Ana içeriğe atla

aaa

Vestel, 70 milyon Euro’ya yeni fabrika kuruyor

29.12.2016 - 10:37

Vestel Manisa OSB’de yıllık 750 bin çamaşır makinesi ve 750 bin kurutma makinesi üretim kapasiteli yeni bir fabrika kuruyor. 70 milyon Euro yatırımla inşa edilecek fabrika 2018'in Haziran ayında faaliyete geçecek.

Vestel, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) çamaşır ve kurutma makineleri üretimi için yeni bir fabrika kurulması çalışmalarına başlandığını duyurdu. Vestel Beyaz Eşya’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamasında, şirketin Manisa OSB’de satın almış olduğu arsa üzerinde yılda 750 bin adet çamaşır makinesi ve 750 bin adet de kurutma makinesi üretim kapasitesine sahip olacak yeni bir fabrika kurulması için yatırım çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Sözkonusu yatırımın Haziran 2018’de tamamlanmasının planlandığı belirtilen açıklamada, “Yeni fabrika için toplamda yaklaşık 70 milyon Euro yatırım harcaması (29 Kasım tarihli özel durum açıklamamızda yer alan arsa bedeli de dahil olarak) yapılması planlanmakta olup yatırımın finansmanının sağlanması amacıyla çeşitli banka ve finansal kuruluşlarla görüşmeler devam etmektedir”‘ ifadeleri yer aldı.

“İNOVASYON VE TEKNOLOJİ YATIRIMI HIZLANACAK”

Vestel’in önümüzdeki dönemdeki tek yatırımı Manisa OSB’deki yeni fabrika olmayacak. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada, Endüstri 4.0 dönüşümünü ilk olarak tamamlayan şirket olacaklarını belirtmişti. Endüstri 4.0 dönüşümünü Avrupa’nın en büyük endüstri komplekslerinden olan Vestel City için bir numaralı öncelik olarak belirlediklerini bildiren Erdoğan, “Önemli yatırımlarda bulunduğumuz bu dönüşümün gerçekleşmesi ile inovasyon ve teknoloji adaptasyonu hızlanacak” ifadelerini kullandı.

 

arf

Yukarı