Ana içeriğe atla

itt

Niğde Belediyesi hizmette sınır tanımıyor

13.02.2018 - 14:22

Rifat Özkan başkanlığındaki Niğde Belediyesi, hizmette sınır tanımıyor. Vatandaş ve esnafla sürekli iç içe olan Başkan Özkan, şehirle ilgili her türlü çalışmayı yakından takip ediyor. İşte belediyenin hizmetlerinden bazıları:

NİĞDE’YE YENİ NİKAH SARAYI
Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, şehir genelinde devam eden çalışmaları incelemek için bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Yeni nikah sarayı inşaatını da gezen Özkan, firma yetkilisinden bilgi aldı. Bor yolu üzerinde bin 800 metrekare alan üzerinde yapılan inşaat içerisinde 96 kişi kapasiteli nikah sarayı, 5 adet dükkan, 610 metrekare restoran, biri süit olmak üzere 6 odalı misafirhane olacak. 

ŞEHRE DEV SPOR KOMPLEKSİ
Belediye Başkanı Rifat Özkan, Özbelde mevkiindeki Kızıl Elma Parkı içerisine yapılan Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’ni ziyaret etti. Kompleks içinde yer alan kapalı futbol sahasında çocuklarla sohbet edip oyunlarına eşlik eden Özkan, “Çocuklarımızın daha rahat spor yapabilmeleri, sosyal aktivitelerde bulunabilmeleri için gayret gösteriyoruz. Spor alanlarını artırarak onlar için sağlıklı bir altyapı oluşturma gayretindeyiz” dedi.

HER ŞEY DAHA YEŞİL BİR NİĞDE İÇİN
Başkan Rifat Özkan, belediye bünyesindeki fidanlıkta da incelemelerde bulundu. Niğde Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı fidanlıkta ağaç, çiçek ve bitkilerin yetiştirilerek şehrin dört bir yanını güzelleştirdiğine dikkat çeken Özkan, ilgililerden fidanlığın durumu hakkında bilgi aldı. Personele çalışmalarında kolaylıklar dileyen Rifat Özkan, “Her şey daha yeşil ve daha güzel bir Niğde için” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ALIŞVERİŞ İMKÂNI
Niğde Belediyesi’nin Sosyal Market projesiyle ihtiyaç sahibi ailelere destek sağlanıyor. Başkan Rifat Özkan’ın özel önem verdiği sosyal belediyecilik kapsamında yer alan yoksul ailelerin ihtiyaçlarını karşılama projesi geliştirilerek devam ediyor. Özkan, tarihi bedestende kurulan Sosyal Market’in çalışmalarını yakından takip ediyor. Sosyal Market, her geçen gün büyüyerek daha çok vatandaşa hizmet götürüyor. Kıyafetten ayakkabıya, kırtasiyeden gıda ürünlerine kadar çeşitli ürünlerin yer aldığı Sosyal Market, ihtiyaç sahibi vatandaşları sevindiriyor. Başkan Özkan, “Belediyeye müracaat eden ihtiyaç sahibi ailelere NİĞKART veriyoruz. Karta ekonomik durumlarına göre puan yüklüyoruz. Vatandaşlar puanlarına göre sosyal marketten alışveriş yapabiliyor” dedi. 

NİĞDE’NİN YEŞİL ALANLARI ARTIYOR 
Başkan Rifat Özkan, Kayardı mevkiine yapılacak rekreasyon alanına giderek projeyi inceledi, ilgililerden bilgi aldı. Özkan, çalışmalara en kısa sürede başlanacağını söyledi. Kayardı Peyzaj ve Sosyal Tesisi projesinin yaklaşık 70 bin metrekare alan üzerinde yapılması planlanıyor. Proje, bin metrekarelik alanda lokanta, 300 metrekarelik alanda iki tane kafe, yürüyüş yolları, kamelyalar, çocuk oyun alanları, süs havuzları, bakı terası ve teleskop olacak şekilde planlandı. Başkan Rifat Özkan, rekreasyon alanının hizmete girmesiyle vatandaşların zengin bir yeşil alana daha kavuşmuş olacaklarını dile getirdi. 

SOKAK HAYVANLARI DA UNUTULMUYOR
Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Niğde Hayvan Barınağı, ameliyathanesi, kedi-köpek bakım odaları ve diğer donatılarıyla örnek bir merkez konumunda. Sokak hayvanlarının yiyecek ve içecekleri sürekli olarak temin ediliyor. İsteyen herkesin gezip görebileceği barınakta yaralı hayvanların bakımı ve hasta hayvanların tedavisi yapılıyor. Barınakta olan ve başıboş gezen hayvanlar da kısırlaştırılıyor. Barınakta incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Rifat Özkan, “Veteriner İşleri Müdürlüğü personelimiz hayvanların bakımı ve yasal süresi boyunca barınakta tutulmaları konusunda titizlikle görevlerini yerine getiriyorlar” dedi.

OKUYAN VATANDAŞA ÜCRETSİZ ÇAY
Niğde Belediyesi’nin hizmete kazandırdığı tarihi bedesten çarşısının bir bölümün, çay ve okuma salonu olarak kullanıyor. Gönül Kapısı Sosyal Market, El Emeği Göz Nuru Ürünler Pazarı ile Çay ve Okuma Salonu olmak üzere 3 ayrı bölümden oluşan bedesten, vatandaşa hizmet vermeye devam ediyor. Çay ve okuma salonunun vatandaşların dinlenebileceği bir alan olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Rifat Özkan, “Burada vakit geçiren, kitap okuyan vatandaşımıza ücretsiz çay ikram ediyoruz” dedi.

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER PAZARI
Niğde Belediyesi, tarihi bedesten çarşısında kurduğu pazarda, kadınlara kendi yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerini  satma imkanı sunuyor. Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı bedestende faaliyete geçen pazarda kadınlar kendi yaptıkları ürünleri satmanın keyfini yaşarken aile bütçelerine de destek oluyor.

BEYAZ MASA VATANDAŞIN ÇÖZÜM ADRESİ OLDU
Niğde Belediyesi’nin giriş katında hizmet sunan ‘Beyaz Masa’ birimi, vatandaşların her türlü istek, şikayet ve önerisi için çözüm adresi olmaya devam ediyor. Beyaz Masa’da ihtiyaç sahiplerinin talepleri de alınıyor. Talepler ilgili birimlere ulaştırılarak vatandaşların farklı kalemlerdeki ihtiyaçları karşılanıyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesindeki Beyaz Masa’ya vatandaşların ilgisi her geçen gün artıyor. Beyaz Masa’ya Whatsapp,  e-mail, faks, sesli yanıt, telefon ve web üzerinden de ulaşabiliyor. İlgili birim müdürlükleri, dilekçelere en geç 3 gün içinde cevap veriyor. 

YAYA GEÇİŞLERİ İÇİN DÜZENLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Bor Yolu olarak bilinen Atatürk Bulvarı ve Alpaslan Türkeş Bulvarı’ndaki yaya geçişlerinin ve bisiklet yollarının oluşturulması ve düzenlenmesi için geçtiğimiz aylarda başlatılan çalışmalar devam ediyor. Niğde Başkanı Rifat Özkan,  çalışmaları yerinde inceledi. Trafik akışının sağlıklı bir şekilde sağlanması için gerekli çalışmaların hassasiyetle yürütülmesini isteyen Özkan, şehrin trafik sorununa çözüm için çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü ifade etti. Çalışan personele kolaylıklar dileyen Belediye Başkanı Rifat Özkan, daha yaşanılabilir bir Niğde için gece-gündüz gayret ettiklerini dile getirdi.

a

Yukarı