Ana içeriğe atla

itt

NİĞDE BELEDİYESİ HEP HALKIN YANINDA

11.04.2018 - 16:57

BAŞARILI ÇALIŞMALARIYLA ADINDAN SÖZ ETTİREN NİĞDE BELEDİYESİ, HİZMETLERİNİ VATANDAŞLA İÇ İÇE SÜRDÜRÜYOR. GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI AHMET EŞREF FAKIBABA’YI AĞIRLAYAN BAŞKAN RİFAT ÖZKAN, SÜREKLİ HALKIN YANINDA.

Başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Niğde Belediyesi, hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. Başkan Rifat Özkan, sürekli halkın yanında. İşte size, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’ın son dönemdeki faaliyetlerinden bazıları:

ESNAF BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’ın cuma akşamları Bedesten’de esnaflar için düzenlediği yemekli toplantılar devam ediyor. Sohbet havasında geçen toplantıda esnafın talepleri dinleniyor ve anında ilgili birimlere iletilerek çözüm noktasında çalışmalar yapılıyor. Bedesten’de düzenlenen son esnaf toplantısına AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç, belediye  başkan yardımcıları, birim müdürleri, Eski Terminal Caddesi ve Cumhuriyet Bulvarı esnafı katıldı.
Katılımlarından dolayı esnafa teşekkür eden Belediye Başkanı Rifat Özkan, Bedesten’in bölümlerinden bahsetti: “Değerli kardeşlerim, il dışından misafirleriniz geldiği zaman Bedesten’e getirebilirsiniz. Burası sabahtan akşama kadar ücretsiz çayıyla, kütüphanesiyle vatandaşımıza hizmet veriyor. Orta bölümde fakir fukara ailelerimiz evlerinde yaptıkları el işlerini burada pazarlıyor. Onlardan ücret almıyoruz.”
Rifat Özkan, konuşmasında şu konulara da değindi. “Niğde Belediyesi olarak bütün esnaflarımızla, halkımızla yakın ilişkilerde bulunmak istiyoruz. Çünkü sloganımız şu: ‘Birlikte Çalışacağız, Birlikte Başaracağız’. Biz sizin hizmetçiniziz. Gerçekten bu şuurla hizmet ediyoruz. Belediyeden bir istekte bulunduğunuzda en geç üç gün içerisinde ilgili müdürlüklerimiz size dönecek. Ya o işinizi yapacaklar ya da yapılacak durumda değilse programa alıp size dönecekler. Otokontrollü bir sistem. Ayrıca Whatsapp hattı kurduk. 0552 501 51 51 numaralı Whatsapp hattından attığınız bir sıkıntı veya sorun direkt ilgili müdüre gidecek. Belki kırk yıl düşünsek aklımıza gelmeyecek bir şeyi bir esnaf kardeşimiz önerebilir. Onun için birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız.”
Özkan, esnaflara belediyenin hizmetlerinden de bahsetti: “Biz belediye olarak her gün yatalak hastalara ve yemeğini yapamayacak kadar ihtiyaç sahibi olanlara sıcak yemek veriyoruz. Mahallenizde ihtiyaç sahibi insanlar varsa bunları da bize bildirin arkadaşlar. 3 bin 100 ihtiyaç sahibi aileye yardım ediyoruz. Ayrıca bir ekmek kartı veriyoruz. Marketlerdeki Askıda Ekmek makinası belediyemize ait. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz bir dernek vasıtasıyla 295 ihtiyaç sahibi üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Bunun dışında alzheimer ya da yaşlılıktan dolayı evini bulamayacak derecede olanlara Sevgi İzi diye proje başlattık. 200 küsur yaşlımızı kayıt altına aldık. Bileklerine verdiğimiz numarayla emniyetten bulunuyor.”

FAKIBABA’DAN BAŞKAN ÖZKAN’A ZİYARET
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’ı makamında ziyaret etti. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Niğde’ye gelen Fakıbaba, Özkan’ı da ziyaret etti. Başkan Özkan, Fakıbaba ve beraberindeki heyeti belediye binası önünde karşıladı. Özkan, Fakıbaba’ya belediye girişinde yapılan düzenleme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Özkan, Niğde Belediyesi’nin faaliyetleri hakkında kısa bilgi sundu. Başkan Özkan, ziyaretin anısına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ ya yün dokuma kilim ve Niğde’ye ait kolaj hediye etti.

BAŞKAN ÖZKAN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı düzenledi. Tarihi Bedesten’de gerçekleşen programa Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Aşağı Kayabaşı Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Bahtiyar Yamaner, Belediye Başkan Yardımcısı Sebahattin Ecemiş, belediye birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.
Rifat Özkan, “Değerli muhtarlarımızla zaman zaman bir araya geliyoruz. Hepimiz bu şehirde birlikte kamu işi yapıyoruz. Bu noktada hizmet anlayışı ve hedeflerimiz bakımından birbirimizden farkımız yok. Belediye olarak baharla birlikte yeni sezonumuz başladı. Arkadaşlarımızla hazırlıklarımızı yaptık. Şimdi sezon başlangıcı olarak acil olan işlerimizi görüşelim. Hizmetlerimizi beraber istişare ediyoruz. Whatsapp hattımıza çok ilgi gösteriyorsunuz; teşekkür ederiz. Direkt size hizmet üretecek birim müdürlerimizle istişare içerisindesiniz.  Ama yine böyle bir araya gelip çalışmaları gözden geçirmek, çalışmaların bereketi bakımından daha iyi olur. Onun için hep birlikteyiz.” diye konuştu. Muhtarların taleplerinin dinlenmesiyle program sona erdi.

