Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Şehir otelleri amaca yönelik lokasyonda olmalı

11.10.2017 - 16:57

Şehir otellerinde lokasyonun önemine vurgu yapan DoubleTree by Hılton Istanbul  Avcılar Genel Müdürü Zehra Küçükali, günümüzde şehir otellerinin en büyük tercih sebebinin SPA’lar olduğuna değindi.

Şehir otellerinin hangi özelliklere sahip olması gerekir? Otel seçimi yaparken müşteriler nelere dikkat etmeli?
Yüzde 80 iş amaçlı seyahat eden ve daha çok bireysel misafirlerden söz ettiğimiz için, otelin bu amaca hizmet edecek lokasyonda olması öncelik olacaktır. Ayrıca marka değeri ve bilinirliği çok önemli… Diğer özellikler ise her otelde olması gereken konfor, fiyat avantajı…  gibi sıralanabilir.
 
Şehirde yaşasa bile hafta sonu kentin yorucu gündemine mola vermek isteyenlerin sayısında da bir artış gözleniyor. Peki, hafta sonu tatili için gelenlere nasıl bir paket sunuyorsunuz?
Trend değişiyor ve siz de o değişime göre aksiyon almak zorunda kalıyorsunuz. Bundan üç sene önceki paket ya da stratejiden şimdi söz etmek mümkün değil. Özellikle İstanbul için bir trend söz konusu… Şehir otellerine aileler çocuklarıyla bile hafta sonunu geçirmek için gelebiliyorlar. Önceden otellere çok girmezdi insanlar, şimdi giriyorlar, bunun en büyük nedenlerinden biri de otellerin SPA’larının olması ve buna çok büyük yatırım yapmaları. Yani şu an baktığınız zaman SPA’sı olmayan, buna yatırım yapmayan otel yok. Çünkü gerçekten iyi bir gelir kaynağı. Özellikle hafta sonu, işin dışında keyif almak için otelde konaklamaya gelen misafirler SPA ve otelin diğer outletlerinden yararlanıyorlar. 

Günümüzde özellikle sabah kahvaltıları ya da akşam yemekleri için oteller tercih edilebiliyor. Bu bakımdan otellerin mutfakları ayrıca önem taşıyor. Peki, otelinizde mutfakta işler nasıl yürüyor? 
Şu an dışarıdaki normal özel restoranlar daha çok rağbet görüyor. Otel restoranları dışardan gelen misafirler için çok kullanışlı ve elverişli değil henüz. Otelde konaklayan misafirlere daha çok hitap ediyor. Bunun içinde tamamen dünya mutfaklarından örnekler sunmak zorundasınız. Bu yüzden şeflere çok büyük iş düşüyor. Dolayısıyla otelin şefi belirliyor mutfağı. Birazda otelin profiline ve kimlere hitap ettiğine göre de o menü şekilleniyor. DoubleTree by Hilton Istanbul Avcılar’dan söz edecek olursak; burada bir dünya mutfağından söz edebiliriz. Çünkü gerçekten fuar alanına yakın olduğu ve iş dünyasına hitap ettiğimiz için de, yurt dışından gelen misafirlerimizin hepsinin damak zevkine hitap edecek açık büfemiz ve Hilton markası standardına uygun güzel bir kahvaltımız var. Çok çeşitli menü seçeneklerimiz ve özel spesiyallerimiz bulunuyor; kebabı da var, balığı da var, pizzası da var. Her damağa uygun lezzetlerimiz mevcut.  

Son olarak iş toplantıları ya da görüşmeleri için otelinizi tercih eden müşterilerinize sunmuş olduğunuz imkan ve ayrıcalıklara yönelik bilgiler verebilir misiniz?
DoubleTree by Hilton Istanbul Avcılar için tam bir konferans oteli diyebiliriz. İki büyük ana salonumuz var. Biri balo salonu bir de balo salonu kadar büyük ikinci bir ana salon. Dolayısıyla aynı anda çok farklı sektörlere hitap edecek iki üç konferansı otelde yapabilme imkanına sahip oluyoruz. Bu salonların çoğu birbirinden bölünebilir ve önlerinde büyük bir fuaye alanı var. Gün ışığı alan teras katımızda, direkt terasa çıkabilecekleri ve coffee breaklerini açık alanda alabilecekleri bir ortam sunuyoruz. Akşam teras barın önünde açık alanda kokteyl yapabilirler. Çeşitli eventlere hitap edecek farklı salonlar var. Akşam kına yapabilirsiniz, parti verebilirsiniz aynı zamanda çok büyük konferanslar da düzenleyebilirsiniz. Bin kişiye kadar çıkacak organizasyonlar otelimizde çok rahat yapılabiliyor. Aynı fuayeye bakan, birbirine giden geçişli salonlar bunlar en büyük avantaj.  Birde tabii verdiğiniz standart hizmet.

yurtiçi

Yukarı