Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Yeniden söz sahibi olabiliriz

20.07.2017 - 12:18

Nikonya Turizm Acenta Müdürü Ezgi Ayşe Gökmen: “Ülkemiz; Asya, Avrupa ve Ortadoğu arasındaki jeopolitik konumunu da kullanacak şekilde, gerek tarihi zenginlikleri gerek doğal zenginlikleriyle turizm alanında tekrar söz sahibi olmak için büyük avantajı elinde bulunduruyor” dedi.

Nikonya Turizm olarak verdiğiniz hizmetlerden ve işleyişinden kısaca bahseder misiniz?
Kalite ve uygun fiyatın bir arada olduğu tatiller, balayı programları, kültür turları, sağlık turları, yurt içi ve yurt dışı turları ve uçak bileti, yurt dışı gemi seyahati, münferit iş gezileri... gibi alanlarda hizmet veriyoruz. Farklı konseptlerde firma, kurum ve gruplara özel toplantılar, sempozyumlar, eğitimler de düzenlemekteyiz. İşleyişimiz her zaman misafirlerimizin görüşlerinin ışığında yol alan ve her isteği dikkate alarak uygun hizmeti sağlamak amacıyla yürütülüyor.

2017 yılı için planlarınız dahilinde neler var? Kısaca turların kapsamlarından bahseder misiniz, neler içeriyorlar?
2017 yılı planımız müşteri memnuniyetini maksimum seviye çıkarmak ve bu doğrultuda hizmet vermek. Kurumsal olma konusunda 2017 yılında daha da ilerlemek istiyoruz. 
Hem grup hem de münferit olarak hizmet vermekteyiz. İş veya keyif turlarını düzenliyoruz. Kapadokya Bölgesi,  Çanakkale, İstanbul, Bodrum, Antalya ve bunların dışında Anadolu turları, dini turlar, gastronomi turlarımız mevcut.

Turlara katılmak isteyen kişilerin yapması gerekenler neler?
Yapmak istedikleri turun türünü, içeriğini, beklentilerini ve isteklerini belirlemeleri gerekir. Deniz, kum, güneş, macera, kültür sanat, alışveriş, eğlence, sağlık, spor... gibi ilgi alanlarda seçimler yapılmalı ve seçimlerden ağırlıklı olana göre yapılacak seyahatin türü belirlenmelidir. Bu aşamadan sonra yapılacak olan en uygun ürünü seçmek olacaktır.

Fiyat noktasında ne gibi imkanlar sunuyorsunuz? Herhangi bir kampanyanız mevcut mu?
Erken rezervasyon, sezon sonu indirimleri, münferit, grup ve firma indirimlerimiz oluyor. Ayrıca dönem dönem kampanyalarımız oluyor. Bütçelere göre uygun fiyatlı paketlerimiz de mevcut.

Bu yıl turizm de trendler neye göre gelişiyor?
Trendlerde değişim; ekonominin, güvenliğin, terör saldırılarının etkisinde. Trendlerde en önemli faktörü seyahat amaçları oluşturuyor.
Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik sorunlar, şiddetli çatışmalar ve terör saldırılarına rağmen yurt dışı seyahatlerinde artış var. Seyahat amaçları incelendiğinde, ilk sırada tatil yer alıyor. Şehir gezilerinde trend devam ediyor. İş seyahatleri, kültür-sanat gezileri ve sağlık amaçlı seyahatler de artış devam ediyor.

2016 turizm için kayıpların yaşandığı bir yıl oldu. Peki, 2017 yılı için durum nedir?
2016 yılı ülkelerin ve özellikle ülkemizin güvenlik, terör ve ekonomik açıdan yaşanan sorunların gölgesinde kayıp yılı oldu. Bu bağlamda 2017 yılı, umut verici bir şekilde toparlanmaya çalışıyor. Ülkemiz; Asya, Avrupa ve Ortadoğu arasındaki jeopolitik konumunu da kullanacak şekilde, gerek tarihi zenginlikleri gerek doğal zenginlikleriyle turizm alanında tekrar söz sahibi olmak için büyük avantajı elinde bulunduruyor. Ülkemizde ve sektörümüzde yaşanılan olumsuzlukların bir an önce son bulmasını temenni ediyorum.

GALATA

Yukarı