ÖZKAN, ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİYLE BİRLİKTE
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Bedesten’de TÜGVA’lı gençlerle bir araya geldi. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar’ın da katıldığı programda gençlerin talepleri dinlendi ve çözüm noktasında talimatlar verildi.
Bedesten’de düzenlenen toplantıya Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, TÜGVA Niğde Başkanı Burak Yaşar ve TÜGVA üniversite teşkilatı katıldı. Özkan, “Değerli üniversite gençliğimiz, bu kahvaltı münasebetiyle bir araya gelmemizden dolayı çok mutlu oldum. Hepiniz hoş geldiniz. Hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.  Rifat Özkan, daha sonra belediyenin hizmetlerinden bahsetti.
TÜGVA Niğde Başkanı Burak Yaşar ise böyle bir programın düzenlenmesinden dolayı Belediye Başkanı Rifat Özkan’a teşekkür etti. Burak Yaşar, “Başkanımız bize, yapmış olduğumuz tüm faaliyetlerde maddi-manevi destek oluyor.” dedi. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar da Özkan’a teşekkür etti. Sohbet havasında geçen program, üniversiteli gençlerin isteklerinin dinlenmesiyle sona erdi.

YAŞLILARA VE DOWN SENDROMLULARA ZİYARET 
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Yaşlılara Saygı Haftası ve Down Sendromlular Farkındalık Günü dolayısıyla çeşitli ziyaretlerde bulundu. Özkan, Niğde merkezde oturan bazı yaşlı vatandaşları evinde ziyaret etti. Her fırsatta yaşlılara yönelik ziyaretlerde bulunduklarını belirten Başkan Özkan, “Hayır dualarını aldık. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Allah hepsine sağlıklı uzun ömürler versin. Yaşlılar geçmişle gelecek arasında köprüdür. Yaşlısına sahip çıkmayan toplum yolunu bulamaz. Bu düşünceden hareketle yaşlılarımıza sahip çıkmak, onların geçmişine yakışır şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak bizim görevlerimiz arasındadır.” dedi.
Şehirde yaşayan bazı down sendromlu bireylere de ziyaret gerçekleştiren Belediye Başkanı Rifat Özkan, “Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü vesilesiyle down sendromlu kardeşlerimizi evlerinde ziyaret ettik. Kardeşlerimize ve değerli ailelerine sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hayat diliyorum” şeklinde konuştu.

BELEDİYEDEN 7’DEN 70’E HİZMET
Niğde Belediyesi’nin kültürel etkinlikleri, vatandaşın yoğun katılımıyla devam ediyor. Sosyal belediyeciliğin yanı sıra kültürel belediyecilik anlamında da 5 aydır önemli hizmetlere imza atan Belediye Başkanı Rifat Özkan, halkın taktirini kazanıyor.
Niğde Belediyesi’nin çocuklara özel ücretsiz düzenlediği tiyatrolar hız kesmeden sürüyor. Kültür Merkezi’nde üç seans olarak yapılan müzikalin her seansı dolu dolu geçti. Çocukları bir taraftan eğlendirirken, bir taraftan da bilgilendiren müzikal, büyük bir ilgiyle izlendi. Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, “Niğdeli minik yavrularımız, her hafta sonu ücretsiz olarak hizmete sunduğumuz gösterilerle tiyatroya doyacak. 7’den 70’e hizmet anlayışımız sözde değil, özde devam ediyor” dedi.

VATANDAŞIN İSTEKLERİ TEK TEK YERİNE GETİRİLİYOR
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, vatandaşın taleplerini dinliyor ve anında ilgili birimlere talimat vererek talebin yerine getirilmesini sağlıyor. Vatandaş odaklı çalıştıklarını her fırsatta dile getiren Rifat Özkan, Niğdelilerin büyük takdirini topluyor. Özkan’dan istenilen haklı talepler yasal çerçevede en kısa sürede yerine getiriliyor. Aşağı Kayabaşı Mahallesi sakinlerinin park talebi üzerine park alanını incelemeye giden Başkan Özkan, muhtar Bahtiyar Yamaner ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Özkan, “Talebiniz başımızın üstünde. Vatandaşımız isteyecek, biz yapacağız ve yavrularımızı sevindireceğiz” dedi.
Belediye Başkanı Rifat Özkan, yoğun çalışma temposuna rağmen esnaf ve vatandaşla diyaloğunu ihmal etmiyor. Cep telefonundan ulaşan vatandaşlarla bizzat kendi görüşerek istek ve temennilerini de dinleyen Başkan Özkan, halkın yanında olmaya devam ediyor.

mogul

 

Yukarı