3 Aralık 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Bilişim Lojistik

VERİMEX 360, LOJİSTİK SEKTÖRÜNE HIZLI VE GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLIĞI SUNUYOR

Uçtan uca dijital çözümleri sayesinde lojistik sektöründe faaliyet gösteren işletmelere hızlı ve güvenilir bir çözüm ortaklığı sunan Verimex 360, birçok noktada kendine ait izinli gönderici ve izinli alıcı sahasıyla gümrüklerin açık olmadığı saatlerde de kesintisiz hizmet sağlıyor. Yakın zamanda faaliyete geçecek olan Kolay Transit Merkezi ile ilgili de detayları aktaran Verimex 360 CEO’su Vakkas Coban Eylül sayımızda konuğumuz oldu.

Verimex 360 olarak sektördeki konumunuzu ve müşterilerinize sunduğunuz hizmet çerçevenizin detaylarını okurlarımız için aktarır mısınız?

Nakliyecilerimize hızlı ve güvenilir çözüm ortaklığı sunmaktayız. Taşımasını yaptıkları yüklerin, güzergâhına uygun bir sınır kapısında bekleme yapmadan doğru ve hızlı bir şekilde gümrük işlemlerinin tamamlanması adına yenilikçi ve dijital çağa uygun hizmet sunmaktayız.

İhracatçı müşterilerimize ise, kendilerini AB üyesi bir ülkede bulunan rakibiyle aynı konuma getirip, rekabet gücünü artıracak gümrük çözümleri sunmaktayız. Avrupa’daki gümrük müşavirleri olarak aynı zamanda satış yaptıkları müşterileri ile toplantılara katılıp, çözüm sürecinde destek oluyoruz.

40 yılı aşkın bir yurt dışı tecrübesi olan markanızla yurt dışında lojistik sektörü temsilcilerinin faaliyetlerini sürdürebilmelerini kolaylaştırmak adına nasıl bir ağa sahipsiniz?

Avrupa genelinde fakat özellikle Avusturya, Almanya ve İngiltere ülkelerinde önemli gümrük noktalarında birebir hizmet sunmaktayız. Yoğun olan gümrüklerdeki bekleme süresini azaltmak adına güzergaha uygun alternatif lokasyonlarda çözümler sunmaktayız. Birçok noktada kendimize ait izinli gönderici ve alıcı sahalarımızda gümrüklerin açık olmadığı saatlerde de kesintisiz hizmet sağlamaktayız. Uluslararası ticarette özellikle nakliyeciler için tekerin durması, vakit ve nakit kaybı demektir. Bu kayıpları minimuma indirmek, hatta ortadan kaldırmak için kurmuş olduğumuz hizmet ve lokasyon ağımızla müşterilerimizin işini kolaylaştırıyoruz.

Kolay Transit Merkezi yatırımıyla Verimex 360 sektörde neyi hedefliyor, lojistik sektörünün bu hizmetinizle kazanacağı avantajlar neler olacak?

Çerkezköy otoban gişelerine komşu olarak kuracağımız Kolay Transit Merkezimizin çalışmaları hızla devam etmektedir. Yakın gelecekte faaliyete geçirmeyi hedeflemekteyiz.

Avrupa’da uzun yıllardır aktif şekilde faaliyette olan izinli gönderici ve izinli alıcı sahalarımızda elde etmiş olduğumuz değerli tecrübelerimizi Türkiye’de de aynı şekilde hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz. Kolay Transit Merkezi yatırımımızla tırların Türkiye’den çıkışları hız kazanacaktır. Nakliyeciler böylelikle gümrük sahalarında uzun süreler bekleyerek vakit kaybetmeyecekler. Onun dışında, Avrupa’da halihazırda işlemlerini yapmış olduğumuz müşterilerimizin aynı anda yurt dışı gümrük işlemlerini de ciddi anlamda hızlandırmış olacağız. Uçtan uca dijital çözümlerimiz sayesinde Türkiye’de bizim tesisimizden çıkış yapan araçların işlemlerini otomatik olarak sistem üzerinden Avrupa’daki şirketlerimize gönderip, oradaki ithalat gümrük işlemlerini, transit işlemlerini vs. dakikalar içeresinde çözümleyeceğiz.

Hızla dijitalleşen dünyaya ayak uyduran bir vizyonla Verimex 360’ın dijitale yönelik yatırım ve çalışmalarından da bahseder misiniz?

Şirketler grubu olarak gerek Avrupa’da gerek Türkiye’de dünyanın hızla dijitalleşmesine en başından beri ayak uydurmaya gayret ediyoruz. Çağın yenilikleri ve dijital ihtiyaçlarını gözeterek ayak uydurmayan hiç kimsenin bu çağda uzun vadede başarıyı elde edemeyeceğine inanıyoruz. Bu sebeple şirket içi donanımlarımız, yazılımlarımız başarılı ve deneyimli IT ekiplerimiz tarafından sürekli iyileştirilmektedir. İhtiyaçları çok önceden tespit edip erken aksiyon alarak gündeme geldiğinde hazır bir şekilde sahalarda bulunmak, bu anlamda bizim önemli özelliklerimizdendir. Türkiye ve Avrupa’daki şirketlerimizin gerek organik gerekse dijital bağını bu anlamda avantaja çevirerek vermiş olduğumuz hizmetin kalitesini artırarak hız kazanıyor ve kazandırıyoruz.

2023 yılının son çeyreğine yaklaşırken yılın bu zamana kadarki sürecinde Verimex 360 nasıl bir performans sergiledi, yıl sonu hedeflerinize ulaşma konusunda yıl içinde hangi adımları tamamladınız?

Şimdiden koymuş olduğumuz hedeflerin üstüne çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hedeflemiş olduğumuz ciroya ulaşacağımızı rahatlıkla öngörebiliyoruz. Fakat bu bizi rehavete sokmaz, tam aksine daha verimli çalışmamıza neden oluyor. Çalışmaları devam eden projelerimizin yanı sıra yeni projelere kaynak ayırmak için gerekli çalışmalarımız devam etmektedir. Vizyon sahibi yönetim kurulumuz, dinamik ve deneyimli ekibimiz ve yenilikleri tam zamanında hayata geçirmemizi sağlayan AR-GE ekibimize bu anlamda buradan teşekkürlerimi sunmak isterim.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Daima müşterilerimize sunmuş olduğumuz hizmet kalitesini ve hızını artırarak kendimizi geliştirmeyi hedefleyen bir yapıya sahibiz. Elde etmiş olduğumuz başarılar doğru yolda olduğumuzun göstergesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir