14 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Uncategorized

Türk kahvesi’ni sade seviyoruz

Sosyal medyada büyük ilgi gören anket serileri ile tüketici alışkanlıkları, beğeni ve tercihlerini ölçümleyen Kahve Dünyası, 5 Aralık Dünya Türk Kahve Günü öncesinde bir anket gerçekleştirdi. “Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası, tüketici alışkanlıklarına yönelik gelenekselleşen araştırma ve anketlerine bir yenisini daha ekledi. 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü kapsamında sosyal medya üzerinden 8000 kişinin katılımıyla bir anket gerçekleştiren Kahve Dünyası, Türk Kahvesi tüketim alışkanlıklarına ışık tuttu. Ankete katılanların % 47’si günde 1-3 fincan Türk Kahvesi içtiğini söyledi. Günde 1 fincan Türk kahvesi tüketenlerin oranı % 43, 3 fincandan fazla tüketenlerin oranı ise % 3 oldu. Katılımcıların % 70’i Türk Kahvesi’ni sade içmeyi tercih ettiğini söylerken, orta şekerli diyenlerin oranı % 24, şekerli diyenlerin oranı ise % 5’te kaldı.

Türk Kahvesi bizim için keyif demek

Ankete katılanlara “Türk Kahvesi sizin için ne anlama geliyor” sorusu da yöneltildi. Katılımcıların % 55’i soruya keyif yanıtını verdi. Keyif yanıtını % 28 ile dinlenmek, % 17 ile karşılıklı sohbet yanıtı izledi. Anket sonuçları Türk Kahvesi’nin yanında tatlı atıştırmalıkları tüketmeyi sevdiğimizi de ortaya koydu. Katılımcıların % 97’si Türk Kahvesi’nin yanında tatlı atıştırmalıkları tercih ettiğini belirtti.

Taze çekilmiş Türk Kahvesi tercih ediliyor

Kahve Dünyası, mağazaları ve online mağazasından sipariş üzerine taze çekilmiş Türk Kahvesi satın alınabiliyor. Ankette katılımcılara “Siparişiniz üzerine hazırlanan taze çekilmiş Türk Kahvesi’ni ne sıklıkta çektirirsiniz?” sorusu soruldu. Katılımcıların % 46’sı 10 günde, % 35’i ayda bir, % 18’i ise 20 günde bir Türk Kahvesi çektiririm yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir