Ana içeriğe atla

ayos

“2018 EKTİKLERİMİZİ BİÇECEĞİMİZ BİR YIL OLACAK”

13.12.2017 - 13:35

AVM’leri ciro ve ziyaretçi bazında değerlendiren Brandium AVM Genel Müdür Yardımcısı Gazi Görkem Okar, “AVM’ler ülkemiz ekonomisine katkı veren en büyük istihdam noktalarından biri” dedi.  

Yapılan AVM Endeks verilere göre son birkaç aydır AVM’lerde gerek ciro gerekse ziyaretçi bazında artışlar yaşanmakta.  Ancak diğer taraftan artan dövizle birlikte tüketici tarafında harcamalarda da kısılmaya gidildiğinden bahsediliyor. Bu durumu nasıl açıklıyorsunuz? AVM’lerdeki bu iyi gidişat uzun soluklu mu yoksa kısa süreli mi?
Döviz kuru dalgalanmaları elbette tüketicilerin tüketimlerini etkilemekte, fakat tüketim alışkanlıklarını uzun vadede etkilemektedir. Eğer uzun vade olarak bakıyorsak ve döviz kuru da uzun vade bu dalgalanma ile giderse AVM sektörünü etkileyebilir. Yalnız AVM’ler de bu noktada tecrübesini ortaya koyarsa ayakta kalmayı başarabilir. Örneğin; Brandium AVYM olarak anne ve çocuk konsepti ile AVM ziyaretçilerimizin kısa ve uzun vadedeki projeksiyonlara göre aksiyon planlarımızı hazırlamakta ve uygulamaktayız. Böylece oluşabilecek her türlü olumsuzluklara karşı hazırlıklarımızı yapmış oluyoruz. 

2017’yi değerlendirmenizi istesek neler söylersiniz? Acısıyla tatlısıyla neler yaşandı?
2016 yılına kıyasla bir nebze daha iyi bir yıl oldu 2017. 2016 yılında yaşadığımız onca olumsuzluklara rağmen bu yıl bir toparlanma yılı oldu bizler için. 2018’i ise ektiklerimizi biçeceğimiz bir yıl olarak görüyoruz. 

“BİZLER İLK ÖNCE ÜLKEMİZİN GELİŞMESİNİ DESTEKLEMEKTEYİZ”
2017’nin başlıca konularından biri de Türk Lirası’na geçiş süreciydi. Bu süreç içerisinde neler yaşadığınız noktasında bilgi verir misiniz?
Brandium olarak kurulduğumuz ilk günden beri Türk Lirası ile işlem yapmaktayız ve Türk Lirası ile işleme devam edeceğiz. Bizler ilk önce ülkemizin gelişmesini desteklemekteyiz. Tüm yatırımcılarımızı da bu noktada duyarlı olmaya davet ediyoruz. 

Son olarak 2018’den beklentiler neler, öğrenebilir miyiz? 
2018 yılında bir önceki yıllara göre daha umutluyuz. Çünkü bu yıl Brandium AVYM olarak 5. yılımızı kutlayacağız. İlk günkü heyecanımızı artık tecrübemiz ile taçlandıracağız. Bu noktada hem iş ortaklarımıza hem de ziyaretçilerimize birçok sürprizler hazırladık. 

dfg

Yukarı