Ana içeriğe atla

arf

SIRADIŞI VE MODERN BİR KONGRE MERKEZİNE SAHİBİZ

26.06.2018 - 11:11

Pullman Istanbul Airport Hotel & Convention Center ve Mercure Istanbul Airport Hotel Satış ve Pazarlama Direktörü Tamer Şenol: “Farklı kategorilerde 5 yıldızlı iki oteli bünyesinde bulunduran bir kongre merkezi olarak, İstanbul’un en önemli komplekslerinden biri olmak için emin ve iddialı adımlarla misafir memnuniyeti odaklı bir şekilde ilerliyoruz.”

Pullman Istanbul Airport Hotel & Convention Center ile Mercure Istanbul Airport Hotel, Accor zincirine bağlı iki farklı 5 yıldızlı otel olarak hizmet veriyor. Satış ve Pazarlama Direktörü Tamer Şenol, iki otelle ilgili sorularımızı cevapladı.
 
Öncelikle, Pullman Istanbul Airport Hotel & Convention Center ile Mercure Istanbul Airport Hotel hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz? 
Pullman Istanbul Airport Hotel & Convention Center, Mercure Istanbul Airport Hotel ile birlikte toplamda 780 odalık kapasitesinin yanı sıra İstanbul’un en önemli kongre merkezlerinden biri. Toplamda 16 bin metrekareyi aşan kapalı alana sahip olan ve 4 ana girişi bulunan Pullman Convention Center, bin 680 metrekarelik kolonsuz balo salonu, 34 farklı şekilde konfigüre edilebilen 50 toplantı salonuyla uluslararası ve ulusal kongrelere, toplantı, fuar ve düğün gibi her türlü organizasyona ev sahipliği yapabilmektedir.

Otelleriniz arasında hizmet ve misafir segmenti açısından farklar var mı?
Her iki otelimizde 5 yıldızlı hizmet veren tesisler olmakla beraber Pullman Istanbul Airport Hotel & Convention Center, konsepti ve ayrıcalıklarıyla lüks segmentte yer almaktadır. İki otelimizdeki hizmet ve ayrıcalıklardan doğan fiyat çeşitliliğimizle, kongre ve toplantı grupları ağırlıklı olmak üzere oldukça geniş bir yelpazeye hitap ediyoruz.

Otellerinizin en büyük özellikleri ve avantajları neler?
Tek bir çatı altında Accor zincirine bağlı iki farklı 5 yıldızlı otel olarak, birçok etkinliğe ve gruba aynı anda ev sahipliği yapabiliyoruz. Farklı kategorideki oda ve suitlerimizle misafirlerimizin talep ve beklentilerine doğru cevap verebilen konforlu bir konaklama hizmeti sunuyoruz. Bununla birlikte İstanbul’da son teknoloji teknik altyapısı ile sıradışı ve modern bir kongre merkezine sahibiz. Farklı kategorilerde 5 yıldızlı iki oteli bünyesinde bulunduran bir kongre merkezi olarak, İstanbul’un en önemli komplekslerinden biri olmak için emin ve iddialı adımlarla misafir memnuniyeti odaklı bir şekilde ilerliyoruz.

Atatürk Havalimanı’nın kapanıp 3. Havalimanı’nın açılacak olması otellerinizi nasıl etkileyecek?
3. Havalimanı’nın hizmete girmesinin ardından Atatürk Havalimanı’nın yerine Millet Bahçesi yapılacağı konusundaki açıklamaları yakından takip ediyoruz. Oldukça önemli bir lokasyonda bulunan bu alanın, megakent İstanbul’a devasa bir yeşil alan kazandırabilecek olması ile İstanbul turizmine ve otellerimize pozitif katkı sağlayacağını ümit ediyoruz.

Sizin açınızdan 2018 yılı nasıl başladı? 2018 sonundaki beklentileriniz neler?
2018 sene başından günümüze kadar olan süreçte yüksek doluluk oranımızın yanı sıra yükselen döviz kuru sebebiyle TL bazlı gelir artışımız olmasına rağmen, enflasyona bağlı giderlerimizde de artış oldu. Güçlü bir rekabetin söz konusu olduğu havalimanı bölgesinde, başarılı bir grafik sergileyerek ilk 6 ay beklentilerimizin üzerinde gerçekleşti. Pazarla ilgili hedeflerimizde emin ve güçlü bir şekilde ilerleyerek 2018’i aynı başarı ile tamamlamak istiyoruz.

arf

Yukarı