Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Standartların dışında bir butik üretim

18.01.2018 - 18:09

Her projeye farklı butik üretimler yaptıklarını belirten Hotelya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Yüksek Mimar Zümrüt Doyran, otel mobilyalarına olan talebin her proje için farklılık gösterdiğini ve tasarımların projelerin konseptine göre hayata geçirildiğini ifade etti.                                                                                                      

Turizm sektörüne yönelik sunmuş olduğunuz hizmetlerinizden bahseder misiniz?
Hotelya olarak hareketli ve sabit mobilya ürünlerinde beş yıldızlı otel projeleri daha yoğun olmak üzere AVM, rezidans, hastane, restoran, ofis, kafe, mağaza gibi her türlü proje için üretim yapıyoruz. Mimari ekiplerin tasarımlarını gerçekleştirdikleri her proje ekibimiz tarafından hayata geçiriliyor. Bizi farklı kılan en büyük özelliğimiz ise standart bir ürün yerine her projeye yönelik yeni butik üretimler yapıyor olmamız. Bununla birlikte çok güçlü bir organizasyon yapısına sahibiz. Müşterilerimize, bahçe mobilyasından ofis mobilyasına varıncaya kadar her türlü mobilya ihtiyaçları için hizmet verebiliyoruz. 

Otel mobilyalarında ne gibi tasarımlar ön plana çıkıyor? Daha çok hangi ürünlere talep söz konusu?
Otel mobilyalarında, müşteri beklenti ve talepleri en temel kriter olarak karşımıza çıkıyor. Oteller genel olarak yüksek kalite ve estetik algısını yansıtan,  işlevsel,  dingin, rahatlatıcı, dinamik ortamlar sunan mekanlar olarak karşımıza çıkıyor. Her otelin ise kendine özgü bir atmosferi var. Bu mekanlardaki tüm mobilyalar; detay çözümleri, renk, kullanılan malzemeler ve ürünlerin dokusu ile mekanı tamamlayacak şekilde mimarlar tarafından tasarlanıyor. Bu noktada otel mobilyalarına olan talebin her proje için farklılık gösterdiğini ve tasarımların projelerin konseptine göre hayata geçtiğini söyleyebiliriz.   

Peki, otel mobilyalarının mobilya sektöründeki konumu nedir? Sektörün gelişimi ve potansiyeli hakkında ne düşünüyorsunuz?
Otel mobilyaları, mobilya sektöründe çok önemli bir yere sahip. Yurt içinde ve yurt dışında devam eden projelerin bulunması ve yenilemeler, otel mobilyalarında üretiminin sürekliliğini sağlıyor. Özellikle yurt dışı projelerinde mobilya konusunda ülkemiz yoğun olarak tercih ediliyor. Ülkemizin konum olarak Asya ve Avrupa’ya yakınlığı tercih edilmemizi sağlarken, kalite, fiyat ve sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz de ülkemizin tercih edilir konuma gelmesine katkı sağlıyor. Yerli hammaddeyi kullanıp ihracat yapan sektörümüzün, ülke ekonomisine sağladığı fayda yönünden birçok sektörün önünde olduğunu söyleyebiliriz. 

Son olarak firmanızın yurt içi ve yurt dışı hedef ve yatırımlarına ilişkin bilgi verir misiniz?
Pazarlama ve satış faaliyetlerimizle birlikte var olan projelerimizin yanı sıra yeni projelere de imza atmaya devam ediyoruz. 2018 hedeflerimizde ise gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki pazarlama ve satış faaliyetlerimizi artırarak devam etmek var. Kalitesiyle bilinen, referanslarıyla tanınan bir firma olarak satış ekibimiz Türkiye’deki tüm projelerle ilgilenmeye çalışıyor. Yurt dışında yeni projelerimizle 2 ülkeyi daha referanslarımıza ekleyerek bu yıl sonunda 27 ülkeye ulaşmış olduk. 2018 yılı sonuna kadar ise; 30 ülkede, otel mobilyalarında olmayı hedefliyoruz. Hotelya olarak 2017 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 40 büyüme kaydettik. Önümüzdeki dönemlerde sektöre katkı sağlayacak işlere imza atmaya, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

GALATA

Yukarı