Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

“Trend takip etmek yerine trend yaratıyoruz”

06.09.2017 - 11:03

İstanbul Marriott Hotel Şişli Satış ve Pazarlama Direktörü Nur Bilgin, “İstanbul MarrIott Hotel Şişli olarak Marriott International’ın Avrupa’daki pilot oteli seçilmemiz sebebiyle, misafirlerimize başarılı organizasyonlar için her türlü teknolojik donanımı ve hayatlarını kolaylaştıracak uygulamaları herkesten önce sunuyoruz” dedi.

“Türkiye MICE turizmi için bir cennet. Tarihi mirası, doğal güzellikleri, coğrafi konumu, iklimi, misafirperver kültürü, son teknoloji donanımlı kongre merkezleri, farklı kategorilerdeki yerli ve yabancı oteller dahil çok sayıda turizm tesisi ve müşteri odaklı, gelişmiş hizmet sektörü ile çok büyük potansiyel barındırıyor. 2014 yılına kadar tutarlı büyüme gösteren sektör 2015 ile birlikte yaşanan sosyal ve politik gelişmelerden olumsuz etkilendi” açıklamasını yapan Satış Pazarlama Direktörü Nur Bilgin, “İstanbul Marriott Hotel Şişli olarak gerçekleştirdiğimiz MICE organizasyonları ve aldığımız talepler doğrultusunda son iki sene ile kıyasladığımızda 2017’de MICE turizminin yavaşça toparlanmaya başladığını gözlemliyoruz” dedi. 

İYİ ÜLKE İMAJI İÇİN EĞİTİME VE YENİ NESİLLERE YATIRIM YAPMAK GEREKİYOR
Hem MICE için hem de farklı sektörler için iyi ülke imajının uzun vadeli ekonomik ve politik istikrar ile dış politikada olumlu ve iyi ilişkiler geliştirerek, ülkede güvenliğin sağlanmasıyla olacağını dile getiren Bilgin, bunların yanı sıra sanayi, teknoloji ya da farklı alanlarda dünya markaları çıkartarak imaja katkı sağlanacağından bahsetti. Bilgin sözlerine, “Tüm bunların gerçekleşebilmesi için eğitime ve yeni nesillere yatırım yapmak gerekir. İstikrar ve güvenlik olduğu müddetçe kısa vadede ülkenin MICE açısından kıymetli değerleri ön plana yerleştirilerek, hedefe yönelik tanıtım ve reklam çalışmaları yapılabilir” dedi.  

MİSAFİR MEMNUNİYETİ VE ORGANİZASYONUN BAŞARISI MICE TURİZMİ AÇISINDAN ÖNEMLİ!
Oteller ve organizasyon şirketlerinin misafirin ihtiyaçlarını iyi anlayarak ve doğru analiz ederek ihtiyaca yönelik çözümler ve alternatifler geliştirmeleri gerektiğini belirten Bilgin, “Misafir memnuniyeti ve organizasyonun başarısı MICE turizminin geleceği ve sürekliliği açısından çok önemli. İstanbul Marriott Hotel Şişli olarak Marriott International’ın Avrupa’daki pilot oteli seçilmemiz sebebiyle, misafirlerimize başarılı organizasyonlar için her türlü teknolojik donanımı ve hayatlarını kolaylaştıracak uygulamaları herkesten önce sunuyoruz. Bu alanda trend takip etmek yerine trend yaratıyoruz diyebiliriz” dedi. 
Meetings Imagined platformuyla hayallerdeki toplantı ve organizasyonları hayata geçirdiklerini söyleyen Bilgin, “Red Coat hizmetimizle toplantı ve organizasyonları bölmeden, sekteye uğratmadan, misafirlerimizle sürekli bağlantı halinde olarak tüm ihtiyaçlara anında cevap verebiliyoruz. Google Street View uygulaması ile desteklenen Oculus Virtual Reality teknolojisiyle 360 derecelik sanal tur hizmetimizle misafirlerimize organizasyonlarını planlarken bulundukları yerde otelimizi, toplantı ve etkinlik alanlarımızı gezebilme imkanı sunuyoruz. Otel dışında da sunduğumuz catering hizmetlerimiz ile Marriott kalitesinde yiyecek-içecek, servis ve her türlü teknik ekipmanı misafirlerimizin dilediği herhangi bir mekanda sorunsuzca sağlıyoruz” dedi. 

GALATA

Yukarı