Ana içeriğe atla

http://www.alltrans.com.tr/

Kapak Röportajı

Mobil anasayfa
Görünmesin

2021 IAS’IN ATILIM YILI OLACAK

14.04.2021 - 15:21

1989 yılında kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümleri üreten bir yazılım firması olarak kurulan IAS Holding, bugün caniasERP’nin yanı sıra IoT, big data, yapay zeka ve cloud çözümleri başta olmak üzere pek çok inovatif ürün ve hizmet sunuyor. Dünya çapında 1000’den fazla müşteri, 30 binden fazla kullanıcı ve 50’den fazla iş ortağıyla 31 ülkede 16 dilde hizmet veren IAS, bu yıl faaliyet gösterdiği ülkelerde en az yüzde 100 büyüme hedefliyor. IAS Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Hakan Karabiber, hizmetlerini ve hedeflerini anlattı.

LOJİSTİKTEN DAHA GÜZEL HİÇBİR HİKAYE BULAMADIM

18.03.2021 - 18:16

Yeniay Lojistik kurucu ortağı Nermin Önder, lojistik gibi zorlu bir sektörde adından başarıyla söz ettiren kadın yöneticilerden. Mesleğinde 32 yılı geride bırakan Önder, sektöre büyük bir tutkuyla bağlı. “Birkaç kez yeni hikayelere yelken açmak istedim. Ancak lojistikten daha güzel hiçbir hikaye bulamadım.” itirafında bulunuyor. Ancak bu yolculuğunda birçok sıkıntıya göğüs gerdiğinin de altını çiziyor. “Bugünkü başarımı anneme borçluyum. Eğer bugün bu sektörde ayakta kalmışsam annemin çabası çok büyük.” diyen Nermin Önder ile başarı hikayesini konuştuk.

TÜRKİYE BÜYÜK BİR ÜRETİM ÜSSÜ OLMAYA ADAY

12.11.2020 - 10:09

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ile pandeminin ekonomiye etkisini konuştuk. “İş dünyası olarak, kriz sonrası dönemde karşımıza çıkabilecek tehdit ve fırsat alanlarını çok iyi belirlememiz gereken bir dönemden geçiyoruz.” diyen Kaan, özellikle dijital dönüşümün önemine vurgu yaptı. Kaan, Türkiye’nin ise Covid-19'un kısa vadedeki olumsuz etkilerini orta vadede fırsata çevrilebileceğini belirtti ve ekledi: “Türkiye’yi mevcut imalat potansiyeli, esnek üretim kapasitesi ve büyük piyasalara yakınlığı sayesinde büyük bir üretim üssü olmaya aday olarak görüyoruz.”

BÜYÜMEYE VE YATIRIMLARA HIZ VERDİK

21.10.2020 - 09:51

BÜYÜME UĞRUNA KALİTE STANDARDINI BOZAN KAYBEDER

Fatih Önyol, 18 yıl önce kapısından içeriye girdiği Yurtiçi Kargo’da basamakları teker teker tırmandı. Türkiye’nin kargo devinde birçok pozisyonda görev alan Önyol, Kasım 2019’dan bu yana Yurtiçi Kargo’nun genel müdürlüğü görevini yürütüyor. Pandemi döneminde Yurtiçi Kargo’ya yön veren Önyol, bu süreçte aldıkları pozisyonları ve hedeflerini Hizmetix’e anlattı.

CEO’NUN DEĞİŞEN HEDEF PAZARI

13.11.2019 - 11:24

Yaygın anlayışa göre; CEO’nun birinci görevi şirketi kâr ettirmektir. Sadece hissedarlara değil, aynı zamanda müşterilere, çalışanlara, sendikalara, bayilere, tedarikçilere, devlete, sivil toplum kuruluşlarına ve kamuoyuna karşı da sorumludur. CEO, sürdürülebilirliği sağlamak üzere hem iç hem de dış dünyayı doğru anlayıp yorumlamak zorundadır.

KUMPİRİN GENÇ KRALI: MELİH KIYMAZ

28.12.2018 - 10:27

Melih Kıymaz… Şu an 29 yaşında. 24 yaşındayken satın aldığı tek şubeli Tarihi Ortaköy Kumpircisi’ni 63 şubeli uluslararası restoran zinciri haline getirdi. Kısa sürede kumpir pazarının lideri olan genç girişimci, ilginç hikâyesini ve hedeflerini Hizmetix’e anlattı.  

 

Subscribe to Kapak Röportajı

GALATA

Yukarı