Ana içeriğe atla

arf

YÜZDE 100 MİSAFİR MEMNUNİYETİ GARANTİSİ VERİYORUZ

13.02.2018 - 12:25

Son yıllarda marka değeri çok yükselen Çeşme, Türk turizminin en önemli merkezlerinden biri oldu. Bunda Radisson Blu gibi kaliteli oteller de büyük rol oynadı. Biz de Radisson Blu Çeşme Genel Müdürü Özgür Cireli ile hem kariyerini hem de hizmetlerini konuştuk. 

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Turizm sektörüyle tanışmanız ve iş gelişiminiz nasıl oldu?
İzmir doğumluğum. Liseyi İzmir Özel Türk Lisesi’nde bitirdim. Hacettepe Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. Otelcilik kariyerime 24 sene önce İzmir Hilton’un açılış ekibinde yer alarak başladım. 2001 yılından itibaren toplam 13 yıl boyunca Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde Hilton, Rotana ve Rixos gibi uluslararası zincirlerde çalıştım. Yaklaşık 3 senedir Türkiye’de görev yapmaktayım. Büyük bir tutku ve keyifle çalıştığım Rezidor Oteller Grubu’na ise 2016 yılının haziran ayında geçiş yaptım.

Radisson Blu zincirleri hakkında bilgi alabilir miyiz?
Dünyanın en dinamik ve en hızlı büyüyen otel zincirlerinden biri olan Rezidor Oteller Grubu bünyesindeki Radisson Blu, 62 ülke ve bölgedeki 300 oteliyle dünyanın önde gelen otel markalarından biri. Radisson Blu’da misafirlerimize “Yes, I Can!” felsefemizden yola çıkarak canlı, çağdaş ve samimi bir konaklama deneyimi sunuyoruz. Tüm Radisson Blu otellerinde modern gezginlerin ihtiyaçlarına yönelik hizmetleriyle yüzde 100 misafir memnuniyeti garantisi veriyoruz. Ayrıntının detaylarda saklı olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda farklı bir hizmet anlayışı sunuyoruz. Bizi rakiplerimizden ayıran da bu...

Bir Sevgililer Günü daha geride kaldı. Bu özel günü Çeşme’de kutlamak isteyen çiftler için özel bir paket hazırladınız mı?
Bu sene 14 Şubat haftası için çok keyifli bir SPA paketi hazırladık. Gündelik hayatın yoğunluğundan bunalan çiftler, Blu Wellness paketimizle hem dinlendi hem de Çeşme’de iki kişilik keyifli bir mola verdi. Otelimizin 3 bin 500 metrekatrelik bir alanda hizmet veren lüks SPA merkezi Dulcis Termal SPA & Hamam’da ESPA ürünleriyle yapılan bir adet 50 dakikalık Aromaterapi Masajı, 1 adet 60 dakikalık ESPA Cilt Bakımı ve iki kişilik termal havuz, sauna, buhar odası, macera duşunun yanı sıra hamam keyfi, Sevgililer Günü haftası boyunca 499 TL yerine 399 TL’ye sunuldu. Müşterilerimiz çok beğendi.

MASALLARDAKİ DÜĞÜNLERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ
Sevgililer Günü’nden konu açılmışken, bu yaz Çeşme’de evlenecek çiftlere Radisson Blu olarak neler sunuyorsunuz?

Radisson Blu’nun Something Blu düğün konseptinin masallardaki düğüne dönüştüğü mekanlardan biri de Radisson Blu Çeşme. Ege Denizi kenarındaki plajımızda kurulu 900 metrekarelik düğün platformumuzda 150 kişilik ufak düğünlerden bin kişilik davetlere kadar her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabiliyoruz. Etkileyici düğün alanlarımız istenilen dekorasyon konseptini uygulamaya, eğlenceli bir düğün için her türlü düzenlemeye ve muhteşem bir manzara ile harika düğün fotoğraflarına imkan veriyor.

Düğünler için başka hizmetleriniz var mı?
Çiftlerimize çim alanımızda eşsiz bir kokteyl, düğün öncesi danışmanlık hizmeti, leziz ikramlar ve misafirleri için özel oda fiyatları sunuyoruz. Çiftimiz Dulcis Termal SPA & Hamam’ın ıslak alanlarında rahatlayabilir ya da kendilerine hediye edeceğimiz SPA bakımı veya masajın keyfini çıkarabilir. Tüm bunlara ek olarak evlenecek çiftlerimiz ve misafirleri SPA merkezimizde Türk geleneklerinden ilham alarak hazırladığımız, otantik müzik, kese-köpük bakımı ve sağlıklı büfe seçeneklerinden oluşan özel gelin hamamı ritüelini deneyimleyebilirler.  Son olarak seçilen pakete bağlı olarak davetliler gecenin sonunda deniz kenarında bulunan After Party alanımızda geç saatlere kadar eğlenmeye devam edebilirler.

Özel günlerde misafirlere ne gibi lezzetler sunuyorsunuz?
Radisson Blu ailesi olarak senelerin verdiği uzmanlığımızdan yararlanarak her zevke uygun mükemmel paketler hazırladık.
Menülerimizin her biri Executive Şef’imiz Murat Akışlı’nın özenle seçtiği ve yerel malzemelerle hazırladığı özel tariflerden oluşuyor. Menülerimizde özellikle Ege Bölgesi’ne özgü tarifleri kullanmaya özen gösteriyoruz.

Çeşme sizin için ne ifade ediyor?
Çeşme gerçekten çok özel bir yer. Özellikle de çocukluğundan beri her yazı Çeşme’de geçiren biri olarak iklimi, doğası, mutfağı ve en önemlisi insanlarıyla beni her zaman büyülemiştir. Mesleki açıdan da çalışmaktan en keyif aldığım yer diyebilirim.

HER ŞEY DAHİL, ÇEŞME HARİÇ!
Turizm sektöründe Çeşme’nin marka değeri sürekli yükselişte. Bunun en önemli sebebi sizce ne?

İzmir ve Çeşme, Türkiye’nin turizminde önemli bir rol oynuyor. İzmir; tarihi, kültürü, halkı, iklimi ve limanıyla önemli bir potansiyele sahip olan bir şehir. Çeşme ise plajları, denizinin güzelliği, eğlence hayatı, gurme turizmi ve rüzgar sörfü ile özellikle son yıllarda iç turizmde bir yıldız haline geldi ve gerçekten beldedeki kaliteli işletme sayısı çok fazla. İzmir insanının yaşam felsefesi ve Çeşme’nin ‘Her Şey Dahil’ turizminden uzak durması, bence markalaşmasında önemli rol oynuyor.

arf

Yukarı