Ana içeriğe atla


BANNER

TOPLANTI SALONLARINDA İSTANBUL VAPUR İSKELELERİ KONSEPTİ

16.09.2019 - 15:16

CROWNE PLAZA İSTANBUL ORYAPARK’TA TOPLANTI SALONLARINDA İSTANBUL VAPUR İSKELELERİ KONSEPTİ HAKİM. YENİ SALON KONSEPTLERİ HAKKINDA BİLGİLER VEREN CROWNE PLAZA İSTANBUL ORYAPARK GENEL MÜDÜRÜ ŞULE ALTINTAŞ VE KURUMSAL SATIŞ MÜDÜRÜ ÖNCÜ ÖZTÜRK, TOPLANTI SALONLARININ DONANIMI VE ÖZELLİKLERİNDEN BAHSETTİ.

İş dünyasının öncelikli tercihi olmak adına nasıl avantajlarınız var?
Şule Altıntaş:
Ümraniye lojistik açıdan kıymetli bir noktada. Yerli ve yabancı pek çok kurumsal şirketin Genel Müdürlüklerine oldukça yakınız. Bununla birlikte 3 boğaz köprüsüne olan yakın konumumuz ve metro ile ulaşım imkanlarımız sayesinde değerli misafirlerimiz iş dışında kalan zamanlarında da İstanbul'un benzersiz turistik alanlarına çok kısa sürede ulaşma imkanına sahip. İstanbul Havaalanı'na ve Sabiha Gökçen Havaalanı'na benzer sürede ulaşılabilmesi misafirlerimiz nezdinde bizi ayrıcalıklı kılıyor.
Öncü Öztürk: Devamlılığa ve güvenirlirliğe önem veriyoruz.Çalıştığımız tüm çözüm ortaklarımızla geçici ticari ilişkiler değil kalıcı samimi beşeri ilişkiler kuruyoruz. Otel açıldığı günden bu yana tecrübeli ve işini seven bir kadro ile çalışıyor. Misafirlerimize sezgisel bir hizmet anlayışı ile hizmet veriyoruz. Bu da gelen misafirin kendini huzurlu ve mutlu hissetmesini sağlıyor. 3 yıl önce otelimizde konaklayan bir misafirin 3 yıl sonra da aynı personel tarafından aynı samimiyet ile karşılanması otelimizi ayrıcalıklı kılan bir diğer husus.  

FARKLI KONSEPTLER ÜRETME ÇABASINDAYIZ
Toplantı ya da farklı organizasyonlar için otelinizi tercih edecek iş insanlarının sizden nasıl beklentileri oluyor? 
Öncü Öztürk:
Her toplantının bir amacı, ulaşmak istediği bir hedefi var. Kurumların, bünyelerinde pek çok toplantı alanları olmasına rağmen toplantıları için bedel ödeyip otelleri tercih etmelerinin pek çok sebebi var. Kurumlar, değişik lezzetler tatmak, ait olunan ortamdan uzaklaşmak, huzurlu ve farklı bir mekanda yüksek motivasyonla, sorunsuz toplantılar gerçekleştirme beklentisi içerisindeler. Misafirlerimizi güler yüzle, sağlam, çalışır bir teknik altyapı ve işine hakim teknik personelle karşılayıp, farklı sunumlar, küçük sürprizler ve lezzetli ikramlar eşliğinde amacına uygun toplantılar gerçekleştirmelerine destek oluyoruz. Bu anlayışla sürekli yeni konseptler üzerinde çalışıyoruz.  
Şule Altıntaş: İnsanların duygularına samimiyetle dokunmaya çalışıyoruz.Yeni toplantı salonu konseptimizde İstanbul Vapur İskeleleri'nden ilham aldık. Vapur sefasını kurumsal toplantılar ile harmanlamaya çalıştık. Misafirlerimizin toplantı aralarında kahve molasına çıktıklarında ( aslında biz bu molalara çay molası da demek istiyoruz) çayını, simidini alıp martı sesleri eşliğinde vapur sefası yapıyormuş gibi hissetmelerini sağlamak istedik. Bu ortamı sadece objelerle yaratmak yerine boğazın vazgeçilmez seslerini jazz müzikle aranje edip, ortama taze deniz kokusu vererek tüm duyguları harekete geçirmeyi hayal ettik. Konseptle ilgili çok güzel geri dönüşler alıyoruz, misafirlerimizin bu detayları fark edip beğenilerini iletmeleri bizleri değişim konusunda motive ediyor.
Öncü Öztürk: Oval Restoranın ön tarafında açık hava aktiviteleri, düğünler ve etkinlikler için kullanabildiğimiz keyifli bir çim alanımız var. Bilirsiniz çimen alanlarda genellikle çimenlere basmayın uyarıları ile karşılaşırız. Biz otelde bunu değiştirip misafirlerimize lütfen çıplak ayakla çimenlerde yürüyün diyoruz. Çünkü çıplak ayakla toprakta yürümenin insanın fiziksel ve ruhsal sağlığı üzerinde çok fazla olumlu etkisi olduğunu biliyoruz. Otelde pozitif ve sıcak bir ortam yaratarak tüm misafirlerimizin güzel anılarla otelden ayrılmaları için üzerimize düşeni yapmaya çaba gösteriyoruz. 

SALONLARDA TEKNOLOJİK ALTYAPI SAĞLAM
Toplantı salonlarınızın donanımı ve özellikleriyle ilgili bilgi verebilir misiniz? 
Öncü Öztürk:
Otelimiz açıldığı günden bu yana teknolojik altyapı anlamında her zaman güncel kalmaya gayret etti. Dönemin gerektirdiği tüm yenilikleri otelimizde uygulamaya önem veriyoruz. Balo salonlarında kullanılmak üzere yüksek ışık gücüne sahip lazer teknolojili barco vizyonlar satın aldık. Pek çok farklı sebepten kaynaklanabilen bağlantı sorunlarının önüne geçen kablosuz sunum aktarımı yapılabilen cihazları salonlarımıza yerleştiriyoruz. Bu sayede sunum sahibi bilgisayarında sorun yaşasa bile cep telefonundan kablosuz şekilde bağlanıp sunumunu  gerçekleştirebilecek. Sorunsuz hızlı internet bağlantısı çağımızın en önemli gerekliliklerinden. Yüksek hızlı simetrik internet bağlantımız sayesinde, canlı yayınlarda dahil olmak üzere tüm toplantılarda sorunsuz hizmet verebiliyoruz. 
Şule Altıntaş: Operasyon yöneticisi tarafından takip edilen bir Whatsapp hattımız mevcut. Tüm misafirlerimiz ihtiyaçlarını toplantı süresince diledikleri zaman Whatsapp aracılığı ile yetkili kişiye iletebilyor.

Toplantı dışında iş insanlarının streslerini de atması adına nasıl ayrıcalıklar sunuyorsunuz?   
Öncü Öztürk:
Otelimiz bünyesinde faaliyet gösteren, çok değerli iki Taylandlı uzman terapistin görev aldığı Spa Goa isminde bir Spa merkezimiz var. Ülkemizde gün geçtikte Spa ve masaja olan ilgi artıyor. Stresli çalışma koşullarının ve sağlıklı yaşama gayretinin bunda etkisi büyük. Uzun süredir çalıştığımız kurumsal firmaları terapistlerimiz ile ziyaret edip 5'er dakikalık boyun ve omuz masajları yaparak onları az da olsa iş stresinden uzaklaştırıp masaj keyfi yaşamalarını sağlıyoruz. Kurumsal anlaşmalar yaparak teşvik edici indirimler ve promosyonlar ile bu keyfi kalıcı kılmaya çalışıyoruz.

arf

Yukarı