Ana içeriğe atla

aaa

NG AFYON’DAN ŞİRKET ÇALIŞANLARINA ÖZEL SAĞLIKLI YAŞAM PROGRAMI

19.12.2018 - 13:47

WELLNESS (SAĞLIKLI YAŞAM) TURİZMİNDE SEKTÖRDE FARK YARATAN NG AFYON, YOĞUN ÇALIŞAN İNSANLAR İÇİN SUNDUĞU ‘CORPORATE WELLNESS SAĞLIKLI YAŞAM PROGRAMI’ İLE ÇALIŞMA HAYATINIZI DAHA KEYİFLİ HALE GETİRİYOR.

1950’li yıllarda Amerika’da keşfedilen, oradan da tüm dünyaya yayılan Corporate Wellness uygulamaları öncelikli olarak şirket çalışanlarının sağlığına odaklanır. Son yıllarda şirket çalışanlarının stres oranları gözle görülür derecede artış göstermiştir. Artan stres, çalışanların hem sağlığını bozmakta hem de farkındalıklarını, yaratıcılıklarını, en önemlisi verimliliklerini azaltmaktadır. 
Corporate Wellness; şirket yöneticileri ya da çalışanlarının daha sağlıklı bir yaşama kavuşabilmesi ve bunu yaşam tarzı haline dönüştürebilmeleri için geliştirilen wellness uygulamaları, spor etkinlikleri, termal aktiviteler ve sağlıklı beslenme programlarından oluşan ‘Sağlıklı Yaşam Programı’dır. Henüz ülkemizde yaygınlaşmasa da dünyanın pek çok ülkesinde, çalışan sağlığına yüksek önem veren şirketler tarafından yıllardır uygulanmaktadır.
SPA ve wellness hizmetleriyle dünyadaki pek çok saygın ödülün sahibi olan NG Afyon, ‘Corporate Wellness’ programıyla, şirket çalışanlarına sağlıklı yaşam konusunda rehberlik yaparken, çalışma motivasyonlarında da artış sağlıyor.
Uzman doktor, diyetisyen, SPA ve spor uzmanları tarafından kişiye özel olarak hazırlanan programla, kişinin sağlık haritası çıkarıldıktan sonra kişiye özel beslenme ve egzersiz programı uygulanıyor. Bu programdan faydalanan kişiler otelden ayrıldıktan sonra da uzmanlar tarafından takip ediliyor. 

CORPORATE WELLNESS’İN ŞİRKETLERE FAYDASI
Corporate Wellness, çalışanların iş hayatında motivasyonlarını ve verimliliklerini artırırrken, yaratıcılık ve doğru karar verebilme yeteneklerini de geliştiriyor.
Corporate Wellness, kişinin sağlık risklerini azaltıp hayat kalitesini yükseltmeyi destekleyen, kişisel verimliliklerini arttıran hizmetlerin sunulduğu sağlıklı yaşamla tanışma ve alışma programıdır. 
Program başlamadan önce, kişiye özel sağlıklı yaşam programının belirlenebilmesi için programa katılacak tüm katılımcıların beslenme ve yaşam öyküleri dinlendikten sonra, belirli kan testleri, metabolizma ve postur analizi yapılarak kişi programa hazır hale getirilir. 
Corporate Wellness programı, katılımcıları sağlık konusunda bilinçlendirmek, sürdürülebilir sağlıklı yaşam tarzları için teşvik etmek, fiziksel olarak yeterince aktif olmayan katılımcılara aktivite alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı beslenme alışkanlıkları aşılamak ve zihinsel sağlığın korunması gibi amaçlara da hizmet ediyor. 

arf

Yukarı