Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Şehrin kalbinde konforlu ve ayrıcalıklı konaklama imkanı

11.10.2017 - 16:55

Şehir otelleri için konumun önemli bir kriter olduğunu, fakat otelin, misafirlerin neredeyse tüm aktivitelerini geçirebileceği özellikleri de barındırması gerektiğini dile getiren MOvenpıck Satış Direktörü Seçil Aytin, otel seçimi yaparken, misafirlerin ilk adım olarak seyahat amaçlarını göz önünde bulundurmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Şehir otellerinin hangi özelliklere sahip olması gerekir? Otel seçimi yaparken müşteriler nelere dikkat etmeli?
Şehir otelleri her ne kadar genellikle şehrin merkezinde olsalar da, misafirlerin neredeyse bütün aktivitelerini otel içerisinde geçirebilecek seviyede özellikleri barındırması gerekir. Misafirin geliş amacı ile doğru orantılı olarak, otelin bulunduğu konum çok fazla önem taşımaktadır. 
Otel seçimi yaparken, misafirlerin ilk adım olarak seyahat amaçlarını göz önünde bulundurmaları gerekir. Örneğin konaklamasını dinlenerek değerlendirecek olan bir misafir için şehir merkezine ulaşım mesafesi çok fazla önem arz etmezken, iş seyahatinde olan bir misafirin ilk beklentisi bu olabilir. Çocuklu bir aile içinse, çocuklarına sunulacak hizmet, güven ve konfor önemli olacaktır. 

Şehirde yaşasa bile hafta sonu kentin yorucu gündemine mola vermek isteyenlerin sayısında da bir artış gözleniyor. Peki, hafta sonu tatili için gelenlere nasıl bir paket sunuyorsunuz?
Haftanın yorgunluğunu atmaya yönelik hafta sonu özel konaklama paketlerimiz bulunmakta. Paketlerimizin içerisinde faydalanabilecekleri özel SPA kullanımı ve masaj menüleri bulunmakta olup, eşsiz Haliç manzarası ile birlikte otelimizin 10. katında bulunan Skydome Lounge and Bar’da şehrin karmaşasından uzaklaşırken, şefimizin özenle hazırlamış olduğu menülerin lezzetine varabilirler.

Günümüzde özellikle sabah kahvaltıları ya da akşam yemekleri için oteller tercih edilebiliyor. Bu bakımdan otellerin mutfakları ayrıca önem taşıyor. Peki, otelinizde mutfakta işler nasıl yürüyor? Bize spesiyallerinizden bahsedebilir misiniz?
Saat 06.00’da başlayan kahvaltı hizmetimiz, öğle yemekleri ve coffee breakler ile akşam yemeği, 23.00’dan sonra ise otelimizin 10. katında bulunan Skydome Lounge and Bar’da operasyonumuz 01.30’a kadar devam etmektedir. Gece aşçımız oda servisi hizmetleri ile birlikte misafirlerimize 24 saat yemek hizmeti sunuyor. Mövenpick marka imzalı birbirinde lezzetli spesiyallerimiz olduğunu söyleyebilirim. 

Son olarak iş toplantıları ya da görüşmeleri için otelinizi tercih eden müşterilerinize sunmuş olduğunuz imkan ve ayrıcalıklara yönelik bilgiler verebilir misiniz?
Konumumuz her ne kadar şehrin kalbinde bulunuyor olsa da, yeşillikler içerisinde, huzurlu ve sakin bir konaklama imkanı sağlamaktayız. Mövenpick markası ayrıcalığı ile sunulan ikramlarımız ile birlikte son teknolojiye uygun teknik ekipmanlı toplantı salonlarımız bulunuyor. Yoğun iş temposundan sıkılan ve ofis ortamından uzaklaşmak isteyen misafirlerimiz için de otelimizin deniz manzaralı terasında toplantılarını tercih etmelerini öneriyoruz. Bunların yanı sıra arzu eden misafirlerimize özel masaj paket fırsatları da sunuyoruz. 
Konumumuzun sağlamış olduğu bir imkansa ülke ve şehir dışından gelen misafirlerimize İstanbul’un tarihi mekanlarına zamandan tasarruf ederek kolayca ulaşım sağlayabiliyor olmasıdır. Örneğin Eyüp Sultan Camii, Pierre Loti tepesi otelimize yürüme mesafesindedir. Ayrıca Eminönü, Taksim ve bir kaç AVM için de ücretsiz olarak otelimizin Shuttle servisi ile ulaşım imkanları sağlıyoruz.

GALATA

Yukarı