19 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Enerji

TÜRKİYE’DE YÜKSEKTE ÇALIŞMA ALANINDA İLK VE TEK TASARIM MERKEZİ KAYA GRUBU’NDA

Türkiye’de yüksekte çalışma alanında ilk ve tek tasarım merkezine sahip olan Kaya Grubu, bu merkezde iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin yüksek derece önemli olduğu sektörlerde çalışan profesyonellerin güvenli ve konforlu bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirebilmeleri adına ürün tasarımı ve üretimini gerçekleştiriyor. Kaya Grubu Pazarlama Direktörü Cüneyt Uslu ile bir araya geldiğimiz Nisan sayımızda iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdikleri ürün ve hizmetlerini konuştuk.

Kaya Grubu olarak iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin yüksek derecede önemli olduğu başta enerji sektörü olmak üzere tüm alanlarda ne tür hizmetler veriyorsunuz?

İş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin yüksek derecede önemli olduğu sektörlerde çalışan profesyonellerin yüksekte yaptığı çalışmaları güvenli ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için, Türkiye’deki yüksekte çalışma alanında ilk ve tek olan tasarım merkezimizle ürünlerin tasarımı ve üretimini gerçekleştirmekteyiz. Özellikle enerji sektöründeki profesyonellerin güvenle yüksekte çalışmaları için, düşüş durdurma sistemleri üreterek çalışma hayatlarını daha konforlu kılıyoruz.

Üretimini gerçekleştirdiğiniz yüksekte çalışma esnasında kullanılan ürünlerinizin çeşitliliğinden bahseder misiniz? Bu alanda verdiğiniz eğitim ve danışmanlık hizmetlerinizin detaylarından da söz eder misiniz?

Yüksekte çalışma alanında kullanılan sistemler içerisine dahil olan tüm ürünlerin uluslararası tüm regülasyon ve standartlara göre tasarımını ve üretimini yapmaktayız. Tasarım ve test alt yapımızla, taleplere yanıt verebilmekte ve projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirebilmekteyiz. Özellikle akredite eğitim sahamızda, enerji sektörü başta olmak üzere tüm yüksekte çalışan profesyonellere eğitim hizmeti sunmaktayız.

Sektör profesyonellerinden olan Kaya Safety olarak, şirketlerde iş sağlığının ve güvenliğinin önemi hakkında bilgi verir misiniz?

Modern anlamda iş sağlığı ve güvenliği kavramı, işin yürütülmesi sırasında doğan sağlığa zarar verecek koşullardan ve güvenliği tehlikeye düşürecek durum ve davranışlardan korunmak, üretimin devamlılığını sağlamak ve verimliliği artırmak amacıyla yürütülen sistemli ve bilimsel çalışmalardır. Günümüzde iş sağlığı ve güvenliği, işletmelerde yönetim, verimlilik, devamlılık, rekabet gibi kavramlarla da ilişkilendirilmekte, yönetimler için bir maliyet unsuru olma düşüncesinden çıkartılıp bir verimlilik unsuruna dönüştürmektir. Bu, işletmeler için rekabet gücü demektir. Bu nedenle her geçen gün iş sağlığı ve güvenliği alanında farkındalık düzeyi gelişmekte, eğitim ve rehberlik faaliyetleri artırılmakta ve sosyal tarafların da katılımı ile birlikte gelişme sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir