Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

P&G’den Gebze’de 250 milyon TL’lik yatırım

11.04.2017 - 15:43

Procter&Gamble (P&G), Türkiye’deki 30’uncu yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikası için 250 milyon TL yatırım açıkladı. Yeni yatırımlarının resmi açılış törenini Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleştiren P&G Türkiye, yeni yatırımlarıyla birlikte Prima ve Orkid markalarının değer yaratan yenilikçi ürünlerini de Türkiye’de üretmeye başlıyor. 
 

P&G Dünya CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı David Taylor, “Türk tüketicilerine hizmet vermeye ve Türkiye’nin gelişiminde aktif rol oynamaya kararlıyız. Markalarımızın, tüketicilerimizin hayatında anlamlı bir yer tutması bize heyecan veriyor. Dünyada ve Türkiye’de değer yaratan inovasyonlarla, tüketici hayatını geliştirmeyi amaçlıyoruz.  Gebze fabrikasındaki son yatırımlarımız bu bölgede daha fazla tüketiciye hizmet vermemizi sağlayacak” dedi. 
Türkiye’deki faaliyetlerinde birçok ilke imza attıklarına dikkat çeken P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, “Mikro yastık teknolojisine sahip Orkid Platinum ürününü dünyada ilk kez Türkiye’de pazara sunduk ve bu yeni teknolojiyi Gebze fabrikamızda üretmek üzere yerelleştirme sürecini başlattık. Yeni emici kanal teknolojisine sahip Prima Aktif Bebek ürünümüzün seri üretimine Avrupa’da ilk kez P&G Gebze fabrikasında başladık” dedi.  

yurtiçi

Yukarı