Ana içeriğe atla

aaa

OTEL YÖNETİCİLERİNDEN BAKAN ERSOY’A ZİYARET

14.09.2018 - 12:06

PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ (POYD) ÜYELERİ, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET ERSOY’U ZİYARET ETTİLER. TOPLANTIDA POYD ÜYELERİ VE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET ERSOY’UN YANI SIRA KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI NADİR ALPASLAN DA YER ALDI.

POYD,  Kültür ve Turizm Bakanı  Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret ederek turizmde tanıtımı, sektörel profesyonelleşmeyi, sektörün sorunları ve çözümleri konularında kapsamlı bir bilgi alışverişinde bulundu. POYD üyeleri ziyaretteki konuşmalarında, “ Sektörden birinin bakanlık görevine getirilmesi sektörümüzü mutlu etti ve sektörümüzü umutlandırdı” dedi.

TURİZMDE OLUMLU GELİŞMELER YAŞANACAK

Turizm ile aynı dili konuşan bir bakan ile çalışacak olmanın kendilerini gururlandırdığını ifade eden POYD üyeleri, önümüzdeki süreçte inandıklarını ifade ettiler. Turizm sorunlarının ve çözüm önerilerinin de ele alındığı ziyarete POYD üyeleri,  Türkiye ve Antalya turizmine ilişkin düşüncelerini Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a aktardılar.
SEKTÖRÜN TÜM AKTÖRLERİ PROFESYONELLEŞMELİ

Ziyarette POYD üyeleri, turizm sektöründeki profesyonelleşme konusundaki görüşlerini Sayın Bakan Ersoy’la paylaştılar. Turizm sektörünün gelişmesinde insan kaynağının önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken üyeler, yatırımcının, yöneticinin ve personelin profesyonelleşmesi gerektiğini vurguladılar.

TURİZM TÜRKİYE İÇİN ÖNCELİKLİ SEKTÖR OLACAK

POYD üyeleri ile bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy,  2016 yılında yaşanan krizle birlikte turizmin ülke için öneminin herkes tarafından daha net anlaşıldığını belirterek turizm sektörünün öncelikli sektörler arasında yer alacağını ifade etti.
Son olarak bakanlığın gelecek planlamaları hakkında Bakan Ersoy’a fikirlerini bildiren üyeler, önümüzdeki sürecin parlak olacağına inandıklarını söylediler.

arf

Yukarı