatta vatandaşla bir araya gelmeye devam ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışı gereğiyle vatandaşın her zaman yanında olan Başkan Özkan bu kapsamda eski sanayi sitesi esnafıyla bir araya geldi. 
Sanayi esnafıyla sohbet eden Belediye Başkanı Rifat Özkan esnafın sorunlarını, talep ve isteklerini dinledi. Başkan Özkan; “Esnafımızın sorunlarını, önerilerini görüş ve taleplerini dinleyip çözüme kavuşturmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN MAHALLE MUHTARLARIYLA
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Şehitler Mahallesi Muhtarı Fatih Kılıç, Efendibey Mahallesi Muhtarı Tevfik Özbek, Hamamlı Mahallesi Muhtarı Mustafa Yılmaz ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi. 
Mahallenin eksiklerini muhtarlardan dinleyen Belediye Başkanı Rifat Özkan, mahalle sakinlerinin sorun, öneri ve taleplerini de dinledi. Belediye Başkanı Rifat Özkan  mahallede ihtiyaç duyulan hizmetleri de muhtarlarla birlikte inceledi.
Belediye Başkanı Rifat Özkan Kumluca ve Hamamlı Mahallelerinde de yaptığı incelemeler sonucunda mahallelerin yollarının asfaltlanmasını sağladı.

SUAT BAYKAL CADDESİ’NİN SORUNLARI BAŞKAN ÖZKAN İLE ÇÖZÜME KAVUŞTU
Niğde Belediye Başkanı Rifat Rifat Özkan’ın girişimleriyle Suat Baykal Caddesi’nde kaldırım çalışmaları yoğun bir tempoyla devam ediyor.  Çalışmaları takip ederek sürekli yerinde inceleyen Belediye Başkanı Rifat Özkan bu hususta esnafla da bir araya geliyor.  Esnaf ve vatandaşın taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Rifat Özkan, “Caddemizde hem alt yapı hem de üst yapı sorunlarının en kısa sürede çözülüp vatandaşımızın hizmetine sunulması için var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Suat Baykal Caddesi’nde devam eden kaldırım çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor” dedi.

NİĞDE BELEDİYESİ OTOBÜSLERDE ÜCRETSİZ İNTERNET DÖNEMİNİ BAŞLATTI
Toplu taşımada vatandaşlara yönelik hizmet kalitesini her gün biraz daha yükselterek yenilikler yapmayı sürdüren Niğde Belediyesi, halk otobüslerinde ücretsiz internet dönemini başlattı. Bu kapsamda ilk aşamada SGK ve kampüs hatlarında çalışan iki otobüste başlatılan uygulamanın aşamalı olarak tüm otobüsleri kapsaması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan’ın talimatları doğrultusunda hayata geçirilen proje kapsamında toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar ve Niğde Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler otobüslerde güvenli ve hukuki altyapısı sağlanmış olarak ücretsiz internet hizmeti alabilecekler.
21. yüzyıl teknolojisinde internetin önemine değinen Başkan Rıfat Özkan, “Günlük hayatın her alanında kullanılan internetin ihtiyaç haline dönüştüğünü görüyoruz. Bu ihtiyacı göz önüne alarak projemizin kent genelinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında kullanılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu proje ile otobüslerde ücretsiz internet hizmetinin aşamalı olarak SGK ve KAMPÜS hattımızda yer alan tüm toplu taşıma araçlarını kapsayacak şekilde vatandaşlarımızın ve üniversite öğrencilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

GALATA

Yukarı