4 Mart 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

2023 YILINDA HEDEFİMİZ 5 BİN KONTEYNER

250 ülkeye verdikleri üst düzey hizmetleri ile yoluna emin adımlarla devam eden TTS Lojistik, 2023 yılında 5000 konteyner ile hizmetlerine devam etmeyi hedefliyor. Operasyon süreçlerinin tamamında müşterilerine hızlı ve doğru bilgi akışı sağlayan TTS Lojistik adına Mart sayımızda Hava ve Deniz Operasyon Müdürü Ceylan Örge ile deniz yolu taşımacılığı hakkında konuştuk.

TTS Lojistik olarak ithalat ve ihracatta denizyolu taşımacılığı hizmetinizin işlem hacmi nedir, acenta ağınız hangi ülkeleri kapsıyor? Geçtiğimiz yıl bu alanda elleçlenen konteyner miktarınız ne oldu?

TTS Lojistik olarak 2 farklı network üyeliği ile 250 ülkede 7000’e yakın acente ağımız ile özellikle Hindistan, Çin, Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm dünyada limandan limana veya kapıdan kapıya müşterilerimize üst düzey hizmet vermekteyiz. 2018 yılında kurulmuş bir departman olarak, 2022 yılında toplamda 2200 konteynerin dünya üzerinde hareketini sağlayarak sektördeki yerimizi sağlamlaştırdığımızı düşünüyoruz, 2023 yılında ise hedefimiz 5000 konteyner olacaktır.

Denizyolu taşımacılığında TTS Lojistik olarak sunduğunuz full konteyner ve parsiyel yükleme olanağınızla, denizyolu taşımacılığı alanında müşterilerinize nasıl bir avantaj sunuyorsunuz?

Dünya ticaretinin büyük bir kısmının gerçekleştiği denizyolu taşımacılığında sahip olduğumuz geniş acente ağı ile komple (FCL) ya da parsiyel (LCL) yükleri; standart, open top, refeer, flatrack, high cube ve tank konteyner gibi efektif taşıma sistemleri ile dünyanın herhangi bir noktasına; en ekonomik, en hızlı ve en kolay şekilde ulaştırmaktayız. Dünyanın her noktasına haftada birden fazla çıkış imkânı ile multimodal taşımacılık, 3. ülke ve transit taşımacılığı ve armatörlerle yer garantili kontrat hizmetleri de sunmakta olan firmamız deniz taşımacılığında her daim hızlı ve verimli lojistik desteği sağlıyor. Her biri kendi alanında uzman kişilerden oluşan tecrübeli kadromuz ile FCL ve LCL yükleme, özel konteyner yükleme, ağır tonaj taşımacılığı ve gabari dışı yükleme hizmetlerini de en avantajlı şekilde veriyoruz. TTS Lojistik operasyon süreçlerinin tamamında müşterilerimize anında ve doğru bilgi akışını sağlamakla beraber, sektörün getirdiği sorunlara da çözümcü yaklaşımlarla eğilmektedir.

Stratejik konumu gereği lojistik bir üs olmayı hedefleyen Türkiye’de çevreci bir taşıma yöntemi olan denizyolu taşımacılığına gösterilen ilgi nedir, bu taşıma yönteminin yaygınlaşması adına nasıl bir strateji geliştirilmeli?

Türkiye coğrafi konumuyla deniz taşımacılığı ticaretinin gelişmesinde çok önemli yere sahip bir ülke. Bu sebeple de taşınan malların değeri bazında son 10 yıllık dönem çerçevesinde denizyolu taşımacılığı ithalat ve ihracatta diğer ulaşım türleri arasında en büyük paya sahip oldu. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de denizyolu en çok tercih edilen taşıma modülü. Forwarder olarak bizim bu modülün yaygınlaşmasındaki rolümüz küçük olsa da, TTS Lojistik olarak özellikle kıyılarımıza yakın noktalardaki ticaretin denizyoluna çevrilmesi adına bölgelerde bulunan acentelerimiz ile bir çalışma yapıp karayolu–intermodal taşıma yöntemlerine rakip olacak çözümleri müşterilerimize sunmaya çalışmaktayız. Özellikle İngiltere, Almanya ve Hollanda ülkelerine hızlı servis veren hatlar ile bölgedeki acentelerimizin sağladığı hızlı ve uygun fiyatlı kapı teslim seçenekleri ile karayolu kadar hızlı olmayan ancak intermodal ile hız anlamında yarışabilecek ve her iki modülden maliyeti düşük olacak şekilde hizmet vermek için çalışmalarımız tamamlanmış olup, müşterilerimize alternatif olarak sunulmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir